Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Ortezy tułowia

Nieustanne bóle pleców mogą zupełnie odbierać Ci przyjemność z codziennej aktywności. Różnorodne schorzenia czy kontuzje wymagają pomocy lekarza. Warto zapytać go o zastosowanie stabilizatora. W naszym asortymencie znajdziesz ortezy tułowia, które są bardzo przydatne w wielu sytuacjach. Oferujemy modele obejmujące jedynie dolną część pleców, ale też ortezy tułowia wzmacniające większość odcinków kręgosłupa. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Ortezy tułowia – w jakich sytuacjach można stosować?

Ortezy tułowia znajdują zastosowanie podczas rehabilitacji kręgosłupa, na przykład po wypadkach czy operacjach. Gorsety świetnie sprawdzają się w profilaktyce wad postawy oraz leczeniu urazów kręgosłupa. Stosowanie ortezy zaleca się, gdy doszło do złamań, pęknięć oraz poważnych kontuzji.

Poznaj dostępne ortezy tułowia

Ortezy tułowia mają często formę pasa lędźwiowego – takie produkty również znajdziesz w naszym asortymencie. Takie modele świetnie wspierają kręgosłup oraz okalające go mięśnie. Pas lędźwiowy sprawia, że łatwiej zachować nieruchomą postawę, a także stabilność podczas wykonywania ruchów. Pas może mieć różne zastosowania – przyda się osobie z problemem rwy kulszowej, chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa, osteoporozą czy dyskopatią odcinka lędźwiowego. W naszym asortymencie znajdziesz również gorsety lędźwiowo-krzyżowe, które sprawdzą się w przypadku występowania silnych zmian zwyrodnieniowych w obszarze lędźwiowym kręgosłupa. Gorset znacznie odciąży odcinek lędźwiowo-krzyżowy. Możesz wybrać również wysoką ortezę tułowia, która wzmocni kręgosłup na odcinkach: krzyżowym, lędźwiowym oraz piersiowym. Taki model sprawdzi się w różnych schorzeniach, na przykład dyskopatii wielopoziomowej, rwie kulszowej, a także po operacjach.

Odkryj zalety ortez tułowia

W naszym asortymencie znajdziesz ortezy tułowia wykonane z solidnych materiałów, które gwarantują długą żywotność. Jednocześnie materiały te są oddychające, więc pozwalają zachować naturalną ciepłotę ciała. Oferujemy między innymi pas, który jest wykonany z nylonu i elastycznej siatki, co sprawia, że jest lekki, a przez to niezwykle komfortowy w noszeniu. Oferujemy modele, które są tak dobrze dopasowane do ciała, że stają się niewidoczne pod ubraniem.

Ortezy tułowia są dostępne w różnych rozmiarach, a to sprawia, że idealnie dopasujesz model do swoich potrzeb. To ważne nie tylko ze względu na wygodę, lecz także skuteczność działania stabilizatora. Będzie miał szansę odpowiednio wspierać kręgosłup, jeśli będzie właściwie dopasowany do Twojej sylwetki.

Orteza tułowia to nie wszystko! Sprawdź nasz asortyment stabilizatorów!

Orteza tułowia to niewielka część naszej oferty, w której znajdziesz również stabilizatory do kończyn górnych i dolnych. Wśród nich dostępne są między innymi ortezy stawu barkowego, który może potrzebować wsparcia, na przykład po zwichnięciu stawu ramiennego. Nie brakuje też ortez kończyn dolnych – to między innymi stabilizator stawu skokowego, który przydaje się przy niestabilności tego stawu.

W naszym asortymencie dostępne są również ortezy odcinka szyjnego, czyli kołnierze. Oferujemy półsztywne modele, które znajdą zastosowanie w przypadku uszkodzenia krążka międzykręgowego czy chorób reumatoidalnych. Kołnierz przydaje się też po stłuczeniach. W naszym sklepie znajdziesz modele z antybakteryjnym i antygrzybicznym poszyciem oraz łatwą regulacją obwodu przy pomocy rzepa. Oferujemy kołnierze wyprofilowane anatomicznie, co oznacza, że doskonale dopasowują się do ciała.

Poznaj pozostały asortyment sklepu Oddychasz.pl

Nasz asortyment to nie tylko skuteczne ortezy, lecz także inne produkty, które ułatwiają powrót do sprawności. Zwróć uwagę na akcesoria do ćwiczeń, które pozwalają przyspieszyć rehabilitację. Możesz przecież ćwiczyć nie tylko pod okiem specjalisty, lecz także w domu. W naszym asortymencie znajdziesz taśmy, które pozwalają zwiększyć zakres ruchu. Taśmy te charakteryzują się odpornością na zerwanie, dlatego są bezpieczne w użyciu. W naszej ofercie znajdziesz również piłki z wypustkami – są one przeznaczone do masowania mięśni.

Chcesz dostosować mieszkanie do potrzeb osoby z niepełnosprawnością? Zwróć szczególną uwagę na łazienkę, do której warto wprowadzić pewne udogodnienia. Jeśli masz kabinę prysznicową, zdecyduj się na taboret, który w niej ustawisz. Takie siedzisko ułatwi umycie się osobie, która ma ograniczony zakres ruchów. Taka osoba nie będzie musiała stać pod prysznicem. Taboret jest wykonany z materiałów odpornych na działanie wody, a dodatkowo zastosowane antypoślizgowe nóżki sprawia, że jest on bezpieczny w użytkowaniu. Dostępne są też specjalne siedziska na wannę.

W naszym asortymencie znajdziesz produkty przeznaczone dla osób ze stomią. To między innymi różne rodzaje worków, na przykład do nocnej zbiórki moczu. Nie brakuje też produktów do pielęgnacji stomii, na przykład past czy chusteczek, które ułatwiają utrzymanie higieny. Dostępne są rozmaite akcesoria do stomii, na przykład dezodoranty do worków, której zwiększają w nich poślizg i zmniejszają nieprzyjemne zapachy.