Wybór koncentratora tlenu dla osób ze schorzeniami układu oddechowego


Koncentrator tlenu jest urządzeniem, które służy do ciągłego dostarczania powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Jego obsługa jest bardzo prosta i nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Urządzenie może być z powodzeniem wykorzystywane również do terapii domowej. Koncentrator tlenu można wykorzystać w przypadku leczenia różnego typu schorzeń układu oddechowego. Chodzi między innymi o astmę, POChP lub bezdech. Na rynku znaleźć można szeroki wybór urządzeń. Pacjenci mogą skorzystać zarówno z koncentratorów przenośnych, jak i domowych. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu?


Koncentrator tlenu – przenośny czy stacjonarny?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, jaki koncentrator lepiej sprawdzi się w ich przypadku. Wybór urządzenia przenośnego lub stacjonarnego powinien być wcześniej dobrze przemyślany. Stacjonarny koncentrator tlenu stosowany jest zazwyczaj w domu lub na terenie specjalistycznych placówek, takich jak oddziały szpitalne lub przychodnie. Przenośny koncentrator daje swojemu użytkownikowi możliwość korzystania z niego wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wsparcie tlenowe poza domem. Największą różnicą jest naturalnie waga oraz wielkość sprzętu. Koncentrator domowy w każdym przypadku będzie cięższy oraz wymaga więcej wolnej przestrzeni. Ponadto urządzenie stacjonarne charakteryzuje się większą wydajnością. 


Parametry techniczne są zdecydowanie wyższe niż ma to miejsce w przypadku przenośnych konkurentów. Główną zaletą przenośnego koncentratora jest przede wszystkim jego mobilność. Takie rozwiązanie docenią szczególnie osoby, które nie chcą rezygnować ze swoich codziennych aktywności. Oczywiście dobrze spełniają one swoją funkcję, jednak nie należy ich traktować jako urządzeń wielozadaniowych. Mimo wszystko trudno o lepsze rozwiązanie w przypadku podróży lub pobytu wakacyjnego. 


Koncentrator tlenu – dla kogo?

Urządzenia do tlenoterapii stosowane są zwykle w celach medycznych i leczniczych. Za ich pomocą można złagodzić dolegliwości oraz poprawić jakość życia. Wskazaniem do tlenoterapii mogą być choroby układu krążenia, choroby obejmujące układ oddechowy, a także schorzenia onkologiczne. 

Jaki koncentrator tlenu wybrać?

Wybór koncentratora zależy w głównej mierze od użytkownika i jego indywidualnych wymagań oraz schorzeń, z którymi się zmaga. Jeśli pacjentowi przede wszystkim zależy na wydajności oraz skuteczności działania, najlepiej w takim przypadku postawić na domowy koncentrator tlenu. Umożliwiają one skuteczniejszą terapię w domowych warunkach. Warto korzystać ze sprawdzonych i polecanych rozwiązań. Wysokiej jakości sprzęt można znaleźć w asortymencie sklepu internetowego oddychasz.pl. Znakomitą wydajnością cieszy się na przykład koncentrator tlenu EverFlo, który został zaprojektowany w taki sposób, aby być maksymalnie prostym w obsłudze. To najlepsze rozwiązanie dla osób oczekujących niskich kosztów oraz dobrych efektów terapii. Zastosowanie wysokiej jakości części gwarantuje dużą wytrzymałość.


Wybór może paść również na koncentrator tlenu SimplyGo. To z kolei najlepsze rozwiązanie dla wszystkich osób, dla których priorytetem jest prowadzenie aktywnego trybu życia, bez konieczności przerywania terapii. Przenośny koncentrator daje możliwość poruszania się z nim w dowolnym miejscu. Dzięki temu chorzy, którzy  są  zmuszeni do korzystania z terapii przez kilka godzin dziennie, w żaden sposób nie są ograniczeni w wykonywaniu codziennych czynności. Konstrukcja została stworzona w taki sposób, by wytrzymać ekstremalne warunki, w tym uderzenia, wibracje, wysokie oraz niskie temperatury. Nie ma więc obaw o ewentualne uszkodzenia sprzętu. Kompaktowa bateria zapewnia długie korzystanie z urządzenia oraz prostą i szybką wymianę w chwili, gdy zajdzie taka potrzeba. To również bardzo uniwersalne rozwiązanie, ponieważ świetnie nadaje się także do wykorzystania w domu.