Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Produkty chłonne i pielęgnacja

Produkty chłonne i pielęgnacja to kategoria, w której znajdziesz artykuły higieniczne objęte refundacją NFZ. Przygotowaliśmy w niej dziesiątki różnorodnych produktów, które polecamy przede wszystkim pacjentom z problemami nietrzymania moczu i stolca, ale nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty!

Jakie produkty chłonne i do pielęgnacji znajdziesz w naszym sklepie?

Z myślą o klientach indywidualnych i firmowych, którzy zajmują się zaopatrywaniem placówek medycznych, przygotowaliśmy bogaty i różnorodny wybór produktów chłonnych i do pielęgnacji. Wśród nich znajdziesz przede wszystkim pieluchomajtki, majtki chłonne, pieluchy anatomiczne i wkładki anatomiczne w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu znajdziesz artykuł o odpowiedniej wielkości, która zapewni maksymalny komfort i ochronę. Dodatkowo oferujemy też jednorazowe podkłady chłonne na łóżko, które sprawdzą się w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych czy u pacjentów leżących.

Na tym nie koniec! Oprócz produktów chłonnych znajdziesz tu też artykuły do pielęgnacji, które zostały stworzone specjalnie z myślą o pacjentach leżących, wymagających szczególnej troski i dbania o ich skórę. Są to na przykład myjki, które sprawdzą się podczas mycia, czy chusteczki. Nie zabrakło również kosmetyków – pianek, szamponów, balsamów czy kremów, które nawilżają, łagodzą i regenerują skórę, która w przypadku pacjentów leżących jest szczególnie podatna na podrażnienia i odparzenia.

Co warto wiedzieć o produktach chłonnych?

Produkty chłonne są przede wszystkim przeznaczone do zapewnienia komfortu i ochrony przed niekontrolowanym wyciekiem moczu. Dodatkowo są wyposażone w specjalną warstwę, która niweluje nieprzyjemny zapach i szybko wchłania ciecz, aby mieć pewność, że nie dojdzie do przecieku i zabrudzenia bielizny czy ubrań. Do największych zalet produktów chłonnych z tej kategorii zaliczamy nie tylko wysoką chłonność i kontrolę zapachu, ale także idealne dopasowanie do ciała (pod warunkiem doboru odpowiedniego rozmiaru) oraz dyskretność i wygodę.

To, który z produktów chłonnych albo do pielęgnacji, zależy od Twoich dolegliwości i indywidualnych potrzeb. Przykładowo, jeśli chcesz je nosić wyłącznie w nocy, to warto zdecydować się na artykuł o podwyższonym stopniu chłonności. Z kolei dla osób, u których problem z nietrzymaniem moczu ma wyłącznie stopień kropelkowy, sprawdzą się dyskretne i chłonne wkładki anatomiczne, które zapewniają maksymalny komfort podczas wykonywania wszystkich codziennych aktywności.

Produkty chłonne i pielęgnacja – u nas masz możliwość skorzystania z refundacji NFZ

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, przygotowaliśmy możliwość zakupu artykułów z kategorii Produkty chłonne i pielęgnacja z refundacją NFZ. Jak z niej skorzystać? Przede wszystkim musisz się upewnić, że pokrycie części kosztów przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ogóle Ci przysługuje. W przypadku pieluchomajtek do refundacji kwalifikują się pacjenci, u których zdiagnozowano między innymi nieneurogenne nietrzymanie moczu i stolca, przetoki nowotworowe, wady wrodzone dolnych dróg moczowych czy zespół otępienny.

Jeżeli przysługuje Ci refundacja na produkty chłonne, to musisz uzyskać zlecenie od lekarza o określonej specjalizacji, w tym między innymi chirurgii ogólnej, dziecięcej i onkologicznej, urologii, neurologii, geriatrii, podstawowej opieki zdrowotnej czy chemioterapii nowotworów. Wystawione zlecenie należy zweryfikować w Oddziale Wojewódzkim NFZ, a następnie zrealizować je w wybranym sklepie medycznym, na przykład w Oddychasz.pl. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich artykułów z kategorii produktów chłonnych i pielęgnacji – nasz zespół nieustannie pozostaje do Twojej dyspozycji.