Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Cewniki wewnętrzne

Wśród wielu produktów urologicznych dostępnych w naszej aktualnej ofercie znajdziesz między innymi cewniki wewnętrzne – jałowe, zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach pacjentów artykuły, które wykonano z bezpiecznych, odpowiednio przetestowanych materiałów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej aktualnej oferty!

Co warto wiedzieć o cewnikach wewnętrznych?

Cewniki wewnętrzne to medyczne produkty urologiczne przeznaczone dla pacjentów leżących, ale nie tylko. Równie często wykorzystuje się u osób, które zmagają się z kamicą nerkową albo przerostem prostaty, w wyniku których doszło do zastoju moczu. Oprócz tego cewniki są rekomendowane w każdym innym przypadku, w którym pacjent nie jest w stanie samodzielnie oddawać moczu.

Dostępne w tej kategorii cewniki wewnętrzne są produktami urologicznymi przeznaczonymi do jednorazowego użytku. Ich producenci zadbali o higienę i bezpieczeństwo używania, odpowiednio je sterylizując i nadając im kształt, który umożliwia łatwe i komfortowe dla pacjenta wprowadzenie rurki bezpośrednio do układu moczowego (pęcherza). Dzięki temu mocz może być nieustannie odprowadzany, i to bez ryzyka, że zacznie się cofać.

Sprawdź cewniki wewnętrzne dostępne w naszej aktualnej ofercie

W naszej aktualnej ofercie znajdziesz cewniki wewnętrzne przeznaczone do użytku w placówkach medycznych, spełniające najwyższe standardy oraz pochodzące od cenionych producentów, w szczególności marki Coloplast. Produkty urologiczne przeznaczone do natychmiastowego użycia obejmują hydrofilowe cewniki Tiemann i Nelaton oraz jednorazowe cewniki powlekane Nelaton. Do wyboru masz wyroby w wielu rozmiarach, dostępne w ekonomicznych opakowaniach obejmujących kilkadziesiąt sztuk.

Co je wyróżnia? Wszystkie cewniki wewnętrzne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ograniczyć ryzyko uszkodzenia śluzówki cewki moczowej do absolutnego minimum. W tym celu wyposażono je w specjalne oczka drenujące, które są zazwyczaj dodatkowo pokryte żelem. W efekcie nie tylko zwiększa się komfort pacjenta, ale także procedura samocewnikowania staje się jeszcze bezpieczniejsza. Proponowane cewniki wewnętrzne to gwarancja intuicyjnego oraz szybkiego użycia.

Różne rodzaje cewników wewnętrznych – najważniejsze informacje

Jak wspomnieliśmy już wcześniej – w naszym asortymencie online znajdziesz kilka różnych typów cewników wewnętrznych. Czym się od siebie różnią? Wyrób Nelatona to produkt urologiczny przeznaczony do jednorazowego odprowadzenia moczu z pęcherza. W tym celu producent pakuje je pojedynczo i sterylnie oraz dba o ich miękką i elastyczną budowę, która minimalizuje tarcie. Drugim rodzajem cewników wewnętrznych są te typy Tiemann, czyli produkty urologiczne dedykowane przede wszystkim pacjentom, u których zdiagnozowano przerost gruczołu krokowego. Ten rodzaj wyrobu stosuje się w sytuacji, gdy nie ma możliwości zacewnikowania cewnikiem typu Foley.

O czym warto pamiętać w trakcie korzystania z cewnika wewnętrznego?

Ewentualne wskazania do zacewnikowania i użycia cewnika wewnętrznego są uzależnione od decyzji lekarza prowadzącego. Procesem wprowadzenia rurki bezpośrednio do pęcherza moczowego zajmuje się personel medyczny, który dodatkowo instruuje pacjenta, jak postępować z cewnikiem, jeśli ma z niego korzystać przez dłuższy czas. W niektórych przypadkach można pozwolić na samocewnikowanie (jałowe, aseptyczne, bezdotykowe i czyste), jednak są to nieliczne wyjątki, ponieważ samodzielne założenie cewnika dla wielu pacjentów jest niemożliwe ze względu na blokadę psychiczną oraz może nieść za sobą ryzyko wystąpienia komplikacji – infekcji dróg moczowych, krwiomoczu, stanu zapalnego czy powstawania ropni okołocewkowych.

W trakcie zakładania cewnika wewnętrznego (podobnie jak i zewnętrznego) należy zacząć od zastosowania znieczulenia, aby maksymalnie ograniczyć ból i dyskomfort związane z procedurą. Zazwyczaj używa się miejscowo żelu. Po założeniu cewnika niezbędne jest przyczepienie do niego worka na mocz, który również możesz zamówić w ekonomicznych opakowaniach w naszym sklepie internetowym.