Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Sprzęt stomijny, akcesoria do stomii

Stomia jest połączeniem między jelitem grubym, jelitem cienkim lub moczowodem a skórą. Połączenie to jest utworzone w sposób chirurgiczny. Dzięki niemu możliwe jest wydalanie kału lub moczu, jeśli drogą naturalną jest to już niemożliwe. W naszym asortymencie znajdziesz sprzęt do stomii, czyli wszystko to, co jest potrzebne, by działała ona prawidłowo. W naszym asortymencie znajdziesz więc przede wszystkim worki stomijne, ale nie tylko. Oferujemy też środki pielęgnacyjne oraz pierścienie uszczelniające czy pasy stabilizujące. Zapoznaj się z ofertą akcesoriów do stomii, z którą w Polsce żyje kilkadziesiąt tysięcy osób.

Worki stomijne – odkryj ofertę tych niezbędnych akcesoriów do stomii

W naszym asortymencie znajdziesz różne rodzaje worków – dostępne są worki do kolostomii, ileostomii oraz urostomii. Oferujemy modele zamknięte i otwarte. Dostępne są różne warianty kolorystyczne. Te ważne akcesoria do stomii występują między innymi w wersji dwuczęściowej, w której worek łączy się z płytką. Można go zdejmować z płytki, dzięki czemu możliwe jest częstsze wymienianie go.

Oferujemy modele ze specjalnym ujściem zapinanym na rzep, który pozwala na częste opróżnianie. W naszym asortymencie dostępne są też worki przeznaczone do zbiórki moczu. Możesz zdecydować się na model z antyskrętnym drenem, który zapobiega przypadkowemu wyciekowi. Worek przeznaczony do nocnej zbiórki moczu sprawia, że można czuć się w nocy bezpiecznie i spać spokojnie.

W naszym asortymencie znajdziesz worki z zaworem antyzwrotnym, który zapobiega cofaniu się moczu do stomii. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia infekcji dróg moczowych. Zwróć też uwagę na wielokomorową konstrukcję. Oferujemy worki podzielone na komory, co sprawia, że mocz równomiernie napełnia akcesorium do stomii. Dzięki temu kształt elementu pozostaje płaski i tym samym dyskretny, a dodatkowo zniwelowany jest odgłos przelewania.

Sprzęt do stomii – co oprócz worków jest dostępne?

W naszym asortymencie znajdziesz duży wybór sprzętu do stomii. Możesz zdecydować się między innymi na pierścień uszczelniający w paskach, który ma zapobiegać odklejaniu się brzegów przylepca. Oferujemy również stomijny pas stabilizujący. Ma on za zadanie podtrzymywanie przepuklin okołostomijnych. Dzięki produktowi poczujesz ulgę związaną z uwolnieniem od uczucia ciężkości spowodowanego przepukliną. Sprawdź również pasek mocujący, który służy do dodatkowego zabezpieczenia płytki stomijnej. Taki sprzęt do stomii jest wykonany z przyjemnego w dotyku materiału, dlatego jest komfortowy w noszeniu.

Akcesoria do stomii – wybieraj spośród środków pielęgnacyjnych

Sprzęt do stomii to również różnego rodzaju preparaty, które ułatwiają dbanie o skórę. Oferujemy między innymi zmywacz w formie chusteczek – jest on przeznaczony do delikatnego oczyszczania skóry, która jest narażona na kontakt z treścią jelitową lub moczem.

W asortymencie znajdziesz również pastę stomijną. Jest to produkt, który ma za zadanie wypełniać wszystkie fałdy i nierówności delikatnej skóry stomii w taki sposób, żeby przylepiec czy płytka przylegały perfekcyjnie. Zapobiegnie to podciekaniu treści jelitowej lub moczu. Pasta pochłania wilgoć, a przez to chroni skórę przed odparzeniami. Chcąc zredukować podrażnienie skóry, możesz zastosować puder. W naszym asortymencie znajdziesz też płytkę ochronną, którą trzeba przymocować pod płytką stomijną. Zapewni to ochronę skóry. Dostępny jest też dezodorant, który zapewnia efekt poślizgu w worku stomijnym, a poza tym neutralizuje nieprzyjemny zapach. Produkt sprawia też, że opróżnianie worka jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie nie mogło zabraknąć również sprayu do usuwania przylepca. Jest to produkt, który znacznie ułatwia zdjęcie płytki stomijnej.

Odkryj pozostały asortyment sklepu Oddychasz.pl

Sprzęt do stomii to tylko część naszego asortymentu. Co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy? Nie brakuje produktów, które wspomagają rehabilitację. Możesz zdecydować się między innymi na ortezy mające za zadanie odciążać stawy po urazie. Dostępne są ortezy kończyn górnych i dolnych, tułowia oraz odcinka szyjnego.

Przygotowaliśmy też ofertę dla osób, które zmagają się z problemami ciężkich, opuchniętych nóg. Dostępne są produkty uciskowe – wspomagają one krążenie krwi i sprawiają, że nogi stają się lekkie. Możesz stosować takie produkty w określonych sytuacjach, na przykład w wielogodzinnej podróży samolotem czy samochodem, ale też na co dzień, jeśli masz już zaawansowane problemy i takie rozwiązanie zalecił Twój lekarz.

W naszej ofercie znajdziesz również produkty, które ułatwią Ci stworzenie bezpiecznej łazienki dla osób starszych lub z niepełnosprawnością. Możesz zdecydować się na taboret, który ułatwi takiej osobie korzystanie z kabiny prysznicowej. Siedzisko odznacza się odpornością na działanie wody, a bezpieczeństwo użytkowania gwarantują antypoślizgowe nóżki. W naszym asortymencie dostępne są też rozwiązania dla posiadaczy wanien – to wygodne, łatwe w montażu, odporne na wodę siedziska.