Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Koflatory, Asystory kaszlu

Asystor kaszlu, nazywany również koflatorem, to nowoczesne urządzenie, które służy do nieinwazyjnego oczyszczania drzewa oskrzelowego z wydzielin u pacjentów z nieefektywnym odruchem kaszlowym oraz z osłabionymi mięśniami oddechowymi. Regularne korzystanie z kaszlatora pozwala skutecznie zredukować ryzyko zaostrzenia choroby, a także ilości pobytów w szpitalu. Urządzenie tego typu jest niezwykle łatwe w obsłudze i nie stwarza ono zagrożenia dla układu oddechowego. W naszym sklepie internetowym oddychasz.pl znaleźć można asystor kaszlu w przystępnej cenie. Z chęcią pomożemy Państwu w wyborze modelu dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Koflator - kto może go stosować?

Z kaszlatora korzystać mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Urządzenie to znajduje zastosowanie tak w szpitalu, jak i w warunkach domowych. Terapia z wykorzystaniem koflatora może być prowadzona przez maskę lub rurkę tracheostomijną. W jaki sposób działa asystor kaszlu? Jego praca bazuje na cyklach pracy. Każdy z nich zaczyna się od gwałtownego wdmuchiwania powietrza bezpośrednio do płuc. Efektem tego jest wzrost ich objętości oraz oderwanie się od flegmy od wewnętrznych ścian. Następnie kaszlator gwałtownie zasysa uprzednio wprowadzone do płuc powietrze, co sprawia, że oderwana flegma jest w naturalny sposób wyprowadzana z organizmu. Koflator znajduje zastosowanie w przypadku pacjentów borykających się z przewlekłą niewydolnością oddechową związaną z dystrofią mięśniową czy rdzeniowym zanikiem mięśni. Wykorzystuje się go także w celu wspomagania kaszlu u osób ze stwardnieniem zanikowym bocznym.

Wysokiej jakości asystory kaszlu

Jakiego rodzaju kaszlatory znaleźć można w bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego oddychasz.pl? Zaopatrzyć można się tutaj między innymi w model Cough Assist E70 marki Philips Respironics. Urządzenie to pomaga pacjentom w odrywaniu, przemieszczaniu oraz usuwaniu wydzieliny. Możliwe jest to dzięki zapewnieniu wibracji oscylacyjnych o wysokiej częstotliwości oraz jednoczesnemu, stopniowemu wywieraniu dodatniego ciśnienia na drogi oddechowe. Kolejny etap stanowi szybkie przejście do podciśnienia. Aby ułatwić sobie codzienne korzystanie z asystora kaszlu, zaopatrzyć można się w specjalny wózek transportowy. Posiada on mobilny, poręczny statyw, który pozwala na w pełni wygodne manewrowanie. Produkt znajduje zastosowanie zarówno w domu, jak i w szpitalu. Kolejne praktyczne akcesorium to pedał nożny ułatwiający obsługę opisanego powyżej koflatora. Znajduje on zastosowanie w czasie stosowania technik manualnych. Pedał podłączany jest przy pomocy znajdującego się z tyłu asystora kaszlu złącza zdalnego sterowania.

Na oddychasz.pl znaleźć można również inne praktyczne urządzenia, takie jak chociażby koncentratory tlenu czy respiratory.

Asystor kaszlu Philips

Jedną z propozycji dostępnych aktualnie w naszym sklepie internetowym jest wysokiej jakości asystor kaszlu Philips CA E70. Urządzenie renomowanego producenta zostało stworzone specjalnie z myślą o usuwaniu wydzieliny, przemieszczeniu jej i odrywaniu z dróg oddechowych, dzięki czemu sprawdzi się doskonale u pacjentów między innymi z chorobami nerwowo-mięśniowymi i nie tylko. Oferowany model może być z powodzeniem stosowany razem z maską, ustnikiem lub przejściówką do rurki, które także sprzedajemy w sklepie internetowym Oddychasz.pl Co więcej, skuteczność działania asystora kaszlu Philips została potwierdzona testami klinicznymi, a tym samy może być on bezpiecznie używany zarówno w warunkach domowych, jak i w placówkach medycznych. Największą zaletą modelu dostępnego w naszym asortymencie jest możliwość dopasowania leczenia do indywidualnych potrzeb pacjentów. Sprzęt ma czytelny i intuicyjny interfejs, został wyposażony w 3 modyfikowane profile nastaw wstępnych terapii oraz możliwość zasilania elektrycznego lub akumulatorowego.

Akcesoria i niezbędne elementy asystora kaszlu

Profesjonalne asystory kaszlu to dopiero początek naszej oferty. W tej kategorii przygotowaliśmy również szeroki wybór akcesoriów i elementów niezbędnych do komfortowego korzystania z urządzeń. Jest to na przykład wózek transportowy, dzięki któremu przenoszenie asystora kaszlu stanie się jeszcze wygodniejsze i łatwiejsze. Mobilny i poręczny dodatek można postawić obok łóżka pacjenta w domu lub zabrać ze sobą w podróż. Oprócz niego w sklepie internetowym Oddychasz.pl znajdą Państwo dodatkowe baterie, pedały nożne kompatybilne z asystorem kaszlu Philips czy ładowarkę samochodową. Dodatkowo oferujemy obwody pacjenta dla noworodków, małych dzieci i dorosłych, które są dostępne w różnych rozmiarach, maski do asystora oraz filtry – gąbkowe lub antybakteryjne, które zapewniają maksymalną ochronę przed bakteriami i drobnoustrojami w trakcie korzystania z urządzenia.

Asystory kaszlu to nie wszystko

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, w sklepie internetowym Oddychasz.pl przygotowaliśmy nie tylko asystory kaszlu i dedykowane im akcesoria. W aktualnej ofercie znalazły się również inne profesjonalne urządzenia medyczne, takie jak respiratory, koncentratory tlenu czy maski CPAP. Nasi klienci mogą wybierać spośród wielu produktów, które zostały stworzone specjalnie z myślą o tlenoterapii w warunkach domowych lub w punktach medycznych. Nowoczesny sprzęt pomoże w leczeniu przewlekłych chorób układu oddechowego, jednocześnie poprawiając ogólne samopoczucie pacjentów i podnosząc komfort ich codziennego życia. Zespół Oddychasz.pl nieustannie pozostaje do Państwa dyspozycji. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny albo mailowy. Z chęcią pomożemy w wyborze odpowiednich urządzeń oraz odpowiemy na wszystkie pytania.