Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Maski CPAP na bezdech senny

Maska CPAP stanowi nieodłączny element aparatury używanej w leczeniu popularnej dolegliwości, jaką jest bezdech senny. Dzięki niej powietrze jest w stanie trafiać bezpośrednio do dróg oddechowych pacjenta. Wybór maski na bezdechy powinien być dokładnie przemyślany - stopień jej dopasowania decyduje bowiem o skuteczności tego typu terapii. Nie może ona wywoływać tak zwanych przecieków, czyli przepuszczać powietrza. Skutkiem tego jest wybudzenie się śpiącego. Równocześnie, maska na bezdech senny musi być idealnie dopasowana do kształtu twarzy, tak aby nie wywoływać ucisku czy otarć. Nasz sklep internetowy oddychasz.pl, oferuje różnego rodzaju maski do wentylacji. Z chęcią pomożemy w wyborze idealnego modelu.

Rodzaje masek CPAP

W jaki sposób działa maska na bezdechy? Sposób jej funkcjonowania jest bardzo prosty. Maska połączona jest poprzez rurę/obwód z urządzeniem typu, CPAP, BiPAP lub respiratorem. Wybierając produkt, jakim jest maska na bezdech senny, pod uwagę wziąć należy kilka kluczowych parametrów. Zalicza się do nich między innymi konstrukcję oraz sposób montażu i demontażu. Jednym z rodzajów maski do wentylacji jest maska pełnotwarzowa CPAP. Tym, co ją charakteryzuje, jest to, że obejmuje ona zarówno nos, jak i usta. Maska tego typu znajduje zastosowanie w szczególności wówczas, gdy pacjent oddycha przez otwarte usta. Przed jej zakupem warto sprawdzić, w którym miejscu znajduje się przyłącze do węża - w okolicy twarzy czy na szczycie głowy. Drugim rodzajem maski CPAP jest nosowa. Jest ona mniejsza od opisanej powyżej, a co za tym idzie - wygodniejsza i łatwiejsza w adaptacji. Dotyczy to w szczególności pacjentów borykających się z klaustrofobią. Na rynku spotkać można się z maskami na bezdechy, które obejmują cały nos, modelami podnosowymi oraz takimi, które posiadają poduszeczki dopasowujące się do wielkości nozdrzy (maski donosowe). Bardzo ważnym parametrem każdej maski jest materiał wykonania. Godne polecenia są w szczególności modele żelowe. Związane jest to faktem, że bardzo dobrze dopasowują się one do kształtu twarzy, tworząc stabilną, nieprzepuszczalną powłokę.

Godne polecenia maski na bezdechy z naszego asortymentu

W jakie rodzaju maski CPAP zaopatrzyć można się w naszym sklepie internetowym oddychasz.pl? Godna polecenia jest między innymi maska Amara Gel. To najmniejszy, a jednocześnie najlżejszy oferowany przez nas żelowy model ustno - nosowy. Podstawę maski stanową poduszki, wypełnione miękkim żelem, które w pozytywny sposób wpływają na komfort użytkowania produktu, gwarantując spokojny, nieprzerwany sen. Niezwykle innowacyjną maską do wentylacji jest natomiast Amara. To maska ustno - nosowa, która jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Na oddychasz.pl, znaleźć można także różnego rodzaju akcesoria do masek, ssaki medyczne czy komory inhalacyjne.

Wszystko, co warto wiedzieć przed użyciem maski CPAP

Dostępne w tej kategorii maski CPAP Philips są objęte refundacją w zestawie z urządzeniem CPAP lub BiPAP. Choć są niezastąpione w terapii bezdechu sennego i niewydolności oddechowej oraz mogą pochwalić się licznymi zaletami, to warto jednak pamiętać, że mają kilka przeciwwskazań. Warto się z nimi zapoznać przed zakupem i rozpoczęciem użytkowania, a w razie potrzeby zamówić inne rozwiązania przeznaczone do leczenia bezdechu sennego. Maski nosowe CPAP nie mogą być stosowane w przypadku niedrożności nosa. Przyczyny mogą być różne – polipy, alergie, a nawet trwające przeziębienie. Dodatkowo nie poleca się stosowania modeli nosowych u osób, które śpią z otwartymi ustami. W takich sytuacjach można zdecydować się na przykład na dostępne w naszym sklepie internetowym warianty ustno-nosowe. Oczywiście, w Oddychasz.pl zapewniamy fachową pomoc w trakcie zakupów, podpowiadając, jakie maski do aparatów CPAP będą dobrym wyborem. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, to zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszym zespołem.

Jak wybrać odpowiednią maskę CPAP Philips?

Zakup odpowiedniej maski CPAP ma ogromny wpływ na powodzenie terapii i leczenia bezdechu sennego. Przede wszystkim zalecamy wcześniejszą konsultację z lekarzem, jeśli model będzie używany w warunkach domowych, a nie pod okiem specjalistów. Kolejny krok to zdecydowanie, jaki rodzaj wyrobu medycznego będzie strzałem w dziesiątkę. W Oddychasz.pl proponujemy CPAP maski ustno-nosowe, donosowe lub nosowe. Co więcej, z myślą o najmłodszych pacjentach, przygotowaliśmy również modele pediatryczne, które są mniejsze i mogą być z powodzeniem używane w przypadku małych dzieci. Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę ewentualne przeciwwskazania, sposób snu czy anatomia i problemy z drogami oddechowymi. Maski CPAP dostępne w Oddychasz.pl są wykonane z bezpiecznych materiałów i uzyskały odpowiednie atesty.