• Kategorie
  • Pulsoksymetr MD300M

Symbol: CHM122

Pulsoksymetr przenośny CHOICEMMED MD300M  przeznaczony jest do nieinwazyjnego pomiaru nasycenia tlenem krwi tętniczej (SpO2) oraz pulsu (PR) w dowolnym miejscu. Można go stosować u pacjentów dorosłych, dzieci i u noworodków.

Produkt dostępny na zamówienie
1400.00 -32% 950.40
Czas wysyłki PRODUKT WYCOFANY
Cena przesyłki 0
Kurier FedEx za pobraniem 0
InPost Paczkomat 24/7 - pobranie 0
Poczta Kurier 48 - odbiór w punkcie + pobranie 0
Odbiór osobisty 0
Kurier FedEx 0
InPost Paczkomat 24/7 0
Poczta Kurier 48 - odbiór w punkcie 0
Odbiór osobisty 0
REFUNDACJA NFZ - Odbiór osobisty 0
REFUNDACJA NFZ - Kurier FedEx przelew bankowy 8
REFUNDACJA NFZ - Kurier FedEx pobranie 8
Dostępność Produkt dostępny na zamówienie
Zostaw telefon

Pulsoksymetr MD300M

Pulsoksymetr to urządzenie o niewielkich wymiarach, które służy do pomiaru wysycenia krwi tlenem (nazywane jest to również saturacją). Sprzęt tego typu pozwala na sprawdzenie podstawowych parametrów życiowych, takich jak chociażby tętno. Pomiar dokonywany przy pomocy pulsoksymetru następuje przez skórę. Jest on nieinwazyjny i bezbolesny. Urządzenia tego typu mają niezwykle wszechstronne zastosowanie. Wykorzystywane są między innymi w szpitalach, klinikach oraz różnego rodzaju ośrodkach zdrowia. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby pulsoksymetr stosować w warunkach domowych. Znajdują one zastosowanie w szczególności w czasie tlenoterapii. W jaki sposób działa pulsoksymetr? Zasada jego funkcjonowania opiera się o ocenę objętości utlenowanej hemoglobiny we krwi. Pulsoksymetr tworzy źródło światła oraz czujnik mający na celu sprawdzenie stopnia pochłaniania wiązki świetlnej. W naszym sklepie internetowym oddychasz.pl znaleźć można między innymi pulsoksymetr MD300M.

Pulsoksymetr MD300M - co to za urządzenie?

Co warto wiedzieć na temat urządzenia, jakim jest pulsoksymetr MD300M? Model ten charakteryzuje się bardzo dużą dokładnością i niezawodnością działania. Jest on bardzo łatwy w użyciu, co sprawia, że każdy pacjent poradzi sobie z jego obsługą. Dostęp do zmiany poszczególnych funkcji ustawień jest tutaj niezwykle intuicyjny. Pulsoksymetr jest wyposażony w funkcję blokady klawiszy. Dzięki temu, w czasie przeprowadzania pomiarów można do minimum wyeliminować prawdopodobieństwo ich przypadkowego wciśnięcia. Na uwagę zasługują tutaj także solidne mocowania czujników chroniące przed przypadkowym odłączeniem. Za pośrednictwem kabla USB pulsoksymetr może zostać podłączony do komputera. Do zalet urządzenia zaliczyć można także kolorowy, przejrzysty, czytelny wyświetlacz TFT o przekątnej 2,8 cali, który w niezwykle wyraźny sposób prezentuje w czasie rzeczywistym dane numeryczne oraz parametry, takie jak fala oraz słupek pletyzmograficzny. Przez okres 72 godzin, w pamięci urządzenia przechowywane są wykresy trendu SpO2 oraz pulsu, a także tabela danych dla SpO2 oraz częstości pulsu wraz z 1-minutowymi interwałami. Pulsoksymetr MD300M może być zasilany zarówno z gniazdka ściennego, jak i przez 3 baterie AA zapewniające 24 godziny nieprzerwanej pracy. Poziom ich naładowania jest prezentowany przez wskaźnik. W celu oszczędności baterii, w przypadku braku wykrycia sygnału przez urządzenie, sprzęt automatycznie się wyłącza. W zestawie poza pulsoksymetrem MDM300M znajduje się również klips na palec, 3 baterie AA, kable USB, ładowarka akumulatorów oraz instrukcja obsługi.

W naszym sklepie internetowym zaopatrzyć można się także w inne, niemniej funkcjonalne urządzenia, takie jak chociażby asystory kaszlu czy koncentratory tlenu. Nie brak tu również artykułów jednorazowych - filtrów bakteriologicznych, pieluchomajtek czy rękawic diagnostycznych.

 

  • Budowa

Wymiary

125 mm x 60 mm x 30 mm

Masa

195g (bez baterii)

 

  • Saturacja SpO2

Zakres

70-100%

Rozdzielczość

1%

Dokładność

70% - 100%: +/- 3 jednostki,

0%-69%: nie zdefiniowano

 

  • Tętno

Zakres

30-235 BPM

Rozdzielczość

1 BPM

Dokładność

+/-2 BPM lub +/-2 %

Intensywność

wykres słupkowy

 

  • Alarm

Alarm

SpO2, czujnik odłączony, rozładowane baterie

Tryby

dźwiękowy (audio), wizualny

 

  • Wyświetlacz

Typ

TFT

Przekątna

2,8"

Kontrast

regulowany

Wyświetlane dane

SpO2, PR, wykresy

 

  • Warunki pracy

Dopuszczalna temperatura

5°C -40°C

Temperatura przechowywania

-20°C - 55°C

Wilgotność

≤80%

 

  • Pamięć

Zapis danych

do 72 godzin

Numer ID pacjenta

1- 127

 

  • Zasilanie

Typ

3 baterie alkaliczne lub akumulatorki (AA) lub zasilacz

Czas pracy

około 24 godz. w normalnych warunkach