Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Materace przeciwodleżynowe

Materace przeciwodleżynowe zapobiegają powstawaniu odleżyn oraz niwelują te, które pojawiły się już na ciele chorego. W naszym sklepie znajdziesz wygodne i funkcjonalne materace w różnych cenach. Oferowane produkty zapewniają wysoki komfort osobom całkowicie i częściowo unieruchomionym. Dzięki dostępnym w naszym asortymencie materacom zadbasz również o stan zdrowia osób chorych, gwarantując im spokojny wypoczynek.

Kiedy i jak stosować materac przeciwodleżynowy?

Materace przeciwodleżynowe stosuje się po to, by zapobiegać powstawaniu odleżyn oraz niwelować już istniejące. Odleżyny pojawiają się na ciele chorego wskutek niedokrwienia tkanek w miejscach stale uciskanych w trakcie leżenia. Powstawaniu odleżyn sprzyja również brak ruchu, związany z niemożliwością poruszania się czy zmieniania pozycji podczas leżenia na łóżku.

Dlatego też materace przeciwodleżynowe przeznaczone są przede wszystkim dla osób stale leżących, których stan zdrowia jest średni lub ciężki. Aby materace te były skuteczne, należy je w odpowiedni sposób ułożyć. Przede wszystkim na materacu nie wolno kłaść wielu warstw prześcieradeł i innych tego typu akcesoriów, ponieważ osłabiają one jego działanie. Należy zadbać także o to, by chory, leżąc na materacu, nie dotykał ciałem podłoża pod materacem.

Jaki materac przeciwodleżynowy wybrać?

W naszej ofercie znajdują się materace przeciwodleżynowe, które regularnie zmieniają nacisk na poszczególne części ciała chorego, tym samym odciążając je. Zmiana miejsca podparcia ciała sprawia, że tkanki mogą zostać odżywione i dotlenione, dzięki czemu nie powstają odleżyny. W zależności od stanu chorego należy wybrać odpowiedni materac przeciwodleżynowy.

W naszym sklepie znajdziesz materace przeciwodleżynowe NFZ bąbelkowe oraz rurowe. Te pierwsze są tańsze, ponieważ stosuje się je w profilaktyce oraz leczeniu lekkich odleżyn. Sprawdzą się one idealnie także w przypadku osób częściowo wstających. Z kolei materace rurowe nie tylko zapobiegają powstawaniu odleżyn, ale również niwelują te zaawansowane. Przeznaczone są one dla osób całkowicie unieruchomionych oraz dla chorych o większej wadze.

Wysokiej jakości materace przeciwodleżynowe

W sklepie Oddychasz.pl znajdziesz wygodne materace przeciwodleżynowe bąbelkowe i rurowe. Oferowane materace są wytrzymałe oraz skuteczne w zwalczaniu odleżyn. Zapewniają one należyty komfort unieruchomionym osobom w ciągu dnia i nocy. Sprzedawane przez nas produkty wyprodukowane zostały z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu gwarantują one równomierne rozłożenie ciężaru ciała pacjenta oraz zapewniają prawidłową wentylację.

Kupując dostępne w naszym sklepie materace przeciwodleżynowe NFZ, możesz skorzystać z refundacji, która obniży cenę produktu. Zachęcamy do składania zamówień, a także do zapoznania się z pozostałymi produktami z naszej oferty. Znajdziesz u nas różnorodne sprzęty i akcesoria rehabilitacyjne, np. wózki inwalidzkie czy ortezy kończyn górnych i dolnych.

Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy czy rurowy? Co warto o nich wiedzieć?

W naszym asortymencie znajdziesz materace piankowe – wykonuje się je z włókna poliuretanowego, a ich powierzchnia jest pofałdowania. Nie są jednak polecane pacjentom, którzy spędzają całe dni w łóżku. O wiele lepszym wyborem są proponowane materace przeciwodleżynowe w wariancie bąbelkowym i rurowym. Czym się od siebie różnią? Przede wszystkim przeznaczeniem i budową. Pierwszy z nich, czyli bąbelkowy, umożliwia nieustanną zmianę ciśnienia, a tym samym sprawdza się doskonale w ramach profilaktyki odleżyn. Z powodzeniem można wykorzystać to także w momencie, gdy już się pojawiły (I stopień). Z kolei rurowe materace przeciwodleżynowe są droższe i jednocześnie bardziej zaawansowane. Ich nazwa nie jest przypadkowa – są zbudowane z napełnionych powietrzem rur ustawionych poprzednie. Tego typu modele są polecane cięższym pacjentom (90 kg+) oraz chorym z odleżynami II stopnia. Aby zapewnić choremu maksymalny komfort i bezpieczeństwo, zachęcamy także do sprawdzenia dostępnych w ofercie łóżek.