Pulsoksymetr to praktyczne urządzenie, dzięki któremu możesz sprawdzić szybko saturację i puls. Sprzęt jest wykorzystywany zarówno w placówkach medycznych, jak i w domach. Na rynku znajdziesz dziesiątki mniej i bardziej zaawansowanych produktów, a wśród nich pulsoksymetry BLT Biolight. Przeczytaj nasz przewodnik po popularnym sprzęcie medycznym.

Pulsoksymetry BLT Biolight – najważniejsze informacje

Pulsoksymetry BLT Biolight, podobnie jak i pozostałe tego typu urządzenia dostępne na rynku, to sprzęt elektroniczny, który został stworzony z myślą o monitorowaniu saturacji, czyli wysycenia krwi tlenem. Oprócz mierzenia saturacji sprzęt medyczny służy również do mierzenia pulsu, czyli częstotliwości pracy serca. Producent oferuje pulsoksymetry w wersji przenośnej, która jest bezproblemowa w przechowywaniu w domowej albo oddziałowej apteczce.

Pulsoksymetry BLT Biolight są proste i intuicyjne w obsłudze – wymagają jedynie włożenia palca w odpowiednie miejsce, włączenia, a następnie odczytania wyniku, który wyświetla się na ekranie. Oczywiście, w przypadku niepokojących pomiarów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Jak działają pulsoksymetry BLT Biolight?

Jesteś ciekaw, w jaki sposób działają pulsoksymetry BLT Biolight? Urządzenia emitują dwa rodzaje fal – światło podczerwone i czerwone, które są następnie pochłaniane przez hemoglobinę (czerwony barwnik krwi). Dzięki temu sprzęt medyczny jest w stanie określić, czy znajduje się w niej odpowiednia ilość tlenu, czy może jest go za mało. Aby określić wynik, pulsoksymetry BLT Biolight wykorzystują specjalny algorytm, a po zakończeniu obliczeń wyświetlają go w formie procentów.

Innym parametrem, który można sprawdzić przy użyciu pulsoksymetrów BLT Biolight, jest puls. Do jego monitorowania urządzenia wykorzystują po prostu "pulsowanie" wytwarzane przez krew tętniczą.

Czy pulsoksymetry BLT Biolight są dla Ciebie?

Tak naprawdę pulsoksymetry BLT Biolight są polecanym dodatkiem do każdej domowej apteczki, zwłaszcza jeśli któryś z domowników zmaga się z chorobami układu sercowo-naczyniowego albo oddechowego. Urządzenia znalazły również swoje zastosowanie w placówkach medycznych, w których są wykorzystywane na wiele sposobów – od sal pacjentów, aż po bloki operacyjne. Z tego typu sprzętu na co dzień korzystają także ratownicy medyczni – pulsoksymetr jest obowiązkowym wyposażeniem każdej karetki pogotowia.

Pulsoksymetry BLT Biolight są polecane i przydadzą się osobom z każdej grupy wiekowej – od noworodków, aż po seniorów, u których choroby przewlekłe mogą wymagać regularnego sprawdzania saturacji i pulsu. Co ciekawe, urządzenia są rekomendowane jako dodatek do wyposażenia przeznaczonego do leczenia bezdechu sennego. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie OBS, to oprócz maski i aparatu CPAP warto zainwestować dodatkowo w jeden z pulsoksymetrów BLT Biolight.