Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Łóżko i materace

Okres choroby i rehabilitacji, zwłaszcza jeśli wymaga leżenia, niesie za sobą ryzyko powstawania odleżyn. To zaburzenia ukrwienia, których przyczyną jest długotrwały ucisk na daną partię ciała. Można rozpoznać je po zaczerwienieniu skóry, wrażliwości na dotyk, obrzęku czy bólu. Aby ograniczyć ryzyko wystąpienia odleżyn do minimum, rekomendujemy zakup jednego z dostępnych w naszym sklepie medycznym łóżek rehabilitacyjnych i materaców piankowych albo przeciwodleżynowych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami asortymentu!

Łóżko rehabilitacyjne – kup je w sklepie Oddychasz.pl

W naszym aktualnym asortymencie znajdziesz też łóżko rehabilitacyjne. Jako sklep medyczny oferujemy wyłącznie produkty najwyższej jakości, z niezbędnymi atestami i z możliwością refundacji. W tej kategorii znajdziesz model jednoosobowy przeznaczony dla użytkowników o maksymalnej wadze wynoszącej 175 kg. Dlaczego warto zdecydować się na łóżko rehabilitacyjne dostępne w naszym sklepie? Przede wszystkim ze względu na łatwą obsługę zarówno dla opiekuna, jak i pacjenta, możliwość dopasowywania pozycji do preferencji użytkownika, a także manualną regulację kąta nachylenia. Proponowany model elektryczny jest wyposażony także w pilot, który pozwala na płynne ustawienie pozycji trendelenburga i anty-trendelenburga oraz wezgłowia. Oferowane przez nasz sklep medyczny łóżko rehabilitacyjne jest wyposażone też w zabudowane siłowniki, barierki, wysięgnik i praktyczne kółka, które ułatwiają przesuwanie produktu.

Sklep medyczny Oddychasz.pl – oferujemy nie tylko łóżka rehabilitacyjne

W naszym sklepie medycznym znajdziesz nie tylko łóżka rehabilitacyjne. Oprócz nich w tej kategorii czekają również materace przeciwodleżynowe i piankowe oraz dedykowane im podkłady nieprzemakalne (dostępne w wersji z gumką i tradycyjne). Do wyboru masz artykuły medyczne o grubości 10, 12 lub 15 cm. Dzięki temu bez problemu dopasujesz jego wymiar do indywidualnych potrzeb pacjenta. Materace mogą być z powodzeniem używane w warunkach szpitalnych lub domowych. Do ich największych zalet zaliczamy optymalną sprężystość, możliwość równomiernego rozłożenia ciężaru, a także niezbędną do zapewnienia komfortu wentylację i przewiewność. Do łóżka rehabilitacyjnego możesz dokupić w naszym sklepie inne akcesoria, które sprawdzą się w okresie rekonwalescencji, zapewniając wygodę i wspierając pacjenta w procesie dochodzenia do zdrowia.

Komu polecamy łóżka i materace rehabilitacyjne dostępne w naszym sklepie?

Materace i łóżka rehabilitacyjne oferowane przez sklep Oddychasz.pl są polecane przede wszystkim osobom, które zmagają się z różnymi schorzeniami kręgosłupa. Miękkie akcesoria piankowe sprawdzą się też w przypadku osób, które prowadzą siedzący tryb życia i nie uprawiają żadnej aktywności fizycznej, co odbija się na ich zdrowiu. To jednak nie koniec! Dostępne w naszym sklepie medycznym łóżko rehabilitacyjne i dopasowane do niego materace są znakomitym wyborem dla osób starszych i przewlekle chorych, które przez większość lub cały dzień pozostają w pozycji leżącej. Równie dobrze sprawdzą się u pacjentów, którzy zmagają się z samodzielnym siadaniem lub wstawaniem. Jeżeli masz wątpliwości, który z produktów będzie najlepszym wyborem – zachęcamy do kontaktu z zespołem Oddychasz.pl. Z przyjemnością pomożemy w zakupach i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Jakie łóżko rehabilitacyjne jest najlepszym wyborem?

Łóżko rehabilitacyjne warto kupować w sklepie medycznym. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że będzie ono dostosowane do potrzeb pacjentów leżących. Oczywiście, możesz zakupić je razem z refundacją, która obejmuje zarówno standardowe modele, jak i te sterowane pilotem. Na co zwrócić szczególną uwagę? Sprzęt medyczny powinien mieć odpowiednie wymiary – muszą być takie, aby pacjent mógł swobodnie rozprostować nogi.  Warto też sprawdzić maksymalny ciężar ciała użytkownika oraz dodatkowe elementy, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo korzystania z łóżka rehabilitacyjnego. W naszym sklepie kupisz na przykład medyczny model z zabudowanymi siłownikami, płynną regulacją kąta nachylenia segmentu uda czy wezgłowia, a także wysokości leżenia. Aby ochronić pacjenta przed upadkiem, łóżko powinno mieć także barierki przynajmniej z jednej strony.

Materac przeciwodleżynowy – jaki wybrać?

Jaki materac będzie najlepszym wyborem do łóżka rehabilitacyjnego? W naszym sklepie możesz wybrać model piankowy, czyli tradycyjny. Do jego produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości piankę wiskoelastyczną z efektem pamięci, która jest lekka, zapewnia ciału odpowiednie wsparcie i gwarantuje komfort w trakcie długiego przebywania w pozycji leżącej. Innym wyborem jest materac przeciwodleżynowy pneumatyczny, czyli zmiennociśnieniowy. Jak sama nazwa wskazuje – podczas użytkowania zmienia się ciśnienie w komorach. Dzieje się to pod wpływem nacisku na powierzchnię materaca. Model pneumatyczny sprawdzi się doskonale zarówno w okresie rekonwalescencji, jak i w ramach profilaktyki schorzeń kręgosłupa.