Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Kule i laski

W tej kategorii znajdziesz kule łokciowe dla dzieci i dorosłych, laski do chodzenia (w tym także modele składane i przeznaczone dla niewidomych), a także wiele innych sprzętów i akcesoriów rehabilitacyjnych, które możesz zamówić u nas z dostawą. Sprawdź, jakie produkty przygotowaliśmy w tej kategorii i złóż zamówienie już dziś!

Kule i laski ortopedyczne – poznaj szczegóły aktualnego asortymentu

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz kule i laski ortopedyczne dedykowane zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W ofercie czekają przede wszystkim modele łokciowe przeznaczone dla osób, które potrzebują wsparcia w trakcie chodzenia z różnych przyczyn – urazu i kontuzji czy przebytej operacji kończyny dolnej. Dzięki nim istnieje możliwość odciążenia jednej z nóg, co jest pomocne w leczeniu i rekonwalescencji schorzeń o podłożu urazowo-ortopedycznym.

Oprócz kuli ortopedycznych łokciowych w ofercie Oddychasz.pl znajdziesz również laski do chodzenia w wersji klasycznej, dla niewidomych i inwalidów, składanej oraz typu trójnóg i czwórnóg. Dodatkowo przygotowaliśmy także praktyczne akcesoria, takie jak wymienne nasadki na kule, dzięki którym możesz ochronić się przed przypadkowym poślizgnięciem w trakcie spacerów i zagwarantować sobie bezkompromisową absorpcję wstrząsów podczas kontaktu z podłożem.

Kule łokciowe – najczęściej wybierane produkty

Największą popularnością w tej kategorii zdecydowanie cieszą się kule łokciowe. Tego typu produkty ortopedyczne mogą pochwalić się licznymi zaletami. Zaliczamy do nich wytrzymałą i jednocześnie lekką konstrukcję, która zapewnia wygodę codziennego użytkowania. To także opływowa forma, która dzięki odpowiedniej konstrukcji nie tylko gwarantuje komfort, ale także może być łatwo postawiona na płaskiej powierzchni.

To jednak nie koniec zalet! Kule łokciowe to także możliwość dopasowania do wzrostu użytkownika, zapewnienie głębokiego wsparcia przedramienia i podparcia, regulacja rękojeści i wysokości oraz specjalne uchwyty antypoślizgowe, które możesz wymienić w dowolnym momencie. Oprócz różnorodności dostępnych modeli możesz wybrać również kolor kuli ortopedycznej. Dla dzieci sprawdzi się model Tiki, podczas gdy dorośli mogą zdecydować się na kulę łokciową w odcieniu czerwonym, czarnym czy fioletowym.

Laski ortopedyczne typu trójnóg i czwórnóg – co warto o nich wiedzieć?

W aktualnym asortymencie nie mogło zabraknąć wysokiej jakości lasek ortopedycznych typu trójnóg i czwórnóg. Ich nazwy nie są przypadkowe. W zależności od wybranego modelu może być on wyposażony w trzy lub cztery stopki. To produkty, które polecamy w szczególności osobom starszym, które potrzebują pomocy w zachowaniu równowagi. Laski ortopedyczne równie doskonale poradzą sobie w przypadku osób, które wymagają wsparcia w trakcie poruszania się po urazie lub operacji kończyny dolnej.

Laski ortopedyczne typu trójnóg i czwórnóg z oferty marki ANTAR są wykonane z lekkiego aluminium. Wyposażono je w wygodny uchwyt z miękkiej, przyjemnej w dotyku pianki, regulację skokową co 2,5 cm oraz specjalne nasadki gumowe, które wykazują właściwości antypoślizgowe. Przed zakupem zalecamy zapoznanie się ze szczegółowymi parametrami interesującej Cię laski do chodzenia – jej maksymalnej i minimalnej wysokości oraz maksymalnego obciążenia.

Laski do chodzenia – inwalidzkie i dla niewidomych

Dostępne w naszej ofercie składane laski do chodzenia przeznaczone dla osób niewidomych i z różnym stopniem niepełnosprawności to modele do zadań specjalnych. Ich najważniejszą cechą jest dodatek specjalnej końcówki dotykowej, która po uderzeniu o nawierzchnię pozwala określić rodzaj podłoża (sekretem jest odbijanie przez materiał drgań).

Tego typu laski do chodzenia mogą pochwalić się również wieloczęściową konstrukcją wykonaną z lekkiego i wytrzymałego aluminium, które połączono z uchwytem z przyjemnego w dotyku tworzywa sztucznego. Aby zabezpieczyć je przed zniszczeniem, producent dołącza do każdej laski do chodzenia specjalny pokrowiec. Proponowane produkty są polecane osobom, które chcą zachować maksimum samodzielności i szukają akcesorium pełniącego funkcję ostrzegawczą, ochronną i orientacyjną.