Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Chodziki, balkoniki, podpórki

Witamy w sklepie Oddychasz.pl – miejscu, w którym zakupisz wyroby medyczne w atrakcyjnej cenie. Nasz asortyment powstał specjalnie z myślą o leczeniu i rekonwalescencji w warunkach domowych, ale nie tylko. Ze skorzystania z oferty zachęcamy również wszelkiego rodzaju placówki medyczne i ośrodki dla seniorów. Wśród setek produktów znajdziesz sprzęt rehabilitacyjny, który jest dedykowany pacjentom po urazach, osobom niepełnosprawnym i seniorom, którzy mają problem z samodzielnym poruszaniem się. Są to kule, laski i podpórki do chodzenia, chodziki inwalidzkie oraz balkoniki do chodzenia dla starszej osoby.

Kule i laski do chodzenia – co warto o nich wiedzieć?

Kule łokciowe i laski do chodzenia to produkty dedykowane osobom po urazie kończyny dolnej lub seniorom, którzy z uwagi na wiek potrzebują codziennego wsparcia podczas spacerów czy zakupów. Oba artykuły sprawdzają się znakomicie nawet w przypadku unieruchomienia kostki, nogi czy stawu biodrowego, umożliwiając rozłożenie ciężaru ciała i odciążenie kończyn dolnych. W ten sposób można nie tylko ułatwić sobie wykonywanie codziennych czynności i poruszanie się, ale także wesprzeć dolne partie ciała w okresie rekonwalescencji po urazie albo kontuzji. Warto pamiętać, że zarówno laska do chodzenia, jak i kule łokciowe powinny być zawsze dobierane do wzrostu użytkownika. Niewłaściwie dopasowana wysokość sprzętu medycznego nie tylko nie zapewni maksymalnego komfortu, ale także może narażać na kolejne urazy. Jednak bez względu na to, które akcesorium wybierzesz, możesz mieć pewność, że będzie lekkie i wygodne w codziennym użytkowaniu.

Balkonik czy chodzik inwalidzki – co wybrać?

Laski i kule to nie wszystko. Jako wsparcie może posłużyć również podpórka do chodzenia, która może przyjmować dwie formy – chodzika inwalidzkiego albo balkoniku. W wielu przypadkach te dwie nazwy są używane zamiennie, co jest mimo wszystko błędem. Czym się od siebie różnią? Zacznijmy od pierwszego produktu. Chodzik inwalidzki jest polecany osobom starszym, które mimo wszystko są w stanie samodzielnie się poruszać, jednak potrzebują odrobinę pomocy. W zależności od potrzeb można zdecydować się na model z trzema albo czterema kółkami. Obowiązkowy jest jednak hamulec. Z kolei balkonik do chodzenia to świetny wybór nie tylko dla starszej osoby. Z powodzeniem mogą korzystać z niego pacjenci w trakcie rehabilitacji w domu albo szpitalu. Do wyboru masz modele z kółkami, przestawne i kroczące. Każdy z nich jest lekki i wygodny w użyciu.

A może podpórka do chodzenia?

Oprócz chodzika i balkoniku możesz zdecydować się również na podpórkę do chodzenia. To rozwiązanie, które sprawdza się doskonale na różnych nawierzchniach – zarówno tych zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Mimo wszystko specjaliści zalecają korzystanie z nich wyłącznie w trakcie krótszych spacerów. Na dłuższe wyprawy lepszym wyborem będzie jeden z dostępnych w tej kategorii balkoników i chodzików inwalidzkich. Podpórka do chodzenia jest standardowo wyposażona w duże kółka umieszczone z przodu oraz specjalne siedzisko, dzięki któremu osoba starsza lub mająca problem z samodzielnym poruszaniem się będzie mogła odpocząć w dowolnym momencie. Ich zakup polecany pacjentom, którzy są w stanie utrzymać bez problemu stabilną pozycję pionową.

Sprawdź ofertę sklepu medycznego Oddychasz.pl – jakie balkoniki, chodziki i podpórki do chodzenia proponujemy?

W naszej aktualnej ofercie znajdziesz kilka praktycznych, funkcjonalnych i wygodnych w użytkowaniu podpórek do chodzenia, które zaskoczą Cię swoją lekkością, solidnym wykonaniem i pomocnymi dodatkami, na przykład koszykiem. Wszystkie produkty dostępne w tej kategorii sprawdzają się w przypadku pacjentów geriatrycznych, z lekką dysfunkcją kończyn dolnych, zaburzeniami koordynacyjnymi oraz po zabiegach chirurgicznych. Na liście zalet podpórek, balkoników i chodzików inwalidzkich znalazła się również ergonomiczna konstrukcja, hamulce (z wyjątkiem modelu aluminiowego Antar), a także łatwość transportu.