Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Worki stomijne

Ze stomią żyje w Polsce kilkadziesiąt tysięcy osób. Jej działanie umożliwiają między innymi worki stomijne, które znajdziesz w naszym asortymencie. To właśnie do nich trafia treść jelitowa lub mocz. W naszym asortymencie znajdziesz różne rodzaje worków stomijnych – do kolostomii, ileostomii, urostomii. Oferujemy modele jedno- i dwuczęściowe, a w naszej ofercie dostępne są również różnorodne akcesoria. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kategorii ze sprzętem stomijnym.

Rodzaje stomii i przeznaczone do nich worki

W naszym asortymencie znajdziesz między innymi worki stomijne do kolostomii, która zostaje utworzona po usunięciu części jelita grubego, a znajduje się najczęściej po lewej stronie brzucha. Zdarza się, że możliwe jest po czasie przywrócenie naturalnej drogi wypróżniania (wszystko zależy od stanu zdrowia pacjenta).

Oferujemy również sprzęt stomijny do ileostomii, która powstaje, jeśli konieczne jest zupełne usunięcie całego jelita grubego. Zazwyczaj wykonywana jest po prawej stronie brzucha.

Jeśli nie istnieje możliwość naturalnego odprowadzania moczu, stosuje się urostomię. W naszej ofercie znajdziesz worki stomijne również do niej. Urostomia może być wykonana na przykład ze względu na nowotwór pęcherza moczowego.

Jakie są przyczyny stomii? Najczęściej jest ona potrzebna po nowotworze jelita grubego. Wskazaniem mogą być również schorzenia takie jak niedrożność jelit, nieswoiste choroby zapalne jelit, urazy jamy brzusznej czy nowotwory złośliwe układu moczowego, a także konieczność usunięcia odbytnicy wraz z odbytem czy pęcherza moczowego.

Dowiedz się więcej o workach stomijnych

Worki stomijne można podzielić na jedno- i dwuczęściowe. Jednoczęściowe medyczne są przeznaczone do naklejenia na brzuch, a ich płytka jest połączona trwale z workiem, w którym zbiera się treść jelitowa. Z kolei w przypadku dwuczęściowego sprzętu stomijnego można wymienić worek bez odklejania płytki. Worków nie trzeba zdejmować do kąpieli – są w pełni wodoodporne, dzięki czemu umożliwiają nie tylko bezproblemowy prysznic, ale także kąpiel w morzu czy na basenie.

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz worki stomijne w różnych odsłonach, na przykład przeznaczone do nocnej zbiórki moczu. To produkty, które charakteryzują się dużą pojemnością, co zapewnia użytkownikowi spokojny sen. Tego typu sprzęt stomijny jest wyposażony w zawór odpływowy, dzięki któremu nie ma obaw, że dojdzie do rozlania moczu.

W naszej ofercie znajdziesz sprzęt stomijny z zaworem antyzwrotnym – dzięki niemu nie dochodzi do cofania się moczu do stomii, więc zmniejsza się ryzyko wystąpienia infekcji dróg moczowych. Oferujemy też modele, które cechują się wielokomorową konstrukcją. Powoduje ona, że worek jest równomiernie wypełniany moczem, a przez to zachowuje płaski kształt, a odgłos przelewania jest mniej uciążliwy.

Worek stomijny – szansa na powrót do normalnego życia

W wielu przypadkach worek stomijny, choć może na początku wpływać na psychikę pacjentów, jest sposobem nie tylko na powrót do zdrowia, ale także na poprawę komfortu codziennego życia. Dzięki niemu osoby po operacji usunięcia nowotworu czy innych dolegliwościach, które wymagają wyłonienia stomii, mogą na nowo powrócić do ulubionych aktywności, w tym również sportu.

Najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie sprzętu stomijnego i właściwa pielęgnacja zarówno stomii, jak i skóry wokół niej. W trakcie zakupu warto zwrócić uwagę na:

  • rozmiar worka stomijnego,
  • szczelność,
  • łatwość aplikacji,
  • elastyczność i trwałość materiału,
  • sprawny filtr.

Jeżeli nie wiesz, jaki będzie odpowiedni rozmiar worka stomijnego – skonsultuj się z lekarzem prowadzącym albo pielęgniarką. Możesz również skorzystać z profesjonalnego doradztwa oferowanego przez zespół naszego sklepu internetowego lub stacjonarnego.

Nie tylko worki stomijne – sprawdź inne akcesoria do stomii!

W naszym asortymencie znajdziesz znacznie więcej produktów niż worek stomijny. Sklep oddychasz.pl oferuje również różnorodne sprzęty do stomii, a wśród nich między innymi pierścienie uszczelniające. Dostępne są również pasy stabilizujące, które mają za zadanie podtrzymać przepuklinę okołostomijną. Oferujemy komfortowe w noszeniu paski mocujące – takie akcesorium pozwala dodatkowo zabezpieczyć płytkę stomijną.

Nie brakuje również produktów przeznaczonych do pielęgnacji worków stomijnych. Możesz zdecydować się między innymi na preparaty do oczyszczania delikatnej skóry stomii – są one dostępne w różnych formach, na przykład chusteczek. Oferujemy pasty stomijne – preparaty te ułatwiają przyklejenie sprzętu stomijnego. Sposobem na zabezpieczenie skóry jest płytka ochronna, którą należy przykleić pod płytką stomijną. Możesz potrzebować dezodorantu, który jest przeznaczony do worka. Powoduje on efekt poślizgu w worku, co sprawia, że łatwiej go opróżnić, a dodatkowo preparat neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Poznaj pozostały asortyment sklepu Oddychasz.pl

W naszym asortymencie znajdziesz znacznie więcej produktów niż sprzęty i worki stomijne. Sklep oddychasz.pl oferuje produkty, które ułatwiają osobom po kontuzjach powrót do sprawności. Są to między innymi ortezy, które działają odciążająco. Są stosowane po wypadkach, zabiegach, a także profilaktycznie. W naszym asortymencie dostępne są stabilizatory na różne części ciała – możesz wybrać między innymi ortezę na kończynę dolną. Nie brakuje też kołnierzy ortopedycznych. Stosowanie takich stabilizatorów powinno zostać omówione ze specjalistą, który podpowie, jak długo orteza powinna być noszona w konkretnym przypadku.

W powrocie do aktywności po kontuzji pomoże Ci rehabilitacja. Powinna być prowadzona pod okiem specjalisty, ale ćwiczyć możesz również w domu przy pomocy akcesoriów z naszej oferty. Dzięki temu jeszcze szybciej wrócisz do sprawności. Wybierz taśmę, która zwiększy zakres ruchów oraz piłkę z wypustkami, żeby po ćwiczeniach pomasować mięśnie.

W naszej ofercie znajdziesz też produkty uciskowe, które zostały stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami z tak zwanymi ciężkimi nogami. Widoczne pajączki czy opuchlizna mogą zwiastować poważniejsze problemy. Jeśli dużo podróżujesz, przydadzą Ci się skarpety uciskowe. W naszej ofercie dostępne są modele dla kobiet i mężczyzn. Dostępne są też podkolanówki i rajstopy, które sprawdzą się, jeśli problem jest już bardziej zaawansowany. Stosowanie tego typu produktów uciskowych powinno być skonsultowane z lekarzem.