Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Akcesoria do masek FitLife

W sklepie internetowym Oddychasz.pl przygotowaliśmy bogaty wybór dobrego jakościowo sprzętu do terapii bezdechu sennego. Jedną z propozycji dostępnych w aktualnym asortymencie są akcesoria do masek CPAP FitLife z serii stworzonej przez markę Philips. U nas zamówisz je z dostawą prosto pod wskazany adres!

Do czego służą akcesoria do masek CPAP FitLife?

Proponowane akcesoria do masek CPAP FitLife są niezbędne do terapii bezdechu sennego, podczas której wykorzystuje się metodę CPAP, czyli Continous Positive Airway Pressure. Dzięki zastosowaniu profesjonalnego aparatu powietrze jest bezpośrednio dostarczane do dróg oddechowych chorego. Najważniejsze, aby maska dobrze przylegała do twarzy – szczelność jest podstawowym czynnikiem, który ma wpływ na powodzenie terapii bezdechu sennego.

Wyróżniamy maski CPAP pełnotwarzowe i nosowe. Do każdej z nich można zakupić dedykowane akcesoria, które posłużą jako elementy zamienne, na przykład w wypadku uszkodzenia któregoś z nich lub w momencie, gdy trzeba wymienić je na nowe. W sklepie Oddychasz.pl znajdziesz przede wszystkim takie akcesoria do masek CPAP FitLife jak uprzęże w standardowych rozmiarach – małe (S), średnie (M), duże (L) i bardzo duże (XL). Jeżeli potrzebujesz pomocy w dobraniu odpowiedniej wielkości, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Możesz również odwiedzić nasz punkt stacjonarny i skorzystać ze wsparcia specjalisty na miejscu.

Dlaczego rozmiar akcesoriów do masek CPAP FitLife jest tak ważny?

Proponowane akcesoria do masek CPAP FitLife nie bez powodu są dostępne w kilku rozmiarach. Ich wielkość wpływa przede wszystkim na komfort użytkowania – za duża uprząż po prostu spada i wymaga nieustannych poprawek, podczas gdy ta za mała może w ogóle nie pasować lub powodować bolesny ucisk, obtarcia i podrażnienia. Odpowiednie dopasowanie ma jednak wpływ nie tylko na wygodę noszenia, ale także na skuteczność terapii bezdechu sennego. Jeżeli wybrane akcesorium do masek CPAP FitLife będzie albo za duże, albo za małe, to narażasz się na nieszczelność głównego elementu. To z kolei wpływa negatywnie na jakość snu i Twoje zdrowie.

O czym warto pamiętać podczas korzystania z akcesoriów do masek CPAP FitLife?

Bez względu na to, jakie akcesoria do masek CPAP FitLife Cię interesują, należy pamiętać, że ich prawidłowe używanie i konserwacja są niezbędne do zachowania maksymalnej trwałości i zagwarantowania optymalnej szczelności. Podstawą jest prawidłowe czyszczenie, do którego nie należy używać perfumowanych mydeł czy tłustych, nawilżających preparatów. Zamiast tego wystarczy odrobina wody ze zwykłym mydłem, aby usunąć zabrudzenia i jednocześnie nie uszkodzić materiału, z którego wykonano uprzęże i inne akcesoria do masek CPAP.

Co więcej, uprząż nie powinna być zapinana zbyt mocno. Zaleca się, aby po założeniu było możliwe włożenie kciuka między pasek a twarz. Dzięki temu korzystanie z maski CPAP będzie maksymalnie komfortowe i bezbolesne. W ten sposób zniwelujesz również problem z zaczerwienieniem czy odciskami po jej ściągnięciu. Najlepszym pomysłem jest dopasowanie zarówno akcesoriów, jak i samej maski tuż przed snem, już w pozycji leżącej.

Inne akcesoria do masek CPAP FitLife

Warto pamiętać, że maski CPAP FitLife należy regularnie czyścić i wymieniać. Dotyczy to również ich elementów. W przypadku dostępnych w tej kategorii akcesoriów, czyli uprzęży, zaleca się zakup nowego modelu co około 6 miesięcy. Taki sam wymiany dotyczy paska podbródkowego. A co z pozostałymi akcesoriami do masek CPAP FitLife? Poduszkę nosową i pełnej maski twarzowej należy zmienić po miesiącu, podobnie jak filtr piankowy większych cząstek i ten jednorazowy (dokładnego oczyszczania). W przypadku samej maski u przewodu rekomenduje się zakup nowego elementu co około 3 miesiące.