• Kategorie
  • Szukaj
  • Pikflometry

Pikflometr to małe i poręczne urządzenie, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Służy ono do monitorowania czynności układu oddechowego, czyli informuje o stopniu otwarcia dróg oddechowych. Oznacza to jednocześnie, że pomiar dotyczy przepływu szczytowego. Jest to niezwykle ważna informacja, aby leczenie astmy było skuteczne. Pozwala szybko reagować na zmiany, czyli pojawiające się objawy. Dzięki temu można zapobiec niebezpiecznym napadom astmy. To niedrogie urządzenie, które powinno stanowić element indywidualnego planu leczenia przewlekłej choroby, jaką jest astma. W ofercie naszego sklepu internetowego Oddychasz.pl dostępnych jest wiele ciekawych i sprawdzonych urządzeń, które mogą stanowić wsparcie w trakcie leczenia wielu chorób układu oddechowego. Mamy między innymi komory inhalacyjne oraz inhalatory, które doskonale sprawdzą się również u osób cierpiących na astmę.

Pikflometr dla dzieci i dorosłych w ofercie Oddychasz.pl

Naszym klientom pragniemy zaproponować sprawdzone urządzenie, jakim jest pikflometr Personal Best marki Philips Respironics. Charakteryzuje go atrakcyjna cena, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie zalety tego produktu. Model ten jest niezwykle wygodny i poręczny, dlatego wielu pacjentów ceni sobie opisywany pikflometr za komfort użytkowania. Jego obsługa jest banalna, a zastosowana skala służąca do pomiaru – uniwersalna. Dzięki temu z urządzenia mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Produkt ten został wykonany z wysokiej jakości materiału, dlatego można określić go również mianem niezawodnego sprzętu medycznego. Pikflometr ma składany uchwyt, etui dołączone do zestawu oraz zgodność ze standardem ISO 23747. Warto podkreślić, że urządzenie to można umyć nawet w zmywarce. Sprawia to, że w szybki i łatwy sposób można go odświeżyć. Jednocześnie producent zapewnia, że przez jeden rok pikflometry Personal Best będą powtarzalne i dokładne.

Pikflometr – system trzech stref

Pikflometr to urządzenie proste w obsłudze, dlatego zastosowano w nim system trzech stref – zielonej, żółtej i czerwonej. Są one niezwykle czytelne dla każdego pacjenta, nawet dla dzieci. Strefa zielona oznacza, że pacjent jest w dobrej kondycji. Nie występuje u niego problem z oddychaniem ani kaszel. Strefa żółta informuje, że pacjent ma problemy z układem oddechowym podczas wysiłku. Pojawia się świszczący oddech, kaszel i duszności. Sprawia to, że konieczne jest zastosowanie wyższej dawki leku niż zwykle. Pojawienie się pomiaru w czerwonej strefie oznacza, że pacjent przechodzi właśnie ciężkie zaostrzenie astmy. W tym przypadku konieczna jest wizyta u lekarza, najlepiej opiekującego się pacjentem.

Pikflometry to doskonałe w swej prostocie urządzenia, ponieważ umożliwiają one kontrolowanie i monitorowanie astmy. Produkt ten potrafi wykryć nawet niewielkie zmiany, które dostarczają cennych informacji dla lekarza prowadzącego oraz pacjenta.