Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Pasy brzuszne

W okresie rekonwalescencji po przebytej operacji lub zabiegu jamy brzusznej warto zadbać o wzmocnienie mięśni oraz odpowiednie zabezpieczenie przed ewentualnymi powikłaniami. Właśnie w tym celu zostały stworzone dostępne w naszym asortymencie pasy brzuszne (ortopedyczne), które możesz zamówić online z dostawą prosto do domu lub placówki medycznej. Zachęcamy do poznania szczegółów!

Jakie pasy ortopedyczne oferujemy w sklepie Oddychasz.pl?

Zacznijmy od sprawdzenia naszej aktualnej oferty. Z myślą o najbardziej wymagających klientach przygotowaliśmy wytrzymałe, elastyczne i komfortowe w noszeniu pasy ortopedyczne, które możesz zamówić w wielu rozmiarach i dwóch wysokościach – 24 i 30 cm. Wszystkie produkty są uniwersalne, pochodzą z asortymentu marki Antar oraz są zaliczane do wyrobów profilaktycznych, medycznych i prozdrowotnych.

Do wyboru masz pasy brzuszne w dwóch kolorach – beżowym i białym. Produkty mogą pochwalić się szerokim zakresem regulacji, który umożliwia dopasowanie ich do ciała i zapięcie w taki sposób, aby zapewniały komfortowe, bezbolesne unieruchomienie i ochronę. Dodatkowo są wyposażone w praktyczne rzepy, co znacząco przyspiesza i ułatwia proces zakładania pasów ortopedycznych. Do produkcji artykułów wykorzystano przyjemne w dotyku, trwałe materiały, które nie podrażniają skóry.

Jakie zalety mają pasy brzuszne?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup jednego z oferowanych pasów brzusznych? Ortopedyczne wyroby mogą pochwalić się licznymi zaletami, oprócz oczywiście wykonania z wytrzymałego materiału, możliwości dopasowania do ciała oraz dostępności wielu rozmiarów. Proponowane modele są także znakomitym rozwiązaniem dla kobiet po porodzie, które chcą wzmocnić mięśnie brzucha i rozciągnięte w trakcie ciąży powłoki brzuszne.

Pasy brzuszne w skuteczny sposób chronią rany pooperacyjne oraz ułatwiają wykonywanie przepisanych przez rehabilitanta ćwiczeń. Jeśli nosisz jeden z nich po porodzie, to z powodzeniem korzystaj z niego także w trakcie karmienia – pas ortopedyczny w wygodny sposób wspiera taką pozycję. W przypadku kobiet po ciąży należy pamiętać, że nie zaleca się noszenia akcesorium dłużej niż kilka godzin dziennie.

Kiedy wybierać pasy ortopedyczne?

Pasy brzuszne ortopedyczne są doskonałym wyborem dla pacjentów, którzy są świeżo po operacji jamy brzusznej. Tego typu produkty są sposobem nie tylko na zmniejszenie dolegliwości bólowych czy dyskomfortu oraz ułatwienie poruszania się. Jak się okazuje – dostępne w u nas artykuły to także gwarancja ocieplenia i zabezpieczenia operowanych okolic, a także profilaktyka ewentualnej przepukliny pooperacyjnej.

Pasy brzuszne znalazły również swoje zastosowanie u osób, które chcą wzmocnić swoje mięśnie, zmagają się z rwą kulszową, mają zdiagnozowane przepukliny brzuszne, a także zmagają się z opadnięciem trzewi, czyli niskim położeniem organów (żołądka, nerek, wątroby czy jelita cienkiego i grubego). Jeśli masz wątpliwości, czy pas ortopedyczny jest dla Ciebie – skonsultuj się z lekarzem prowadzącym.

Jak dobrać rozmiar pasa brzusznego?

Jeśli konieczny jest zakup pasa brzusznego, to podstawą jest dobranie odpowiednio rozmiaru produktu ortopedycznego. Najlepszym rozwiązaniem jest kierowanie się tabelą udostępnioną przez producenta, który podaje dokładne wymiary dla każdego modelu. W naszym asortymencie, jak wspomnieliśmy już wcześniej, możesz zamówić pasy brzuszne w rozmiarze od S do nawet XXXL, dzięki czemu bez problemu dobierzesz odpowiedni artykuł.

Przykładowo pasy ortopedyczne w rozmiarze S są przeznaczone dla osób, u których obwód wokół pasa wynosi od 61,6 do 81,3 cm. Te o wielkości M sprawdzą się u kobiet i mężczyzn z wymiarem na poziomie od 81,3 do 94 cm, podczas gdy pasy brzuszne w rozmiarze L są polecane osobom z pasem o obwodzie od 94 do 104,1 cm. Największe dostępne w naszej ofercie modele sprawdzą się u pacjentów, których okolice talii mają do 140 cm obwodu. Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego produktu ortopedycznego – zespół Oddychasz.pl nieustannie pozostaje do Twojej dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu w celu skorzystania z profesjonalnego wsparcia wykwalifikowanej kadry.