Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Produkty uciskowe

Uczucie ciężkości nóg czy opuchlizna często jest wynikiem przepracowania zbyt wielu godzin w złej pozycji. Niestety zdarza się też, że problem jest poważniejszy i wynika ze schorzeń związanych z żyłami. Żeby walczyć z chorobami żył, trzeba działać wielotorowo. Leki przepisane przez specjalistę to jedno, ważne są również inne sposoby na walkę o zdrowie żył. Jedną z metod są produkty uciskowe. W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie różne rodzaje produktów uciskowych – to rajstopy, podkolanówki i pończochy. Dostępne są delikatne produkty, które warto stosować profilaktycznie, a także skarpety, które znajdą zastosowanie podczas podróży. Oferujemy zarówno męskie, jak i damskie produkty uciskowe.

Produkty uciskowe – kto powinien stosować profilaktycznie?

W naszym asortymencie znajdziesz delikatne produkty uciskowe, które są przeznaczone do profilaktyki. Oferujemy podkolanówki, które zapewniają duży ucisk w okolicy stawu skokowego, a słabnący w kierunku łydki. Takie podkolanówki sprawiają, że dochodzi do usprawnienia naturalnego przepływu krwi. Profilaktyczne produkty uciskowe są przeznaczone dla osób, które ze względu na pracę mają uczucie obolałych, ciężkich nóg. Sprawdzą się w przypadku drobnych, powiększonych żyłek, czyli tak zwanych pajączków. Możesz je wykorzystać, jeśli pod koniec dnia pojawia się u Ciebie opuchlizna nóg. Profilaktyczne produkty są przeznaczone do wielokrotnego użytku. Dzięki nim zyskasz uczucie lekkości nóg, a za sprawą wykorzystania cząsteczek srebra są antybakteryjne.

Podróżne produkty uciskowe – dlaczego warto stosować?

Wśród produktów uciskowych znajdziesz również skarpety podróżne, które są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. To produkty kompresyjne, które usprawniają przepływ krwi, co powoduje zmniejszenie uczucia ciężkości. Podróżne skarpety są przeznaczone dla osób, które mnóstwo czasu spędzają w samolocie lub samochodzie, długo przebywających w pozycji siedzącej lub stojącej. To produkty uciskowe, które zapobiegają powstawaniu zakrzepów. Skarpety są przyjemne w dotyku, a jednocześnie charakteryzują się wytrzymałością, dlatego posłużą Ci wielokrotnie.

Rajstopy uciskowe – co warto o nich wiedzieć?

Rajstopy uciskowe mają za zadanie usprawnić przepływ krwi w żyłach kończyn dolnych. To wyroby medyczne, które mogą być doskonałym uzupełnieniem leczenia żylaków. Rajstopy mogą być stosowane na co dzień, ale klasa ucisku powinna być dopasowana do zaawansowania problemu. Te produkty uciskowe są przeznaczone do stosowania w przypadku różnych schorzeń. Możesz je wykorzystać, jeśli cierpisz na uczucie ciężkości nóg przy chorobie żylakowej, przewlekłą niewydolność żylną, zakrzepowe zapalenie żył, nieodwracalny obrzęk limfatyczny czy lipodemię. Oferujemy modele wykonane z elastycznego materiału, który ułatwia zakładanie. Produkty są dostępne w wersji jasnobeżowej oraz czarnej, a poza tym oferujemy je w różnych rozmiarach. Dzięki temu bez trudu dopasujesz produkt uciskowy do potrzeb.

Dowiedz się więcej o pończochach uciskowych

Produkty uciskowe to również pończochy, które są dostępne w wersji czarnej i jasnobeżowej. Możesz zdecydować się na model z zakrytymi lub odkrytymi palcami – to zależy, jakie obuwie nosisz najchętniej. Pończochy uciskowe są wykonane z poliestru i poliamidu. Takie połączenie materiałów gwarantuje długie użytkowanie, a poza tym sprawia, że produkt jest elastyczny, a tym samym łatwy do założenia. Pończochy – podobnie jak rajstopy – sprawdzą się w różnorodnych schorzeniach. Mogą być stosowane na co dzień, a posłużą Ci świetnie, jeśli zmagasz się z obrzękami wieczornymi, obrzękiem pooperacyjnym, zależy Ci na profilaktyce owrzodzeń. Te produkty uciskowe możesz prać bez obaw o zniszczenie – wystarczy, że zadbasz o odpowiednio niską temperaturę i wykorzystasz delikatne środki piorące. Pamiętaj, że noszenie pończoch uciskowych wymaga konsultacji z lekarzem.

Podkolanówki uciskowe – czym się charakteryzują?

Wśród produktów uciskowych dostępnych w naszej ofercie znajdziesz również podkolanówki w wersji czarnej i beżowej. Oferujemy modele w różnych rozmiarach. Te wyroby medyczne są dostępne w wersji z zasłoniętymi palcami. Podkolanówki uciskowe mogą być I lub II stopnia, więc idealnie dopasujesz je do potrzeb. Produkt sprawdzi się w przypadku delikatnych żylaków o niewielkiej widoczności oraz pajączków. Możesz stosować podkolanówki uciskowe przed leczeniem żylaków lub przed operacją. Sprawdzą się w przypadku obrzęku pooperacyjnego, lipodemii czy obrzęku limfatycznego.

Produkty uciskowe – w jakich sytuacjach nie można ich nosić?

O noszeniu produktów uciskowych powinien decydować lekarz. Są sytuacje, w których nie powinno się decydować na tę metodę leczenia problemów z krążeniem i uczuciem ciężkości nóg. Przeciwwskazaniem do noszenia produktów uciskowych jest między innymi ciężkie zwapnienie tętnic. Tej metody nie stosuje się również, jeśli występują sączące choroby skóry. Lekarz może zabronić noszenia produktów uciskowych, jeśli dochodzi do zaburzeń czucia w obrębie kończyn dolnych.