Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Rajstopy uciskowe

Produkty uciskowe oferowane w sklepie Oddychasz.pl to skuteczna pomoc w walce z wieloma schorzeniami żył. Rajstopy dostępne w tej kategorii idealnie sprawdzają się także w przypadku uczucia ciężkości nóg i opuchlizny wynikającej z przebywania przez długi czas w złej pozycji. Proponujemy rajstopy uciskowe w różnych rozmiarach i kilku kolorach, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do indywidualnych potrzeb. Jeśli wybór produktu będzie budził wątpliwości, zachęcamy do kontaktu!

Rajstopy uciskowe dostępne w naszej ofercie

Wszystkie oferowane rajstopy zostały zaprojektowane, tak aby zapewniały stały ucisk w nogach. Mowa tu o produktach wysokiej jakości, pochodzących od zaufanych producentów. Na uwagę zasługuje wysokogatunkowy materiał – odporny na codzienną eksploatację i wielokrotne pranie. Kolory, takie jak czarny i różne odcienie beżowego pozwalają dopasować rajstopy do noszonych ubrań. Modele te są łatwe do zakładania i zdejmowania. Występują w wersji z palcami otwartymi i zamkniętymi. Należy prać je w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni Celsjusza, przy użyciu delikatnego detergentu.

Wskazania do stosowania rajstop uciskowych

Istnieje wiele wskazań do stosowania produktów uciskowych. Przede wszystkim usprawniają one przepływ krwi w żyłach kończyn dolnych. Mogą być stosowane profilaktycznie lub stanowić wsparcie leczenia żylaków. Można stosować je także w przypadku uczucia ciężkości nóg przy chorobie żylakowej, przewlekłej niewydolność żylnej i zakrzepowym zapaleniu żył. Dostępne są rajstopy uciskowe I lub II stopnia. Idealnie sprawdzają się w przypadku delikatnych żylaków i pajączków. Stanowią nieocenioną pomoc przy obrzęku pooperacyjnym i obrzęku limfatycznym.

Jak nosić rajstopy uciskowe?

Noszenie rajstop uciskowych poprawia krążenie w żyłach kończyn dolnych. Produkty te zapewniają pacjentom wyraźną ulgę, gdyż zmniejszają opuchliznę i uczucie ciężkości nóg. Odpowiednio dobrane modele są doskonałym wsparciem leczenia. Rajstopy uciskowe należy zakładać zaraz po przebudzeniu, gdy na nogach nie występuje jeszcze opuchlizna. Po założeniu należy wygładzić powierzchnię, ponieważ fałdy materiału mogą blokować przepływ krwi. Rajstopy uciskowe można nosić codzienne, zwłaszcza gdy istnieje zagrożenie zaostrzenia choroby żylakowej.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania rajstop uciskowych?

Produkty uciskowe nie mogą być stosowane w przypadku choroby tętnic obwodowych, upośledzenia czucia czy neuropatii obwodowej. Przeciwwskazaniem są wszelkie nieprawidłowości skóry lub tkanek miękkich nóg, sączące się zapalenie skóry i ciężkie zapalenie tkanki łącznej.

Bardzo ważne jest dopasowanie klasy ucisku i rozmiaru. Kwestię tę należy skonsultować z lekarzem. Źle dobrane rajstopy uciskowe mogą bowiem być nieskuteczne, a nawet pogorszyć stan zdrowia. W razie wystąpienia ostrego bólu lub podrażnienia skóry trzeba zaprzestać noszenia i zgłosić to lekarzowi. Jeśli podczas wyboru produktu pojawią się jakieś wątpliwości, zachęcamy do kontaktu!