Czym jest i do czego służy pikflometr?

Astma to jednostka chorobowa, która została zdefiniowana jako przewlekła. Związana jest ona z długotrwałym zapaleniem dróg oddechowych, a także z występowaniem takich objawów jak kaszel, duszność, świszczący oddech oraz wiele rodzajów trudności z oddychaniem. To z pewnością bardzo kłopotliwa choroba, z którą boryka się coraz więcej osób. Wymaga dużego zaangażowania ze strony personelu medycznego oraz pacjentów. Dlatego w czasie leczenia potrzebne jest ciągłe kontrolowanie choroby przez lekarza prowadzącego oraz przez samego chorego, a bardzo pomocne w monitorowaniu może okazać się wykorzystanie pikflometru. Jest to małe i proste urządzenie, które zyskało już szerokie grono zwolenników. Przekonaj się już dziś, że spełni również Twoje oczekiwania! Sprawdź atrakcyjną ofertę naszego sklepu oddychasz.pl!

Co to jest pikflometr?

Pikflometr to małe, wygodne w użyciu oraz przenośne urządzenie, które służy do pomiaru szczytowego przepływu wydechowego (PEF). Jest to produkt pomocny w kontrolowaniu choroby, jaką jest astma. Urządzenie mierzy wspomniany PEF w czasie przepływu powietrza z płuc, które jest wydmuchiwane przez chorego do pikflometru. Powietrze to musi być szybko i dość mocno wydmuchane, jeśli to tylko możliwe. Właściwe użycie urządzenia zapewnia uzyskanie miarodajnego wyniku. Warto podkreślić, że urządzenie może być stosowane przez każdego pacjenta, bez względu na wiek. Doskonałym produktem uzupełniającym pikflometr są z pewnością jednorazowe ustniki dla dzieci i dorosłych, które dobrze jest zakupić wraz z urządzeniem. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sklepu oddychasz.pl! Znajdziesz tam wiele atrakcyjnych pozycji w korzystnej cenie!

Dlaczego warto korzystać z pikflometru?

Pikflometr to poręczne i proste w użyciu urządzenie, które chory może mieć zawsze ze sobą. Mimo nieskomplikowanego działania jest w stanie wykryć zwężenie dróg oddechowych, zanim dojdzie do ataku. Pikflometr pozwala na wiarygodne określenie wydolności płuc. Jest to niezwykle pomocne, gdy pacjentowi wydaje się, że jego oddech jest prawidłowy. Zdarza się, że funkcjonowanie płuc jest dość mocno zaburzone. Urządzenie to może pomóc doraźnie, ale również doskonale wspomaga proces leczenia. Wykonywanie pomiarów z wykorzystaniem pikflometru umożliwia opracowanie planu leczenia, który jest dopasowany indywidualnie do pacjenta.

Sprawdź nasz produkt: Pikflometr Personal Best

Urządzenie to jest dedykowane osobom, które chorują na astmę określoną jako umiarkowaną, ciężką oraz przewlekłą. Produkt pomaga pacjentowi określić, kiedy powinien on w trybie pilnym udać się do lekarza. Pikflometr umożliwia także ocenę skuteczności prowadzonego leczenia u danego pacjenta poprzez dostarczenie lekarzowi wielu cennych informacji. Pomiar PEF pozwala również pacjentowi określić, kiedy powinien zażyć lek lub zaprzestać jego podawania. Oczywiście tylko w przypadku, gdy chory na astmę otrzymał takie zalecenia od lekarza. Pomiar szczytowego przepływu wydechowego pomaga równocześnie określić, czy dany czynnik wywołuje atak astmy u chorego.

Jak korzystać z pikflometru?

Zanim rozpoczniemy korzystać na stałe z urządzenia, warto poznać kilka szczegółów, które ułatwią jego obsługę oraz pozwolą uzyskać najbardziej wiarygodny wynik. Pomiar szczytowego przepływu wydechowego powinien być wykonywany zawsze o tej samej porze. Wielu specjalistów zaleca użycie pikflometru dwa razy w ciągu dnia – rano i wieczorem. Niemniej decyzja o częstości pomiarów podejmowana jest zawsze indywidualnie, w zależności od wywiadu chorego na astmę oraz dalszego, planowanego procesu leczenia. Najważniejszą kwestią w tym przypadku jest także stosowanie się do wspomnianych zaleceń lekarza, ponieważ tylko w ten sposób uzyskamy wyniki określające najlepszy przepływ szczytowy. 


Warto podkreślić, że obsługa pikflometru jest dziecinnie prosta, dlatego również dzieci z powodzeniem wykorzystują to urządzenie. Przeznaczone jest ono do użytku dla każdej grupy wiekowej, Przekonaj się, że urządzenie to spełni Twoje oczekiwania! Posiada ono trzy strefy określone kolorem zielonym, żółtym oraz czerwonym. Każdy z nich informuje pacjenta o jego stanie. Zielona strefa to PEF w zakresie 100-80% wartości odniesienia. Choremu w tym przypadku nic nie dolega. Żółta strefa to PEF w zakresie 80-60% wartości odniesienia, co oznacza konieczność zwiększenia dawki leku. Pojawiają się pierwsze dolegliwości. Czerwona strefa to wartość odniesienia poniżej 60%, która wskazuje na zaostrzenie astmy. W tym przypadku konieczna jest wizyta u lekarza.CZYTAJ RÓWNIEŻ: