Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Respiratory medyczne domowe i szpitalne

Respirator medyczny służy do wykonywania mechanicznej wentylacji płuc u pacjentów, którzy nie są w stanie samodzielnie oddychać. Dostępne są różnego rodzaju profesjonalne respiratory, które mogą być stosowane zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Przeznaczone są dla pacjentów, którzy chorują na niewydolności oddechowe różnego pochodzenia. Są to urządzenia renomowanych marek specjalizujących się w produkcji sprzętu medycznego, przeznaczone do zastosowania w placówkach medycznych.

Zastosowanie respiratorów

Respiratory to urządzenia, które wspomagają lub całkowicie przejmują proces oddychania pacjenta. Stosuje się je w sytuacji, w której dana osoba nie może samodzielnie oddychać lub ma problemy z dostarczeniem do płuc wystarczającej ilości powietrza. Respiratory, nazywane także sztucznymi płucami, wymuszają u pacjentów proces oddychania, wdmuchując określoną ilość powietrza do płuc.

Konieczność sięgnięcia po respirator szpitalny może pojawić się u pacjentów po ciężkich urazach oraz podczas przebiegu chorób nerwowo-mięśniowych. Inne przyczyny to dystrofia mięśniowa, niewydolność układu oddechowego oraz konieczność zażywania leków blokujących przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Respiratory wykorzystuje się również wtedy, gdy pacjenci są w śpiączce, a także podczas wykonywania operacji. Są to zaawansowane technicznie sprzęty, które mogą być obsługiwane wyłącznie przez wykwalifikowane osoby.

Respiratory szpitalne – najważniejsze cechy i zalety

Respiratory szpitalne to urządzenia, które pomagają utrzymać życie i zdrowie pacjentów. Wyróżniają się poręcznością i prostotą obsługi, umożliwiając skuteczne zastosowanie nawet w najbardziej napiętych sytuacjach. Wysoka jakość wykonania sprawia, że są niezwykle wytrzymałe i niezawodne, służąc przez wiele lat. Respiratory te spełniają surowe normy, które decydują o możliwości ich stosowania w środowisku medycznym. Posiadają one odpowiednie atesty będące gwarancją ich bezpiecznego użytkowania.

Profesjonalne i solidne akcesoria do respiratorów

Respiratory do skutecznego działania wymagają różnych akcesoriów. Wśród tych produktów wyróżnia się m.in. wózek transportowy. Potrzebne mogą być również wielorazowe lub jednorazowe obwody oddechowe (pasywne lub aktywne), wielorazowe porty, filtry, a także nawilżacz, który umożliwia kontrolę temperatury i wilgotności powietrza z tlenem, które dostarczane jest do płuc pacjenta. Niezbędne są również dodatkowe baterie do respiratorów, które zawsze warto mieć w zapasie.