Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Travel - podróżne

Skarpety podróżne Travel to certyfikowane wyroby medyczne, które doskonale sprawdzają się w przypadku osób spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej, na przykład w samochodzie, samolocie lub biurze. Eliminują dolegliwości związane z obrzękami i bólem nóg. W naszej ofercie dostępne są modele dla kobiet i mężczyzn, w różnych rozmiarach. Wszystkie produkty uciskowe pochodzą od sprawdzonych producentów i są dobrze opiniowane. Skarpety Travel podróżne można stosować zarówno profilaktycznie, jak i przy chorobie żylakowej.

Skarpety podróżne – charakterystyka

Produkty uciskowe dostępne w naszej ofercie doskonale sprawdzają się w przypadku dolegliwości żylnych kończyn dolnych. Wiele z nich można stosować profilaktycznie, na przykład skarpety podróżne, które mają specjalnie zaprojektowaną konstrukcję, aby dawać największy ucisk w okolicy stawu skokowego, a słabnący w kierunku łydki. Ograniczają one obrzęk nóg i zmniejszają uczucie zmęczenia. Polecane są szczególnie osobom, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej lub stojącej, a w związku z tym odczuwają dolegliwości bólowe i mają obrzęki nóg.

Na uwagę zasługuje materiał wykonania. Poliamid i elastan gwarantują nie tylko trwałość produktom, ale także odpowiednie parametry uciskowe. Proponujemy skarpety podróżne opatrzone odpowiednimi certyfikatami. Ich niewątpliwą zaletą jest także wygodne użytkowanie. Są one przyjemne w dotyku i dobrze trzymają się na nogach.

Jak korzystać ze skarpet podróżnych?

Produkty uciskowe należy stosować według zaleceń producenta. Nakłada się je od palców do kostki. Konieczne jest równomierne rozprowadzenie materiału na stopie, tak aby nie powstały fałdy. Kolejno skarpety należy naciągnąć aż do kolana, wygładzając zgrubienia i zmarszczenia. Można nosić je przez cały dzień, zwłaszcza podczas pozycji siedzącej i stojącej. Gwarantują uczucie lekkości i wypoczętych nóg. Niezmiernie ważne jest również to, aby prać skarpety uciskowe zgodnie z zaleceniami producenta – najlepiej w temperaturze 40 stopni Celsjusza, stosując delikatny preparat do prania. Skarpet uciskowych nie można prasować, chlorować i wybielać. Należy suszyć je rozłożone, z dala od źródeł ciepła.

Travel skarpety podróżne – przeciwwskazania

Produkty uciskowe nie mogą być stosowane w przypadku miażdżycy tętnic kończyn dolnych i przy stopie cukrzycowej. Mimo że profilaktyka i wsparcie leczenia za pomocą skarpet Travel to gwarancja doskonałych efektów, produktów tych nie można stosować również przy zapaleniu tkanki podskórnej lub mięśni, stanach zapalanych skóry i reakcji alergicznych na składniki, które zostały wykorzystane do ich produkcji.

Jeśli podczas wyboru produktów uciskowych pojawią się jakieś pytania, na przykład dotyczące rozmiaru lub klasy ucisku, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Polecamy również do sekcji wyprzedaż, gdzie wiele wyrobów medycznych oferujemy w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do składania zamówień!