Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Rurki tracheostomijne

Rurka tracheostomijna to jeden z jednorazowych wyrobów medycznych, który służy do udrożnienia górnych dróg oddechowych. W praktyce oznacza to, że umożliwia oddychanie, także w przypadku konieczności wdrożenia wentylacji mechanicznej. Co istotne, rurka tracheostomijna została zaprojektowana w taki sposób, aby móc umieścić ją bezpośrednio w tchawicy.

Poznaj ofertę sklepu oddychasz.pl

W sklepie internetowym oddychasz.pl przygotowaliśmy dla naszych klientów bogaty i różnorodny wybór wyrobów medycznych, w tym przede wszystkim profesjonalne koncentratory tlenu i inne artykuły przeznaczone do tlenoterapii. W tej kategorii znajdziesz rurki tracheostomijne marki Teleflex w wielu rozmiarach, dzięki czemu wybór odpowiedniego modelu nie sprawi Ci najmniejszego problemu. Oczywiście, jeśli potrzebujesz pomocy, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem. Z chęcią podpowiemy Ci, którą rurkę tracheostomijną wybrać oraz jak jej prawidłowo używać, aby zapewnić pacjentowi swobodę oddychania i ochronić go przed wydzieliną zalegającą w górnych drogach oddechowych. Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółami pozostałego asortymentu, w którym znajdziesz między innymi obwody oddechowe czy aparaty i maski CPAP.

Co warto wiedzieć o rurkach tracheostomijnych?

Czym tak właściwie jest rurka tracheostomijna i do czego służy? To przewód, który jest ostrożnie wprowadzany do tchawicy (przez szyję), a następnie mocowany, aby pozostawał zawsze na swoim miejscu, nie ruszał się i nie powodował dyskomfortu. Jego zadaniem jest przede wszystkim udrożnienie dróg oddechowych, które odbywa się w trakcie tracheotomii, stąd też nazwa oferowanych rurek do oddychania. Sam zabieg jest wykonywany w przypadku m. in. guzów nowotworowych zlokalizowanych w krtani, jej obrzęku, urazów twarzoczaszki, długotrwałej wentylacji mechanicznej czy poparzeń górnych dróg oddechowych.

W przypadku rurek tracheostomijnej możesz wybierać spośród modeli, które mają różne długości, średnice i zakrzywienia (wszystkie wymiary są zgodne z normą ISO 5366-1 i 5366-3). Ich kształt pozostaje jednak niezmienny – są wygięte i wyposażone w specjalny kołnierz, dzięki któremu można bez problemu zamocować rurkę w tchawicy, zabezpieczając ją na szyi. Z kolei dolna część ma mały balonik, który napełnia się powietrzem. Prawidłowo przeprowadzona tracheotomia ma za zadanie ułatwić i zapewnić swobodę oddychania oraz uniemożliwić wydzielinie zalegającej w górnych drogach oddechowych przedostawanie się do płuc.

Gwarancja bezpiecznej swobody oddychania, czyli dlaczego warto wybrać rurkę tracheostomijną?

Tak naprawdę użycie rurki tracheostomijnej jest obowiązkowe w przypadku pacjentów po zabiegu tracheotomii, czyli procedury, w której wyniku u pacjenta powstaje otwór w tchawicy, umożliwiającej oddychanie z pominięciem górnych dróg oddechowych. Każdy z wyrobów medycznych w tej kategorii jest wolny od lateksu i jałowy, czyli gotowy do użycia od razu po wyjęciu z odpowiednio zabezpieczonego opakowania. Ma również kołnierz oznaczony kolorem, a także zintegrowane łącze obrotowe. Rurka tracheostomijna jest sprzedawana w zestawie z elastycznymi kaniulami (2 sztuki), saszetką rozpuszczalnego w wodzie żelu poślizgowego, miękką opaską szyjną oraz narzędziem wprowadzającym. Niektóre produkty zawierają także w specjalne mankiety niskociśnieniowe, niebieski balon pilotażowy czy też zawór na końcówki strzykawek.

Pielęgnacja rurki tracheostomijnej – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Wybierając rurkę tracheostomijną z asortymentu dostępnego w naszym sklepie internetowym, możesz mieć pewność, że wszystkie z nich są wykonane w 100% z bezpiecznego materiału, trwałe i wygodne w użytkowaniu. Warto jednak pamiętać, że niezwykle istotna jest właściwa pielęgnacja rurki tracheostomijnej. Jak powinna wyglądać? Przede wszystkim należy regularnie usuwać wydzielinę z górnych dróg oddechowych znajdującą się w przewodzie. Rezygnacja z tej czynności może prowadzić do zatkania przewodu, a tym samym spowodować problemy z oddychaniem.

Oprócz pielęgnacji rurki tracheostomijnej, która polega przede wszystkim na odsysaniu wydzieliny, należy pamiętać również o nawilżaniu wydychanego powietrza, dbaniu o ranę, aby uniknąć zakażenia oraz sprawdzaniu ciśnienia w baloniku uszczelniającym. Czy standardowa rurka tracheostomijna jest odpowiednia do mówienia? Niestety nie. Po umieszczeniu jej w tchawicy komunikacja werbalna jest znacznie utrudniona. Alternatywnym rozwiązaniem są modele foniatryczne, które dostarczają powietrze do strun głosowych. Zachęcamy do poznania oferty tych i innych artykułów jednorazowych dostępnych w aktualnej ofercie sklepu oddychasz.pl.