Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Pończochy

Uczucie ciężkości nóg bądź opuchlizna to wynik siedzącego trybu pracy. Powodem mogą być również schorzenia żył. Oprócz leków od specjalisty ważna jest profilaktyka, na przykład pończochy uciskowe. W naszym sklepie oferujemy modele w różnych rozmiarach i kolorach. Przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Pochodzą od zaufanych producentów. W asortymencie do wyboru są modele z zakrytymi lub odkrytymi palcami, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do rodzaju noszonego obuwia. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

Pończochy uciskowe dostępne w naszej ofercie

Oferujemy pończochy uciskowe o różnej klasie ucisku, dostępne w czarnym i jasnobeżowym kolorze. Zostały wykonane z poliestru i poliamidu. Połączenie tych materiałów zapewnia pończochom trwałość. Są one elastyczne, dlatego łatwo się je zakłada i zdejmuje z nóg. Mogą być stosowane codziennie. Można prać je bez obaw o zniszczenie, jednak stosując się do zaleceń producenta. Sprawdzi się letnia woda (40 stopni Celsjusza) i delikatne środki piorące. Pończoch uciskowych nie należy prasować, chlorować, wybielać i czyścić chemicznie. Suszyć w stanie rozłożonym z dala od źródeł ciepła. Oferujemy pończochy w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można dopasować produkt do indywidualnych potrzeb.

Pończochy uciskowe – wskazania

Pończochy uciskowe stosuje się w przypadku wielu schorzeń. Najczęściej zalecane są przy ciężkości i zmęczeniu nóg oraz chorobie żylakowej. Można nosić je także przy delikatnych żylakach, pajączkach, żylakowatości w ciąży, obrzękach wieczornych, a nawet przy przewlekłej niewydolności żylnej. Pończochy uciskowe poleca się także pacjentom po leczeniu ambulatoryjnym zabiegu chirurgicznym żylaków, przy obrzękach pooperacyjnych i zatorach wywołanych brakiem ruchu.

Jak stosować pończochy uciskowe?

Produkty uciskowe powinno nosić się przez cały dzień i zdejmować przed snem. Wyjątkowe znaczenie ma sposób ich zakładania. Należy zakładać je w pozycji leżącej, rano i przed wstaniem z łóżka. Pończochy uciskowe nakłada się na stopę od palców, równomiernie je rozkładając. Należy dobrze wygładzić je na łydce aż ponad kolano. Podstawową zasadą kompresjoterapii jest bowiem stopniowy ucisk – największy przy kostce i malejący w kierunku uda i pachwiny.

Jak dobrać rozmiar pończoch uciskowych?

Dobór rozmiaru i stosowanie pończoch medycznych należy skonsultować z lekarzem. Aby dopasować produkt, należy dokonać kilku istotnych pomiarów, takich jak obwód uda (około 5 cm poniżej kroku), obwód w połowie uda, obwód pod kolanem, obwód w najszerszym miejscu łydki, obwód powyżej kostki w najwęższym miejscu.

Przeciwwskazania do stosowania produktów uciskowych

Pończochy uciskowe można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Przeciwwskazaniem jest ciężkie zwapnienie tętnic, nagromadzenie wody i duszności, sączące choroby skóry lub zaburzenia czucia w obrębie kończyn dolnych. a także choroba zapalna stawów.