• Respirator BiPAP A40

Symbol: 1111169

Aparat BiPAP A40 to urządzenie bazujące na sprawdzonych i klinicznie potwierdzonych rozwiązań firmy Philips Respironics, przezaczone do stosowania podczas leczenia pacjentów cierpiących na przewlekłą niewydolność oddechową.

16767.00
szt. Do przechowalni
Czas wysyłki 24h
Cena przesyłki 0
UPS 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność Duża dostępność

Aprat BiPAP A40 przeznaczony jest do wentylacji inwazyjną i nieinwazyjną przy leczeniu pacjentów cierpiących na przewlekłą niewydolność oddechową. Respirator bazuje na sprawdzonych, uznanych i klinicznie potwierdzonych rozwiązań firmy Philips Respironics, takich jak AutoTrak czy AVAPS.

Synchronizacja Auto-Trak

Algorytm Auto-Trak zapewnia optymalną synchronizację między pacjentem a respiratorem, dostosowując parametry urządzenia do zmiennego rytmu oddychania i oferując zaawansowaną kompensację nieszczelności w inwazyjnych i nieinwazyjnych trybach wentylacji dla trybów ciśnieniowych i objętościowych.

AVAPS-AE

W trybie AVAPS-AE urządzenie monitoruje opór górnych dróg oddechowych  i automatycznie dostosowuje dodatnie ciśnienie wydechowe (EPAP) wymagane do zapewniania drożności dróg oddechowych. Respirator BiPAP A40 jednocześnie automatycznie reguluje wspomaganie ciśnieniowe w celu zapewnienia docelowej objętości oddechowej. Ten tryb wentylacji umożliwia przestrzeganie zaleceń leczenia długoterminowego niezależnie od mechaniki układu oddechowego, zmiany pozycji czy fazy snu.

Poczucie niezależności

Doskonale wiemy jak ważne dla pacjenta jest poczucie autonomii i niezależności, dlatego aparat BiPAP A40 został wyposażony w moduł baterii, która oferuje 5 godzin nieprzerwanej pracy. Dzięki temu rozwiązaniu pacjent ma możliwość wsparcia oddechowego podczas wykonywania codziennych czynności.

Efektywne zarządzanie danymi

Urządzenie posiada kartę pamięci o pojemności 1GB, która razem z pamięcią wewnętrzną może zapisać do 1 roku danych terapii oddechowych.  Aby przeglądać zebrane dane, aparat można podłączyć do programów zarządzania danymi takich jak DirectView czy EncorePro.

Dane oksymetrii i wentylacji na jednym ekranie

BiPAP A40 jest kompatybilny z modułem oksymetrycznym oferowanym przez firmę Philips Respironics. Dzięki temu podczas terapii, na ekranie urządzenie mamy dostęp nie tylko do danych dotyczących terapii oddechowej, ale również dane takie jak poziom SpO2 czy częstość uderzeń serca. Dane zebrane przez moduł oksymetryczny mogą być również ujęty w sposób statystyczny lub graficzny w raportach EncorePro i DirectView.

Nawilżanie powietrza

Wraz z aparatem BiPAP A40 można stosować zintegrowany nawilżacz powietrza z podgrzewaczem, który korzystnie wpływa na zmniejszenie uczucia suchości i podrażnienia nosa , dzięki wprowadzeniu wilgoci do układu. Nawilżacz wyposażony jest z funkcję System One i technologię DryBox, które zapobiegają dostaniu się wody do aparatu oraz kontrolują wilgotność dostarczanego powietrza.

  • Tryby wentylacji

CPAP

stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych

S

wentylacja spontaniczna

S/T

wentylacja spontaniczna synchronizowana

T

wentylacja synchronizowana

PC

wentylaja w trybie kontroli ciśnienia
  • Ustawienia i alarmy

Szybkość zmian AVAPS

0,5 do 5 cmH2O

Objętość oddechowa (po włączeniu AVAPS)

od 200 do 1500  ml

IPAP

od 4 do 40 cmH2O

EPAP

od 4 do 25 cmH2O

Częstość oddychania

od 0 do 40 oddechów/min

od 4 fo 40 oddechów/min (w trybie T)

Czas wdechu

od 0,5 do 3 s

Czas narastania

od 1 do 6

Funkcja RAMP

od 0 do 45 min

Ciśnienie początkowe funkcji RAMP

4 cmH2O

Nawilżacz

od 1 (najniższa temp.) do 5 (najwyższa temp.)

Typy przewodów

15 mm / 22 mm

Alarm odłączenia obwodu

Wył., 15 lub 60 s

Alarm bezdechu

Wył., 10, 20 lub 30 s

Alarm niskiej objętości oddechowej

(tylko po włączeniu trybu AVAPS)

Wł. / Wył.

Alarm niskiej wentylacji minutowej

Wył. / 1 - 99 l/min

Alarm wysokiej częstości oddechów

Wył. / 4 - 60 oddechów na min

  • Ustawienia i alarmy AVAPS-AE

Szybkość zmian AVAPS

od 0,5 do 5 cmH2O

Objętość oddechowa

od 200 do 1500 ml

Masksymalne ciśnienie

od 6 do 40 cmH2O

Maks. wspomaganie ciśnieniowe

od 2 do 36 cmH2O

Min. wspomaganie ciśnieniowa

od 2 do 36 cmH2O

Maks. ciśnienie EPAP

od 4 do 25 cmH2O

Min. ciśnienie EPAP

od 4 do 25 cmH2O

Częstość oddychania

Auto / od 0 do 40 oddechów na min.