Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Koncentratory tlenu, aparaty tlenowe, kondensatory, generatory i wytwornice tlenu

Terapia tlenowa jest wykorzystywana przede wszystkim w leczeniu pacjentów ze zdiagnozowanymi chorobami układu oddechowego. Aby zapewnić jej maksymalną efektywność, stosuje się koncentrator tlenu, który znajdziesz w naszej aktualnej ofercie. Zapraszamy do poznania szczegółów przygotowanego asortymentu!

Koncentrator tlenu – kiedy się przydaje?

Zaburzenia oddychania to problem, z którym boryka się wiele osób. W trakcie terapii bardzo często korzysta się ze sprawdzonych metod farmakologicznych, ale i wielu innych. Wśród nich należy wymienić wysokiej jakości koncentrator tlenu dostępny w ofercie naszego sklepu internetowego oddychasz.pl. W sklepie uwzględniliśmy zarówno produkty przenośne, jak i stacjonarne, co z pewnością dla wielu naszych klientów okaże się komfortowym rozwiązaniem. Widoczne na tej stronie koncentratory tlenu wyróżnia nie tylko jakość, ale także wygoda w trakcie stosowania. Są one bezpieczne, ekonomiczne, a także przynoszą oczekiwany efekt terapeutyczny. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszego asortymentu, gdzie dostępne są również sprawdzone inhalatory, trener mięśni oddechowych i wiele innych wyrobów medycznych.

A jak długo używać koncentratora tlenu? W tym przypadku wszystko zależy od stanu pacjenta. U niektórych chorych konieczne jest podłączenie urządzenia nawet przez całą dobę, podczas gdy u innych terapia tlenowa trwa od kilku do kilkunastu godzin dziennie. Warto stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego w sytuacji, gdy koncentrator tlenu jest wykorzystywany w domowych warunkach. Choć sam tlen jest niezbędny do życia, to jego zbyt wysokie stężenie może prowadzić do powikłań.

Sprawdzone i nowoczesne koncentratory tlenu

W przygotowanej ofercie naszego sklepu internetowego dostępny znajdziesz między innymi koncentratory tlenu. Atutem widocznego asortymentu jest z pewnością konkurencyjna cena, jak i wysoka jakość proponowanych produktów. Większość tych urządzeń medycznych jest mobilna, cicha w trakcie pracy, niewielka, tania w eksploatacji oraz prosta w obsłudze. Jednocześnie koncentratory tlenu umożliwiają przeprowadzenie terapii tlenowej na oczekiwanym poziomie, co jest niezwykle ważne dla osób borykających się z dysfunkcją lub chorobami układu oddechowego. Te urządzenia medyczne zazwyczaj stosuje się w przypadku takich chorób jak: astma, bezdech senny, POChP, a także w zaawansowanych problemach z krążeniem. Jesteśmy przekonani, że każdy, nawet bardzo wymagający klient znajdzie koncentrator tlenu odpowiadający jego oczekiwaniom oraz potrzebom pacjenta. Warto podkreślić, że oprócz koncentratorów proponujemy również wąsy tlenowe, dreny tlenowe, filtry, asystory kaszlu i wiele innych produktów wykorzystywanych w terapii tlenowej.

Jak działa koncentrator tlenu?

Zastanawiasz się, jak działa koncentrator tlenu? Głównym zadaniem tego typu urządzeń jest dostarczenie pacjentom powietrza ze zwiększonym stężeniem tlenu na rzecz zmniejszenia ilości azotu. W tym celu zostały one wyposażone w specjalne sita, przez które przechodzi powietrze, które jest następnie podawane choremu przy użyciu kaniuli nosowej umieszczanej, jak sama nazwa wskazuje, bezpośrednio w nosie pacjenta, albo maseczki zakładanej na nos i usta. Taki sposób działania sprawia, że koncentratory tlenu nie tylko dostarczają powietrze o zwiększonej zawartości tlenu, ale także poprawiają jego nawilżenie.

Wszystko, co warto wiedzieć o koncentratorach tlenu

Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne przeznaczone do leczenia chorób układu oddechowego (terapii tlenowej) i nie tylko. Z powodzeniem mogą korzystać z niego również pacjenci onkologiczni oraz ze zdiagnozowanymi schorzeniami kardiologicznymi. Na liście wskazań do stosowania koncentratora tlenu znalazły się: rak płuc, astma oskrzelowa, niewydolność krążenia, dusznica bolesna, zwłóknienie płuc czy dysplazja oskrzelowo-płucna. Pacjenci mogą wybierać urządzenia przenośne i stacjonarne. Pierwsze z nich, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do użytku poza domem i mają mniejsze rozmiary, podczas gdy w drugiej grupie znalazł się koncentrator tlenu dedykowany leczeniu szpitalnemu, w przychodni lub w domu. Warto pamiętać, aby przed pierwszym użyciem zapoznać się z instrukcjami producenta i używać sprzętu medycznego zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem, który nie tylko podzieli się wskazówkami związanymi z prawidłowym korzystaniem z urządzenia, ale także pomoże Ci wybrać odpowiedni koncentrator tlenu.

Wybierz odpowiedni model z oferty koncentratorów tlenu dostępnych na oddychasz.pl

W naszym asortymencie znajdziesz różne koncentratory tlenu. Wśród nich czeka m.in. nowoczesny sprzęt EverFlo, na który udzielone jest aż 5 lat gwarancji. Do jego produkcji wykorzystano najnowsze technologie, dzięki czemu jest trwały i wydajny. Kolejną propozycją jest urządzenie medyczne do terapii tlenowej o nazwie SimplyGo, cenione ze względu na swoją niewielką masę oraz wymiary. To przenośny koncentrator tlenu, który został wykonany z trwałych i odpornych materiałów. Przenośnym koncentratorem tlenu jest również SimplyGo Mini, który jest jednym z najmniejszych urządzeń tego typu na rynku. Mimo niewielkich rozmiarów to urządzenie medyczne działa identycznie jak jego pełnowymiarowe odpowiedniki. Proponujemy także koncentrator tlenu DeVilbiss IGO, który cieszy się popularnością głównie za sprawą bezawaryjnej sprężarki, niewielkiej wagi i kompaktowych rozmiarów. Na uwagę w jego przypadku zasługuje również wykorzystanie technologii PulseDose, opracowanej przez firmę DeVilbiss. Dzięki niej tlen jest dostarczany krótko i równomiernie, także przy wyższej częstotliwości oddechu pacjenta.

Philips Simply Go – niezawodny koncentrator tlenu, który może pracować bez przerwy

Wśród dostępnych propozycji, których cena w naszym sklepie należy do jednych z najkorzystniejszych na rynku, znalazł się między innymi koncentrator tlenu Simply Go. Urządzenie renomowanego producenta Philips jest wzbogacone o wydajną sprężarkę, dzięki której może pracować bez przerwy. Na liście zalet funkcjonalnego sprzętu do terapii tlenowej znalazł się również komfort użytkowania, niewielkie wymiary, które pozwalają na zabranie koncentratora tlenu wszędzie, gdzie można go tylko potrzebować, oraz wydajny akumulator litowo-jonowy. Na tym jednak nie koniec! Model Simply Go może pracować nawet przez około 3,5 godziny przy dawce pulsacyjnej oraz 2 godziny przy ustawieniu ciągłym. Samo naładowanie akumulatora jest bardzo szybkie. Zastosowana nowoczesna technologia sprawia, że wystarczy podłączyć koncentrator tlenu na 2-3 godziny, aby był na nowo gotowy do użytku w miejscach bez dostępu do prądu.