Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Podkłady chłonne

Podkłady na łóżko sprawdzą się doskonale w przypadku wielu codziennych sytuacji związanych z zachowaniem higieny. Jest to jeden z popularnych artykułów jednorazowych dostępnych w asortymencie naszego sklepu internetowego, który zyskał spore uznanie wielu naszych klientów. Z powodzeniem może być wykorzystywany każdego dnia, kiedy wykonywane są zabiegi pielęgnacyjne. Produkt ten dedykowany jest osobom ciężko chorym lub leżącym, jak również małym dzieciom. Użycie podkładu higienicznego doskonale zabezpiecza otoczenie przed zawilgoceniem czy zabrudzeniem. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełną specyfikacją przedstawionego produktu, a w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – zachęcamy do kontaktu z zespołem Oddychasz.pl.

Podkłady na łóżko, czyli sprawdzone artykuły jednorazowe

Proponowane przez nasz sklep internetowy podkłady chłonne na łóżko dostępne są w kilku rozmiarach, mianowicie: 90 × 60 cm, 90 × 170 cm, 60 × 60 cm oraz 40 × 60 cm. Warto także podkreślić, że dysponujemy różnymi wielkościami opakowań, liczących sobie po 5, 15 lub 30 sztuk. Dzięki temu każdy klient znajdzie dla siebie najwygodniejszy rozmiar podkładu higienicznego oraz wielkość opakowania. Produkt wykonany został przez uznaną markę Seni. W naszej ofercie znajdziecie Państwo trzy rodzaje podkładów higienicznych, takie jak Seni Soft, Seni Soft Super oraz Seni Soft Super Dry. Jesteśmy przekonani, że docenicie Państwo podkłady higieniczne za ich atrakcyjną cenę oraz dobre właściwości, co zdecydowanie wyróżnia produkty tej marki.

Podkłady higieniczne doskonale zabezpieczają pościel, łóżko, wózek inwalidzki przed zabrudzeniem oraz zawilgoceniem. Podkłady chłonne na łóżko to z pewnością nieodłączny element zabiegów pielęgnacyjnych oraz higienicznych, jakich wymagają małe dzieci – zwłaszcza w przypadku noworodków i niemowlaków to konieczny produkt. Wspomniane podkłady higieniczne sprawdzą się również w czasie dbania o starszych pacjentów wymagających indywidualnej opieki, na przykład w domu. Szczególnie poleca się je do zastosowania u osób ciężko chorych, starszych oraz po wypadkach.

Dobry podkład chłonny, czyli jaki?

Czym powinny charakteryzować się dobre podkłady chłonne? Przede wszystkim artykuły jednorazowe muszą być wzbogacone o zewnętrzną warstwę o właściwościach nieprzemakalnych. Tylko w ten sposób będą w stanie spełnić swoje zadanie, czyli zabezpieczyć materac przed wilgocią i zabrudzeniem, jednocześnie zapewniając pacjentowi maksymalny komfort. A skoro o nim już mowa, to w celu zagwarantowania higieny, bezpieczeństwa i wygody, warto wybierać podkłady chłonne wykonane z oddychających, delikatnych i miękkich materiałów. Dzięki temu ryzyko powstawania odparzeń i podrażnień u chorego zostanie obniżone do minimum. Oczywiście, nie bez znaczenia jest również poziom chłonności. Odpowiednio dobrany skutecznie zabezpieczy ciecz przed przedostawaniem się na zewnątrz pokładu. Do wyboru mają Państwo wariant podstawowy i o podwyższonej chłonności.

Dlaczego warto wybrać podkłady chłonne na łóżko?

Oferowane podkłady higieniczne zostały wykonane z przyjemnej  dla skóry i wyjątkowo miękkiej włókniny. Jest to warstwa wierzchnia podkładu higienicznego. Warstwę spodnią stanowi folia nieprzepuszczalna o właściwościach antypoślizgowych. Zapewnia stabilizację w czasie licznych zabiegów pielęgnacyjnych, zwłaszcza w przypadku ruchliwych niemowlaków oraz niespokojnych chorych. Jednocześnie folia doskonale zabezpiecza podłoże przed jakimkolwiek zawilgoceniem. Pomiędzy folią a włókniną znajduje się przyjemna pulpa celulozowa, która gwarantuje odpowiedni poziom miękkości oraz szybko wchłania wilgoć, jeśli zachodzi taka konieczność. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą produktów jednorazowych dostępnych w naszym sklepie internetowym, gdzie dostępne są również podkłady chłonne na łóżko! Życzymy udanych zakupów!

Jak używać podkładów chłonnych? Kilka praktycznych wskazówek dla opiekunów

Dobór odpowiednich pokładów chłonnych to dopiero połowa sukcesu. Równie ważne jest ich właściwe stosowanie. W przeciwnym razie artykuł jednorazowy nie będzie w stanie w całości pochłaniać cieczy i zabrudzeń. Bez względu na to, gdzie planują Państwo korzystać z podkładu – na materacu, wózku inwalidzkim czy może fotelu – konieczne jest wypracowanie odpowiedniej techniki. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby artykuł jednorazowy kłaść zawsze delikatną stroną do góry, a folią do dołu. Dobrze jest go umieścić bezpośrednio w okolicach pośladków, podwijając delikatnie pod plecy. Z kolei w trakcie wymiany podkładu chłonnego należy zachować szczególną ostrożność – zgiąć go na pół jeszcze przed podniesieniem, a następnie szybko wyrzucić do śmieci. Oczywiście, warto pamiętać o dobraniu optymalnego rozmiaru. O ile za duże podkłady chłonne nie będą aż takim problemem, tak za małe zwiększają ryzyko przecieku i zabrudzenia siedziska albo łóżka.