Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Opaski opatrunkowe elastyczne

Każda rana powstała w wyniku skaleczenia czy urazu, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia po jej wcześniejszym oczyszczeniu. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest z pewnością zastosowane kompresu jałowego z gazy lub włókniny, który podtrzymywany jest przez różnego rodzaju opaski medyczne. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z przygotowaną ofertą opasek, wśród których dostępne są opaski elastyczneoraz opaski dziane.


Opaski w ofercie oddychasz.pl

Przygotowaliśmy dla Państwa bogatą ofertę produktów jednorazowych, wśród których znajdują się również opaskimedyczne. Dostępne są one w kilku wersjach, niemniej do najpowszechniej stosowanych należą bandaże podstawowe zwane BASIC oraz elastyczne, czyli FLEX. Produkty znajdujące się w naszej ofercie dostępne są dla Państwa w dwóch długościach, mianowicie 4 metry i 5 metrów. Opaski elastyczne występują w kilku szerokościach, mianowicie: 8 cm, 10 cm, 12 cm oraz 15 cm. Natomiast opaski dziane, określane także jako podstawowe, wykonane w 3 szerokościach, czyli: 5 cm, 10 cm oraz 15 cm. Produkty te, bez względu na elastyczność, są bardzo przyjazne dla skóry i komfortowe w noszeniu. Dzięki temu nie dochodzi do jej podrażnienia, jak i otarć spowodowanych przez założony opatrunek.


Zalety oraz zastosowanie opasek elastycznych, jak i kompresyjnych

Opaski elastyczne, jak sama nazwa wskazuje, zostały wykonane z materiału elastycznego. Produkt ten bardzo chętnie wybierany jest do zabezpieczenia większych ran, jak i do usztywnienia wybranych stawów po urazie. Bandaż elastyczny doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, jak i w odpowiedni sposób usztywnia wybrany fragment ciała. Dodatkowo bandaż ten jest hipoalergiczny, delikatny oraz nie podrażnia skóry w momencie kontaktu z nią. Zapewnia także odpowiednią cyrkulację powietrza. W zestawie występuje wraz z jedną lub dwiema zapinkami, których liczba uzależniona jest od szerokości produktu. Warto wspomnieć, że bandaż ten można zarówno odświeżyć, jak i kilkakrotnie użyć. Jednocześnie umożliwia wykonanie badania rentgenowskiego z użyciem promieni, do którego nie jest konieczne zdjęcie założonego wcześniej opatrunku.


Opaski dziane służą zazwyczaj do podtrzymania opatrunku, który nie posiada elementów lepnych. Zostały one wykonane z materiału, w skład którego wchodzi także wiskoza. Produkt ten doskonale przepuszcza powietrze, dzięki czemu rana może być jednocześnie zabezpieczona i wietrzona. Opaski te są niejałowe, hipoalergiczne i należą do kategorii produktów jednorazowych. Ważną zaletą tego produktu, podobnie jak wspomnianego bandaża elastycznego jest fakt, że opatrunek wykonany z użyciem tego bandażu nie przeszkadza w badaniu rentgenowskim. Bandaże dziane są lekkie, miękkie i delikatne, dzięki czemu nie podrażniają skóry pacjenta.