Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Materace piankowe

W medycznym sklepie internetowym Oddychasz.pl znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić pacjentowi komfort, wsparcie w trakcie rehabilitacji oraz bezpieczne leczenie zarówno w domowych, jak i szpitalnych warunkach. W aktualnym asortymencie czekają produkty uciskowe, koncentratory tlenu, akcesoria jednorazowe i wiele innych produktów, które możesz zakupić z refundacją. W naszej ofercie znajdziesz również materace piankowe przeznaczone do łóżek szpitalnych (je także zamówisz z dostawą prosto pod wskazany adres). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami produktów dostępnych w tej kategorii, a w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – zespół Oddychasz.pl pozostaje do Twojej dyspozycji.

Materac piankowy 7-strefowy 15 cm
Materac piankowy 7-strefowy 15 cm
Produkt dostępny na zamówienie
Materac pianowy gofrowany 15 cm
Materac pianowy gofrowany 15 cm
Produkt dostępny na zamówienie
Materac piankowy w pokrowcu nieprzemakalnym 10 cm
Materac piankowy w pokrowcu nieprzemakalnym 10 cm
Produkt dostępny na zamówienie
Materac piankowy w pokrowcu nieprzemakalnym 12 cm
Materac piankowy w pokrowcu nieprzemakalnym 12 cm
Produkt dostępny na zamówienie

Najważniejsze informacje o materacu piankowym

Materac piankowy do łóżka szpitalnego to jeden z wielu rodzajów modeli rehabilitacyjnych. Oprócz niego możesz zdecydować się również na akcesorium sprężynowe, hybrydowe albo pneumatyczne. Największą zaletą tego typu produktów jest połączenie ochrony przed powstawaniem odleżyn ze wsparciem kręgosłupa i pomocą w zachowaniu wygodnej, odpowiedniej pozycji ciała w trakcie leżenia nawet przez kilkanaście godzin. Do produkcji materaców piankowych wykorzystuje się specjalną piankę, która reaguje na nacisk, jest odporna na odkształcenia oraz minimalizuje nacisk na wybrane partie ciała. Dzięki temu ryzyko powstawania nie tylko odleżyn, ale także ran i pęcherzy jest ograniczona do minimum. Dodatkowo materace piankowe zapewniają swobodny przepływ powietrza. Choć zostały zaprojektowane z myślą o pacjentach w trakcie leczenia i rekonwalescencji, to z powodzeniem mogą być wykorzystywane w ramach profilaktyki.

Kto powinien wybierać materac piankowy do łóżka?

Komu polecamy zakup materaca piankowego z naszej oferty? Przede wszystkim pacjentom w okresie rekonwalescencji, który mają ograniczoną możliwość wstawania lub po prostu mają problem z samodzielnym podnoszeniem się. Specjaliści rekomendują zakup lub wypożyczenie tego typu modelu osobom po urazach i operacjach. Równie doskonale sprawdzą się w przypadku jakichkolwiek problemów z kręgosłupem – od bólu spowodowanego siedzącym trybem życia, aż po kontuzje i przepukliny. Materac piankowy do łóżka jest także polecany seniorom i osobom niepełnosprawnym. Często korzystają z niego też sportowcy, którym zależy na obciążeniu mięśni i stawów oraz przyspieszeniu regeneracji.

Dlaczego warto wybrać materac piankowy? 

Jak wspomnieliśmy już wcześniej – materac piankowy do łóżka jest najlepszym sposobem na zapewnienie wsparcia całego ciała przy jednoczesnej redukcji bólu mięśni i stawów. Ergonomiczna, specjalnie zaprojektowana konstrukcja tego typu modeli, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na piankowy materac przeciwodleżynowy, zapewni pacjentowi maksymalne podparcie i komfort oraz zredukuje nacisk na całe ciało. Z jego pomocą możesz również przyspieszyć proces regeneracji, ponieważ każdy z dostępnych w tej kategorii produktów umożliwia zachowanie optymalnej, anatomicznej pozycji kręgosłupa. To z kolei wpływa na poprawę jakości snu, która jest tak ważna w okresie rekonwalescencji. Do wyboru masz materace do łóżek rehabilitacyjnych w różnych rozmiarach i o kilku grubościach, dzięki czemu bez problemu dobierzesz odpowiedni model.

Materac piankowy w pokrowcu nieprzemakalnym – co warto o nim wiedzieć?

Jedną z dostępnych w sklepie medycznym Oddychasz.pl propozycji jest materac piankowy pokryty nieprzemakalnym pokrowcem wykonanym z połączenia caraty i tkaniny frotte. Dzięki temu jego powierzchnia jest skutecznie chroniona przed zamoczeniem i zabrudzeniem – wystarczy zdjąć zewnętrzną warstwę i ją wyprać. Materac piankowy przeznaczony na łóżka szpitalne jest dedykowany osobom o znacznie ograniczonej ruchowości. Może pochwalić się odpowiednią sprężystością oraz standardowymi wymiarami wynoszącymi 200 × 90 × 10 albo 12 cm. Jeden z dostępnych produktów z nieprzemakalnym pokrowcem to doskonały sposób na ochronę przed odleżynami, zdrowy sen i profilaktykę problemów z kręgosłupem.

U nas kupisz materac piankowy 7-strefowy i gofrowany. Poznaj ich szczegóły!

Pacjentom leżącym polecamy 7-strefowy materac piankowy, który wykonano z połączenia dwóch warstw wiskoelastycznej z efektem pamięci. Polecany model obejmuje strefę głowy i szyi, barków i górnych partii pleców, klatki piersiowej, miednicy, kolan, dolnej części nóg i stóp. Dzięki temu sprawdza się znakomicie bez względu na pozycję, w której śpi jego użytkownik. Materac piankowy jest pokryty nieprzemakalnym pokrowcem – jego górna część jest wykonana z ceraty i tkaniny frotte, a dolna z bawełny. Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółami modelu gofrowanego o grubości 15 cm. To przeciwodleżynowy materac piankowy, który spowalnia zatykanie naczyń krwionośnych i jest polecany wszystkim pacjentom, którzy spędzają większość dnia w łóżku. Sprężysta pianka gwarantuje wygodę i możliwość zachowania naturalnych krzywizn kręgosłupa.