Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Ciśnieniomierze

Ciśnieniomierze to jedne z podstawowych urządzeń, których można z powodzeniem używać zarówno w placówkach medycznych, jak i domowych warunkach. W sklepie internetowym Oddychasz.pl oferujemy sprzęty i dedykowane im akcesoria od najlepszych producentów w branży medycznej. Zapraszamy do poznania oferty!

Ciśnieniomierze – dlaczego warto je mieć?

Ciśnieniomierze, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym, to jeden z najpopularniejszych sprzętów medycznych w domowych apteczkach. Jak sama nazwa wskazuje – urządzenia służą do pomiaru ciśnienia. Podczas korzystania z ciśnieniomierza sprawdza się jego dwa rodzaje – rozkurczowe i skurczowe. Na podstawie uzyskanego wyniku można na bieżąco monitorować ogólny stan zdrowia, a w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości – szybko zareagować, uzyskać diagnozę i rozpocząć leczenie.

Ciśnieniomierze są dostępne w kilku wersjach – zegarowej, półautomatycznej i automatycznej. W Oddychasz.pl oferujemy trzeci i zarazem najwygodniejszy rodzaj, który jednocześnie zapewnia wyniki o wysokiej dokładności. Główną część naszego asortymentu stanowią dobre ciśnieniomierze naramienne, które do odczytywania wyniku wykorzystują specjalny algorytm. Korzystanie z tego typu sprzętu medycznego nie wymaga doświadczenia w pomiarze ciśnienia – wystarczy założyć mankiet na ramię, nacisnąć odpowiedni przycisk na panelu elektronicznym, a ciśnieniomierz naramienny zrobi wszystko za Ciebie. Po rozluźnieniu mankietu, czyli spuszczeniu z niego powietrza, uzyskasz dokładny wynik.

Jak działają ciśnieniomierze?

Działanie ciśnieniomierzy nie jest skomplikowane. Sprzęty medyczne zaczynają od mocnego napompowania mankietu – jest to konieczne do zamknięcia przepływu krwi w naczyniu i zmierzenia ciśnienia skurczowego. Aby z kolei sprawdzić ciśnienie rozkurczowe, urządzenie rozluźnia mankiet (spuszcza z niego powietrze), co powoduje ponowne otwarcie tętnic. Do niedawna zmierzenie tych dwóch wartości wymagało korzystania ze stetoskopu i samodzielnego mierzenia uzyskanego wyniku. Jednak z pomocą dostępnych w naszym asortymencie dobrych ciśnieniomierzy pomiar jest wykonywany w pełni automatycznie.

Należy pamiętać, aby prawidłowo odczytać wynik uzyskany w trakcie używania ciśnieniomierza. U osób zdrowych ciśnienie skurczowe wynosi od 120 do 139 mm Hg, a rozkurczowe – od 80 do 89 mm Hg. Zarówno zbyt niski, jak i zbyt wysoki wynik może być niebezpieczny dla zdrowia, dlatego w przypadku nieprawidłowego wyniku należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Jakie dobre ciśnieniomierze oferujemy w Oddychasz.pl?

W Oddychasz.pl nie uznajemy kompromisów w kwestii jakości – w końcu od tego należy zdrowie naszych klientów i pacjentów. Właśnie dlatego oferujemy wyłącznie sprawdzone, pochodzące od zaufanych producentów ciśnieniomierze z walidacją kliniczną zgodną z międzynarodowym protokołem ESH. Dostępne w tej kategorii sprzęty medyczne są szybkie, komfortowe w użyciu i precyzyjne.

W szczególności polecamy produkty marki PIC Solution. Modele takie jak: CARDIOSimple, LiteRAPID i EasyRapi. Ich obsługa jest intuicyjna, a same urządzenia mogą pochwalić się funkcjonalnością. Producenci wyposażyli je w praktyczną opcję wyświetlania 3 ostatnich pomiarów, czytelny wyświetlacz, graficzny wskaźnik skali ESH czy datę i godzinę każdego wykonanego pomiaru.

Akcesoria do ciśnieniomierzy – sprawdź naszą ofertę

Oprócz dobrych ciśnieniomierzy od renomowanych producentów w sklepie Oddychasz.pl oferujemy również dedykowane im akcesoria – mankiety wymienne. Produkty są przeznaczone do konkretnego modelu sprzętu medycznego. Mają wyprofilowany kształt, dzięki któremu dobrze dopasowują się do ramienia i jednocześnie gwarantują precyzyjny pomiar i wynik badania. Jeśli masz problem z dobraniem odpowiedniego mankietu – zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem.