• Kategorie
  • Szukaj
  • Respiratory medyczne domowe i szpitalne

 

Respirator medyczny to urządzenie, które stosuje się do wykonywania mechanicznej wentylacji płuc u pacjentów, którzy nie są w stanie samodzielnie oddychać. W naszym sklepie Oddychasz.pl znajdziesz różnego rodzaju respiratory domowe i medyczne, które mogą być stosowane zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Oferowane przez nas respiratory przeznaczone są dla pacjentów, którzy chorują na niewydolności oddechowe różnego pochodzenia. Ich wysoką jakość potwierdza wytrzymała konstrukcja i intuicyjna obsługa.

Respiratory domowe i szpitalne - zastosowanie

Respiratory to urządzenia, które wspomagają lub całkowicie przejmują proces oddychania pacjenta. Stosuje się je w sytuacji, w której dana osoba nie może samodzielnie oddychać lub ma problemy z dostarczeniem do płuc wystarczającej ilości powietrza. Respiratory, nazywane także sztucznymi płucami, wymuszają u pacjentów proces oddychania, wdmuchując określoną ilość powietrza do płuc.

Konieczność sięgnięcia po respirator domowy lub szpitalny może pojawić się u pacjentów po ciężkich urazach oraz podczas przebiegu chorób nerwowo-mięśniowych. Inne przyczyny to dystrofia mięśniowa, niewydolność układu oddechowego oraz konieczność zażywania leków blokujących przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Respiratory wykorzystuje się również wtedy, gdy pacjenci są w śpiączce, a także podczas wykonywania operacji.

Szeroka oferta respiratorów w sklepie Oddychasz.pl

Na stronie naszego sklepu Oddychasz.pl możesz kupić respiratory stacjonarne i przenośne. Te pierwsze służą do mechanicznej wentylacji płuc, a także do monitorowania innych parametrów życiowych pacjentów. Z kolei respiratory przenośne, inaczej transportowe, pozwalają na wspomaganie oddychania pacjenta bez stałego dostępu do prądu.

W naszym sklepie znajdziesz także modele przenośno-stacjonarne. Można stosować je jako respiratory domowe, a także jako medyczny sprzęt na szpitalnych oddziałach. Oferowane przez nas respiratory znajdą zastosowanie również jako niezbędne wyposażenie karetek i innych pojazdów medycznych, umożliwiających wspomaganie oddychania pacjenta, podczas transportowania go do szpitala lub do domu.

Respiratory domowe do wentylacji inwazyjnej i nieinwazyjnej

Oferowane przez nas respiratory mogą być wykorzystane do przeprowadzenia wentylacji inwazyjnej lub nieinwazyjnej. Pierwsze rozwiązanie stosuje się m.in. wtedy, gdy pacjent przestaje oddychać lub gdy jest on nieprzytomny. Metoda polega na wprowadzeniu do tchawicy plastikowej rurki, przez którą do płuc dociera powietrze z tlenem. Rurka może być wprowadzona do tchawicy przez gardło, nos lub poprzez wykonany w tym celu otwór.

Respirator domowy lub medyczny stosuje się do wentylacji nieinwazyjnej w sytuacji, w której pacjent może częściowo oddychać samodzielnie. Metoda ta polega na wdmuchiwaniu pacjentowi powietrza do nosa, za pomocą szczelnej maski, którą łączy się przewodem z respiratorem. Maska może być zakładana na sam nos lub na usta i nos. W naszym sklepie Oddychasz.pl znajdziesz solidne i wytrzymałe respiratory domowe przenośne, które możesz wykorzystać do obu, opisanych wyżej sposobów wentylacji.

Respiratory domowe i szpitalne - najważniejsze cechy i zalety

Sprzedawane na naszej stronie respiratory domowe i szpitalne są poręczne oraz łatwe w obsłudze. Cechuje je wysoka jakość wykonania, wynikająca z dbałości o najmniejsze szczegóły na każdym etapie produkcji. Respiratory spełniają odgórne wymagania, decydujące o dopuszczeniu produktu do użytku medycznego. Posiadają one różne tryby wentylacji mechanicznej, co sprawia, że mogą sterować złożonymi parametrami pacjentów.

Oferowane przez nas respiratory są niezawodne, wytrzymałe i długoletnie. Urządzenia posiadają odpowiednie atesty, które są gwarancją bezpiecznego stosowania ich każdego dnia. W naszym sklepie Oddychasz.pl możesz kupić różne respiratory w atrakcyjnej i konkurencyjnej cenie. Znajdziesz u nas klasyczny czarny respirator medyczny, a także przyjazne dzieciom modele np. w kolorze błękitnym.

Profesjonalne i solidne akcesoria do respiratorów

Na stronie naszego sklepu Oddychasz.pl możesz kupić respiratory domowe przenośne i stacjonarne, a także różnorodne akcesoria do respiratorów. Wśród tych produktów wyróżnia się m.in. wózek transportowy do respiratora, umożliwiający osobie podłączonej do urządzenia przemieszczanie się po domu lub sali szpitalnej. W naszym sklepie możesz kupić także wielorazowe i jednorazowe obwody oddechowe (pasywne lub aktywne), a także wielorazowe porty, które umożliwiają korzystanie z respiratora.

Oferujemy również dodatkowe baterie do respiratorów. Jeśli jedna bateria wyczerpie się i nie będzie możliwości podłączenia respiratora do prądu, warto mieć w zapasie naładowaną baterię, którą można szybko i sprawnie wymienić. Na stronie sklepu znajdziesz również nawilżacz do respiratora stacjonarnego, którego zadaniem jest kontrola temperatury i wilgotności powietrza z tlenem, które dostarczane jest do płuc pacjenta. Zachęcamy do dokonywania zakupów do zapoznania się z pozostałymi kategoriami produktów, dostępnych na stronie Oddychasz.pl.

Sprawdź również nasze inne produkty z kategorii terapia oddechowa jak np.:

- maski CPAP

- asystory kaszlu

- rurki tracheostomijne