• Kategorie
  • Szukaj
  • Rurki tracheostomijne

W sklepie internetowym oddychasz.pl przygotowaliśmy dla naszych klientów bogaty i różnorodny wybór wyrobów medycznych, w tym przede wszystkim profesjonalne koncentratory tlenu i inne artykuły przeznaczone do tlenoterapii.  W tej kategorii znajdziesz rurki tracheostomijne w wielu rozmiarach, dzięki czemu wybór odpowiedniego modelu nie sprawi Ci najmniejszego problemu. Oczywiście, jeśli potrzebujesz pomocy, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem. Z chęcią podpowiemy Ci, które rurki do oddychania wybrać i jak jej prawidłowo używać. Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółami pozostałego asortymentu, w którym znajdziesz między innymi obwody oddechowe czy aparaty i maski CPAP.

Co warto wiedzieć o rurkach tracheostomijnych?

Czym tak właściwie jest rurka tracheostomijna i do czego służy? To przewód, który jest ostrożnie wprowadzany do tchawicy (przez szyję), a następnie mocowany, aby pozostawał zawsze na swoim miejscu. Jego zadaniem jest przede wszystkim udrożnienie dróg oddechowych, które odbywa się w trakcie tracheotomii, stąd też nazwa oferowanych rurek do oddychania. Sam zabieg jest wykonywany w przypadku m. in. guzów nowotworowych zlokalizowanych w krtani, jej obrzęku, problemów z dusznościami czy poparzenia górnych dróg oddechowych. Modele mają różne długości, średnice i zakrzywienia, jednak ich kształt pozostaje niezmienny – są wygięte i wyposażone w specjalny kołnierz, dzięki któremu można bez problemu zamocować rurkę w tchawicy, zabezpieczając ją na szyi. Z kolei dolna część ma mały balonik, który napełnia się powietrzem. Prawidłowo przeprowadzona tracheotomia ma za zadanie ułatwić oddychanie i uniemożliwić wydzielinie przedostawanie się do płuc.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji rurki tracheostomijnej

Wybierając rurki tracheostomijne dostępne w naszym sklepie internetowym, możesz mieć pewność, że są one wykonane w 100% z bezpiecznego materiału, trwałe i wygodne w użytkowaniu. Warto jednak pamiętać, że niezwykle istotna jest właściwa pielęgnacja rurki tracheostomijnej. Jak powinna wyglądać? Przede wszystkim należy regularnie usuwać wydzielinę z przewodu. Rezygnacja z tej czynności może prowadzić do zatkania przewodu, a tym samym spowodować problemy z oddychaniem. Oprócz odsysania wydzieliny należy pamiętać również o nawilżaniu wydychanego powietrza, dbania o ranę, aby uniknąć zakażenia, oraz sprawdzania ciśnienia w baloniku uszczelniającym. Czy standardowa rurka tracheostomijna jest odpowiednia do mówienia? Niestety, nie. Po umieszczeniu jej w tchawicy komunikacja werbalna jest znacznie utrudniona. Alternatywnym rozwiązaniem są modele foniatryczne, które dostarczają powietrze do strun głosowych. Zachęcamy do poznania oferty innych artykułów jednorazowych!