Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Przenośny koncentrator tlenu

Przenośny koncentrator tlenu, jak sama nazwa wskazuje, to mobilne urządzenie stworzone specjalnie z myślą o podniesieniu komfortu życia pacjentów wymagających terapii tlenowej. Jeżeli szukasz lekkiego, wydajnego i niezawodnego sprzętu medycznego, to z pewnością znajdziesz go w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przenośnych koncentratorów tlenu!

Przenośny aparat tlenowy – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Przenośny koncentrator tlenu, nazywany również mobilnym aparatem tlenowym, to urządzenie medyczne wykorzystywane w tlenoterapii. Najczęściej jest wybierane przez pacjentów poszukujących sprzętu, z którego będą mogli korzystać na co dzień, już po wyjściu ze szpitala. Wśród nich znajdują się osoby, u których zdiagnozowano rozedmę płuc, zwłóknienie płuc, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP), dysplazję oskrzelowo-płucną, astmę oskrzelową, raka płuc, niewydolność krążeniową czy śródmiąższowe zapalenie płuc. To choroby, które powodują niewydolność oddechową i wymagają dostarczania pacjentom powietrza o zwiększonym stężeniu tlenu.

Koncentrator przenośny, podobnie jak jego stacjonarny odpowiednik, to sprzęt łatwy w obsłudze, mogący pochwalić się wysoką efektywnością i wydajnością. W przypadku konieczności podawania tlenu przez całą dobę lepszym rozwiązaniem jest stacjonarny aparat tlenowy, który jest także dostępny w naszym asortymencie.

Przenośny koncentrator tlenu – jak działa?

Zastanawiasz się nad zakupem przenośnego koncentratora tlenu i zastanawiasz się, jak działa takie urządzenie? Sprzęt medyczny nieustannie pobiera tlen z otoczenia, a następnie odpowiednio go przetwarza i filtruje, aby podać go pacjentowi bezpośrednio przez maskę albo kaniulę nosową i wspomóc jego proces oddychania. Na etapie filtrowania usuwa się z powietrza azot, który stanowi około 78% jego zawartości, aby zwiększyć nasycenie tlenem.

Koncentrator tlenowy przenośny – poznaj jego zalety

Dlaczego warto zdecydować się na przenośny aparat tlenowy? Tego typu urządzenie ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest fakt, że w przeciwieństwie do swojego stacjonarnego odpowiednika jest o wiele lżejszy i nie utrudnia swobodnego poruszania się. To z kolei sprawia, że pacjenci wymagającymi terapii tlenowej nie są zmuszeni do ciągłego przebywania w szpitalnym albo domowym łóżku. Zamiast tego mogą normalnie funkcjonować – chodzić do pracy, podróżować, a nawet uprawiać sport, mając pod ręką przenośny koncentrator tlenu.

Nie bez znaczenia jest również nieograniczony dostęp do tlenu, którym może pochwalić się koncentrator przenośny. Wszystko dzięki możliwości poboru pierwiastka prosto z otoczenia (z powietrza). To z automatycznie pozwala na pożegnanie się z koniecznością noszenia i wymiany wkładów. Koncentrator przenośny tlenowy może być również zasilany baterią albo elektrycznie, np. podczas jazdy samochodem.

Przenośne koncentratory tlenu dostępne w ofercie oddychasz.pl

Aktualnie w naszym asortymencie znajdziesz przenośny koncentrator tlenu w dwóch wersjach – SimplyGo oraz SimplyGo Mini. Oba modele pochodzą z oferty marki Philips. Pierwszy z nich może pochwalić się nawet 15 000 godzinami ciągłej pracy, za którą odpowiada wydajna sprężarka. Jest zasilany na baterie, a jego waga wynosi zaledwie 4,5 kg. Producent zadbał również o wysoką jakość wykonania, dzięki której aparat tlenowy jest odporny na uszkodzenia i znakomicie radzi sobie w przypadku codziennego, intensywnego użytkowania.

Drugi model dostępny w naszym sklepie internetowym to koncentrator tlenu przenośny SimplyGo Mini. W przeciwieństwie do swojego poprzednika jest mniejszy i lżejszy – waży jedynie 2,3 kg. To rozwiązanie, które pacjenci docenili za odporność na działanie negatywnych czynników środowiskowych, czytelny ekran dotykowy LCD, wydajną sprężarkę i akumulator oraz dodatkowe etui, które jest sprzedawane razem z aparatem tlenowym.