• Kategorie
  • Szukaj
  • Ortezy kończyn dolnych

Ortezy kończyn dolnych stosowane są po to, by stabilizować, unieruchomić, odciążyć lub skorygować niewłaściwą pozycję kończyn. W zależności od przeznaczenia zakłada się je na stopę, kolano lub kostkę. W naszym sklepie oferujemy różnorodne ortezy kończyn dolnych, które są wygodne i wytrzymałe. Wśród propozycji znajduje się m.in. orteza na opadającą stopę, na nogę i stawu skokowego. W szerokiej ofercie sklepu Oddychasz.pl z pewnością znajdziesz specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, którego potrzebujesz.

Zastosowanie ortezy kończyny dolnej – do czego służy?

Ortezy kończyny dolnej wykorzystuje się w celu korygowania postawy wskutek zaistnienia nieprawidłowości wrodzonych lub nabytych. W przypadku dzieci ortezy stosowane są po to, by zapobiec pogłębianiu się wad postawy. Ortezy wykorzystuje się też po urazach lub zabiegach operacyjnych, gdy konieczna jest rehabilitacja pacjenta. Rola ortez w takiej sytuacji polega np. na usztywnieniu kończyny w określonej pozycji, zapewniającej odpowiednią regenerację.

Ortezy mają również na celu odciążenie stawów i mięśni, zredukowanie bólu oraz poprawienie komfortu podczas uprawiania aktywności fizycznej. Orteza na kolano czy kostkę znajduje zastosowanie także wtedy, gdy podczas pracy lub innej aktywności dochodzi do nadmiernego obciążenia stawu. Założenie ortezy w takim wypadku służy wsparciu stawu w codziennej aktywności oraz pełni funkcję profilaktyczną.

Szeroka oferta ortez kończyn dolnych w sklepie Oddychasz.pl

W naszym sklepie znajdziesz różnorodne ortezy kończyny dolnej o rozmaitym zastosowaniu. Dzięki temu masz pewność, że znajdziesz model, którego potrzebujesz. Dostępne w naszym asortymencie produkty to np. orteza na stopę, na kostkę, na goleń lub na kolano. Oferujemy wysokiej jakości sprzęty rehabilitacyjne, które mają kilka zastosowań. Na przykład orteza stawu skokowego Malleo TriStep może być dostosowana do trzech różnych faz gojenia, następujących po poważnych uszkodzeniach. Warto pamiętać jednak o tym, że przed wybraniem konkretnego stabilizatora należy skonsultować się z ortopedą. Pomoże on dobrać właściwy produkt, który w odpowiedni sposób odciąży stawy wymagające rehabilitacji.

Wysoka jakość i profesjonalne podejście do klientów

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości ortezy, które produkowane są z termoplastycznych materiałów. Oferowane produkty wyścielone miękkim materiałem są bardzo komfortowe podczas użytkowania. Warto dodać, że niektóre nasze akcesoria, np. orteza stawu skokowego, posiadają dodatkowe elementy, wpływające na zwiększenie wygody noszenia. W tym wypadku jest to autoadaptacyjna łuska podeszwowa. Proponowane ortezy gwarantują również odpowiedni proces leczenia i rehabilitacji uszkodzonych ścięgien. Cechuje je dobra przepuszczalność powietrza, odprowadzanie wilgoci oraz możliwość dopasowania kompresji do wymagań pacjenta.

Ortezy różnią się budową i materiałami wykorzystanymi do ich produkcji, jednak wspólną cechą wszystkich produktów jest ich stuprocentowa skuteczność, wytrzymałość oraz wysoki komfort użytkowania. Zachęcamy do przejrzenia oferty naszego sklepu i zakupienia potrzebnych sprzętów rehabilitacyjnych, które dostępne są w atrakcyjnej cenie.