Pieluchomajtki to medyczne produkty chłonne, które zostały stworzone specjalnie z myślą o pacjentach, którzy nie mogą samodzielnie korzystać z toalety lub w wyniku choroby zmagają się z problemami nietrzymania moczu czy stolca. Równie znakomicie sprawdzają się u osób niepełnosprawnych, starszych, a nawet pacjentów w okresie rekonwalescencji, którzy muszą nieustannie leżeć. Dziś sprawdzamy, jak prawidłowo dobrać pieluchy i majtki dla dorosłych, aby zapewnić maksymalny komfort noszenia.

Dobrze dobrany rozmiar pieluchomajtek ma znaczenie

Podobnie jak w przypadku zwykłej bielizny, tak i pieluchy i majtki dla dorosłych powinny mieć odpowiednio dobrany rozmiar. Dlaczego? Jeśli będą za duże, to powstaje ryzyko pojawiania się wycieków bocznych. W efekcie komfort pacjenta ulegnie obniżeniu, a opiekunowie będą musieli częściej prać nie tylko odzież, ale także pościel. Z kolei za małe produkty chłonne powodują dyskomfort, uciskają, a do tego prowadzą do powstawania podrażnień czy bolesnych, trudno gojących się ran.

Jak w takim razie dobrać rozmiar pieluchomajtek dla dorosłych? W naszym sklepie znajdą Państwo produkty w standardowych wymiarach oznaczonych XS, S, M, L czy XL, takich jak Super Seni Quatro S czy Tena SLIP ProSkin Super M. Idealnie dopasowane pieluchomajtki to takie, które dobrze przylegają do ciała, są wygodne i nie powodują dyskomfortu. Najlepszym sposobem jest dobieranie rozmiaru do obwodu bioder i talii. Niektórzy producenci udostępniają na swoich stronach internetowych specjalne kalkulatory, które po wpisaniu wymiarów i wybraniu kategorii produktu pokazują odpowiednio dobrany rozmiar.

Jaka chłonność pieluchomajtek dla dorosłych?

Oprócz rozmiaru w trakcie zakupu odpowiednich pieluchomajtek dla dorosłych należy zwrócić także uwagę na ich chłonność. Na samym początku warto określić, jak często mają Państwo możliwość zmiany pieluchy i na podstawie tego dobierać stopień chłonności zakupionych artykułów. Warto też pamiętać, że im jest on większy, tym grubsze pieluchomajtki, dlatego warto zawsze znajdować kompromis między komfortem i częstotliwością zmieniania.

Standardowo producenci oferują pieluchomajtki dla dorosłych o pięciu stopniach chłonności. Najsłabszy z nich jest przeznaczony na przykład dla kobiet, które mają lekki problem z nietrzymaniem moczu. Później znajdą Państwo chłonność lekką, średnią, ciężką i bardzo ciężką, która jest rekomendowana pacjentów, którzy często się wypróżniają i nie mają możliwości samodzielnie zmienić pieluchomajtek na nowe. W naszym sklepie oferujemy na przykład TENA Slip ProSkin Super L dla osób z ciężkim nietrzymaniem moczu czy Super Seni Trio M, które mogą pochwalić się bardzo dużą chłonnością. Wymienione produkty chłonne proponujemy również w innych rozmiarach.

Warto pamiętać, że pieluchomajtki dla dorosłych podlegają refundacji NFZ.