Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Ortezy odcinka szyjnego

Ortezy mają za zadanie zabezpieczać konkretną część ciała, która doznała urazu. Chronią przed wystąpieniem kolejnej kontuzji, pełnią funkcję stabilizującą i odciążającą. W naszym asortymencie znajdziesz między innymi ortezy odcinka szyjnego, które mają formę kołnierza. Są one przydatne w wielu schorzeniach i urazach, pomagają szybciej wrócić do formy. To, jak długo będziesz nosić ortezę odcinka szyjnego, zależy od decyzji lekarza. Sprawdź, jakie kołnierze dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz model, dzięki któremu szybciej powrócisz do pełnej sprawności.

Orteza odcinka szyjnego – w jakich przypadkach się ją nosi?

Stosowanie kołnierza ortopedycznego jest uzasadnione w wielu przypadkach. Orteza może być wykorzystana zapobiegawczo, jeśli jest podejrzenie wystąpienia urazu. Kołnierz powoduje, że dochodzi do usztywnienia odcinka szyjnego kręgosłupa. Dzięki temu kręgi są utrzymane we właściwym położeniu i dochodzi do odciążenia mięśni. To sprawia, że mają optymalne warunki, żeby wrócić do siebie po kontuzji. Orteza odcinka szyjnego może być też dobrym rozwiązaniem po różnych zabiegach chirurgicznych, kiedy to stanie się metodą na przyspieszenie rekonwalescencji.

Kołnierze są również stosowane u osób, które zmagają się z dyskopatią i skoliozą. Dlaczego? Otóż takie ortezy wymuszają prawidłową postawę. Są one też częstym rozwiązaniem u osób po wypadkach, cierpiących na zwyrodnienia kręgosłupa. Orteza odcinka szyjnego przydaje się w przypadku nerwobóli szyi i ramion.

Rodzaje ortez odcinka szyjnego

W naszym asortymencie znajdziesz kołnierze Florida, czyli półsztywne. Sprawdzają się one w przypadku problemów ze stawami. Posłużą osobom zmagającym się z chorobami reumatoidalnymi, uszkodzeniami krążków międzykręgowych lub więzadeł i mięśni. Wyróżnia się też kołnierze Schantza, które są miękkie. Wykonuje się je z pianki poliuretanowej, a stosuje się je do częściowego unieruchomienia u osób, które zmagają się z dyskopatią czy urazem mięśni kręgosłupa szyjnego.

Wyróżnia się też kołnierze Philadelphia i Campa, które są najsztywniejsze. Stosuje się je przede wszystkim w nagłych wypadkach, a także po operacjach.

Odkryj zalety ortez odcinka szyjnego z naszej oferty

W naszym asortymencie znajdziesz ortezy odcinka szyjnego, które zostały wykonane z solidnych materiałów. To półsztywne modele, które są wyprodukowane z pianki poliuretanowej, ale dodatkowo mają polipropylenową wkładkę usztywniającą. Oferujemy kołnierze, które mają wygodne zapięcie i możliwość regulacji obwodu. Żeby zmienić obwód, wystarczy wykorzystać rzep. W naszym asortymencie znajdziesz modele z obszyciem, które ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Wyprofilowany anatomicznie kołnierz ortopedyczny typu Florida sprawdzi się w przypadku różnych dysfunkcji obszaru szyjnego. Oferujemy modele, które okażą się przydatne w przypadku dysfunkcji stawów międzykręgowych, uszkodzeń mięśni i więzadeł czy przeciążeń. Będą odpowiednie dla osób zmagających się z chorobami reumatoidalnymi. Ortezy odcinka szyjnego znajdą zastosowanie podczas doleczania złamań, skręceń i stłuczeń.

Zaletą dostępnych w naszym asortymencie kołnierzy jest ich anatomiczne wyprofilowanie. Dzięki niemu masz pewność, że orteza świetnie dostosuje się do kształtu szyi. To gwarancja, że kołnierz nie będzie uciążliwym elementem codzienności.

Ortezy odcinka szyjnego to nie wszystko! Poznaj inne ortezy z naszej oferty!

W naszym asortymencie znajdziesz znacznie więcej ortez, które ułatwiają powrót do sprawności po różnorodnych kontuzjach. Oferujemy między innymi ortezy kończyn górnych i dolnych. Są to produkty na staw barkowy, przedramię, a także ortezy stawu łokciowego. W asortymencie znajdziesz ortezy wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie pochłaniają wilgoci, dzięki czemu skóra pozostaje sucha, co zapewnia komfort podczas noszenia. W naszej ofercie dostępne są też ortezy tułowia, które dobrze odprowadzają wilgoć z powierzchni ciała, ale przede wszystkim doskonale spełniają swoje funkcje, czyli wspomagają utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

Odkryj bogaty asortyment sklepu Oddychasz.pl

Ortezy to tylko niewielka część naszego asortymentu, w którym czeka na Ciebie znacznie więcej produktów ułatwiających poruszanie się i powrót do sprawności. Oferujemy między innymi rajstopy i pończochy uciskowe, dzięki którym zapomnisz o problemie ciężkich, opuchniętych nóg. Możesz wybierać spośród delikatnych produktów profilaktycznych, na przykład dla osób pracujących wiele godzin w pozycji siedzącej, ale też możesz zdecydować się na skarpety uciskowe dla osób podróżujących samolotem lub samochodem.

W Oddychasz.pl znajdziesz również przyrządy do ćwiczeń, które przydadzą Ci się podczas rehabilitacji. W asortymencie nie mogło zabraknąć produktów, które pozwalają dostosować dom do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się, na przykład osób starszych. To między innymi siedziska pod prysznic, dzięki którym osoba z niepełnosprawnością będzie mogła w bezpieczny sposób skorzystać z kabiny.