Inhalacja to metoda, która od lat stosowana jest w leczeniu różnych chorób układu oddechowego. Na rynku zaopatrzyć można się w związku z tym w różnego rodzaju inhalatory, które różnić mogą się od siebie całym szeregiem parametrów. Kiedy natomiast warto zaopatrzyć się w tego typu urządzenie? Odpowiedź znajdą Państwo w tym artykule.

Inhalator — co to takiego?

Głównym zadaniem każdego inhalatora jest generowanie aerozolu, czyli gazu z zawieszonymi w nim cząsteczkami cieczy lub ciał stałych, zawierającymi lek. Wdychając go, preparat o właściwościach przeciwzapalnych, rozszerzających oskrzela, rozrzedzających wydzielinę trafia bezpośrednio do zmienionego ze względu na chorobę miejsca. Inhalatory sprawiają, że leczenie przebiega znacznie szybciej niż w przypadku stosowania tabletek czy syropów, nie wywołując jednocześnie skutków ubocznych. Dlatego jest tak często stosowaną metodą w przypadku schorzeń układu oddechowego.

Kiedy warto zaopatrzyć się w inhalator?

Terapia inhalacyjna może się okazać niezwykle pomocna w leczeniu schorzeń górnego oraz dolnego odcinka dróg oddechowych, tak u osób dorosłych, jak i u dzieci. Zalicza się do nich między innymi: astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, zapalenie oskrzeli, mukowiscydozę, rozszerzenie oskrzeli, zapalenie oskrzelików, zapalenie oskrzeli, zespół nieruchomych rzęsek, nadciśnienie płucne, ostre zapalenie krtani, ostre zapalenie nagłośni, bakteryjne zapalenie tchawicy, krtani i oskrzeli, zapalenie zatok przynosowych, zespół nieruchomych rzęs oraz przewlekły nieżyt nosa i gardła.

Czym kierować się wybierając dla siebie inhalator?

Przy zakupie inhalatora pod uwagę warto wziąć kilka kluczowych kwestii. Jedną z nich jest wielkość cząstek, do jakich urządzenie rozpyla lek, generując aerozol. Mówią o tym 2 parametry. Pierwszym z nich jest MMAD, który oznacza, że minimum 50% cząstek w chmurze aerozolowej posiada konkretną średnicę, która to wyrażana jest w nanometrach. Drugi z parametrów oznaczany jest skrótem FPF i odnosi się do procentowej zawartości cząsteczek wytwarzanych przez dany model, których wielkość jest mniejsza niż 5 μm. Wybierając inhalator, uwzględnić powinno się również rodzaj leków, z jakimi będzie on używany, tempo rozpylania, które przekłada się na czas trwania inhalacji, wiek osób, które będą korzystały z urządzenia (w przypadku małych dzieci najlepiej zaopatrzyć się w inhalator generujący hałas na poziomie poniżej 60 decybeli), warunki, w jakich będzie prowadzona inhalacja oraz to, czy z urządzenia korzystać będzie tylko jedna, czy więcej osób.

Inhalatory z naszego asortymentu

Nasz sklep internetowy oddychasz.pl oferuje różnego rodzaju inhalatory, w tym nebulizatory, czyli elektryczne inhalatory pneumatyczne służące do aplikacji leków, takich jak ambroksol, salbutamol czy sól fizjologiczna. Zaopatrzyć mogą się Państwo tutaj w urządzenia do zastosowań prywatnych oraz medycznych. Ciekawą kategorią produktów są nebulizatory dla dzieci w kształcie zwierząt. Tym, co łączy dostępne w naszej ofercie urządzenia tego typu, jest najwyższa jakość wykonania, prostota obsługi oraz nowoczesne technologie. Wszystko to sprawia, że zaopatrując się w jeden z naszych nebulizatorów mogą Państwo mieć pewność, że posłużą one przez długi czas i będą w pełni niezawodne. Pełen asortyment inhalatorów dostępny jest na stronie: https://oddychasz.pl/Inhalatory-c47.

InnoSpire Elegance jako przykład dostępnego u nas inhalatora

Godnym polecenia inhalatorem jest na przykład InnoSpire Elegance. To urządzenie wielokrotnego użytku, które jest w stanie dostarczać znaczącą część dostępnych na rynku preparatów w formie aerozolu. Model ten wyposażony jest w prosty w działaniu zawór, otwierający się przy wdechu w celu zwiększenia dawki leku i zamykający się po wydechu. Urządzenie pasuje do jednorazowych nebulizatorów, co sprawia, że znakomicie sprawdza się podczas leczenia wymagającego zastosowanie wysokiej jakości aerozolu, przyjmowanego w krótkich cyklach. Więcej informacji na temat nebulizatora znaleźć można na: https://oddychasz.pl/InnoSpire-Elegance-p127. W naszym asortymencie dostępne są także różnego rodzaju akcesoria do inhalatorów, takie jak, chociażby filtry, maski (zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci) oraz ustniki.