• Kategorie
  • Szukaj
  • Worki stomijne

Ze stomią żyje w Polsce kilkadziesiąt tysięcy osób. Jej działanie jest możliwe między innymi dzięki workom stomijnym, które znajdziesz w naszym asortymencie. To właśnie do nich trafia treść jelitowa lub mocz. W naszym asortymencie znajdziesz różne rodzaje worków stomijnych – do kolostomii, ileostomii, urostomii. Oferujemy modele jedno- i dwuczęściowe, a w naszym asortymencie dostępne są również różnorodne akcesoria do stomii.

Rodzaje stomii i przeznaczone do nich worki

W naszym asortymencie znajdziesz między innymi worki do kolostomii, która zostaje utworzona po usunięciu części jelita grubego, a znajduje się najczęściej po lewej stronie brzucha. Zdarza się, że możliwe jest po czasie przywrócenie naturalnej drogi wypróżniania.

Oferujemy również worki do ileostomii, która powstaje, jeśli konieczne jest zupełne usunięcie całego jelita grubego. Zazwyczaj wykonywana jest po prawej stronie brzucha.

Jeśli nie istnieje możliwość naturalnego odprowadzania moczu, stosuje się urostomię. W naszej ofercie znajdziesz worki również do niej. Urostomia może być wykonana, na przykład ze względu na nowotwór pęcherza moczowego.

Jakie są przyczyny stomii? Najczęściej jest ona potrzebna po nowotworze jelita grubego. Wskazaniem mogą być również schorzenia takie jak niedrożność jelit, nieswoiste choroby zapalne jelit czy nowotwory złośliwe układu moczowego.

Dowiedz się więcej o workach stomijnych

Wyróżnia się worki jedno- i dwuczęściowe. Jednoczęściowe są przeznaczone do naklejenia na brzuch, płytka jest połączona trwale z workiem, w którym zbiera się treść jelitowa. W przypadku dwuczęściowego sprzętu do stomii można wymienić worek bez odklejania płytki. Worków nie trzeba zdejmować do kąpieli – są w pełni wodoodporne.

W naszym asortymencie znajdziesz różne rodzaje worków, na przykład przeznaczone do nocnej zbiórki moczu. To produkty, które charakteryzują się dużą pojemnością, co zapewnia użytkownikowi spokojny sen. Worki te są wyposażone w zawór odpływowy, dzięki któremu nie ma obaw, że dojdzie do rozlania moczu. W naszej ofercie znajdziesz modele z zaworem antyzwrotnym – dzięki niemu nie dochodzi do cofania się moczu do stomii, więc zmniejsza się ryzyko wystąpienia infekcji dróg moczowych. Oferujemy też modele, które cechują się wielokomorową konstrukcją. Powoduje ona, że worek jest równomiernie wypełniany moczem, a przez to zachowuje płaski kształt, a odgłos przelewania jest mniej uciążliwy.

Nie tylko worki stomijne – sprawdź inne akcesoria do stomii!

W naszej ofercie znajdziesz znacznie więcej produktów niż worki do stomii. Sklep Oddychasz.pl oferuje również różnorodne sprzęty do stomii, a wśród nich znajdziesz między innymi pierścienie uszczelniające. Dostępne są również pasy stabilizujące, które mają za zadanie podtrzymać przepuklinę okołostomijną. Oferujemy komfortowe w noszeniu paski mocujące – takie akcesorium pozwala dodatkowo zabezpieczyć płytkę stomijną.

Nie brakuje również produktów przeznaczonych do pielęgnacji stomii. Możesz zdecydować się między innymi na preparaty do oczyszczania delikatnej skóry stomii – są one dostępne w różnych formach, na przykład chusteczek. Oferujemy pasty stomijne – preparaty te ułatwiają przyklejenie sprzętu stomijnego. Sposobem na zabezpieczenie skóry jest płytka ochronna, którą należy przykleić pod płytką stomijną. Możesz potrzebować dezodorantu, który jest przeznaczony do worka. Powoduje on efekt poślizgu w worku, co sprawia, że łatwiej go opróżnić, a dodatkowo preparat neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Poznaj pozostały asortyment sklepu Oddychasz.pl

W naszym asortymencie znajdziesz znacznie więcej produktów niż sprzęty i worki do stomii. Sklep Oddychasz.pl oferuje produkty, które ułatwiają osobom po kontuzjach powrót do sprawności. Są to między innymi ortezy, które działają odciążająco. Są stosowane po wypadkach, zabiegach, a także profilaktycznie. W naszym asortymencie dostępne są stabilizatory na różne części ciała – możesz wybrać między innymi ortezę na kończynę dolną. Nie brakuje też kołnierzy ortopedycznych. Stosowanie takich stabilizatorów powinno zostać omówione ze specjalistą, który podpowie, jak długo orteza powinna być noszona w konkretnym przypadku.

W powrocie do aktywności po kontuzji pomoże Ci rehabilitacja. Powinna być prowadzona pod okiem specjalisty, ale ćwiczyć możesz również w domu przy pomocy akcesoriów z naszej oferty. Dzięki temu jeszcze szybciej wrócisz do sprawności. Wybierz taśmę, która zwiększy zakres ruchów oraz piłkę z wypustkami, żeby po ćwiczeniach pomasować mięśnie.

W naszej ofercie znajdziesz też produkty uciskowe, które zostały stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami z tak zwanymi ciężkimi nogami. Widoczne pajączki czy opuchlizna mogą zwiastować poważniejsze problemy. Jeśli dużo podróżujesz, przydadzą Ci się skarpety uciskowe. W naszej ofercie dostępne są modele dla kobiet i mężczyzn. Dostępne są też podkolanówki i rajstopy, które sprawdzą się, jeśli problem jest już bardziej zaawansowany. Stosowanie tego typu produktów uciskowych powinno być skonsultowane z lekarzem.