Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Ortezy kończyn górnych

Kontuzja może przytrafić się każdemu – zarówno osobie prowadzącej siedzący tryb życia, jak i tej aktywnej fizycznie. W takich sytuacjach pomocna jest orteza kończyn górnych, która ma jednak znacznie więcej zastosowań. W naszym asortymencie znajdziesz tego typu stabilizatory, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. Będą pomocne po urazie, ale nie tylko. Orteza kończyn górnych jest też odpowiednia dla osób zmagających się z chorobami reumatologicznymi, przydaje się po zabiegach, a czasem jest też stosowana profilaktycznie. Sprawdź, jakie produkty dla Ciebie przygotowaliśmy i zdecyduj się na ortezę, która pozwoli Ci szybciej odzyskać sprawność.

Ortezy kończyn górnych – w jakich sytuacjach mogą się przydać?

Orteza kończyn górnych efektywnie wspomaga proces leczenia urazów. Dzięki niej kończyna szybciej powraca do prawidłowego funkcjonowania, a jej ruch zostaje usprawniony. Produkty dostępne w naszym asortymencie mogą być stosowane po niektórych zabiegach. Dzięki ortezie unieruchomisz staw i odciążysz go, gdy będzie tego potrzebował. Niezależnie od sytuacji o zastosowaniu ortezy kończyny górnej powinien zadecydować lekarz, który poinformuje również, ile czasu powinien być noszony taki stabilizator.

Poznaj ortezy kończyn górnych dostępne w Oddychasz.pl

W naszym asortymencie znajdziesz ortezy stawu barkowego, które sprawdzą się w przypadku złamań głowy kości ramiennej, zmian zwyrodnieniowych stawu ramiennego. Mogą służyć również jako zabezpieczenie przed zwichnięciem stawu ramiennego w przypadku porażeń kończyny górnej różnej etiologii. W naszej ofercie dostępne są też ortezy stawu łokciowego. To między innymi tradycyjne temblaki, które sprawdzą się w roli doraźnego opatrunku, gdy dojdzie do złamania kości przedramienia. Głównym zadaniem temblaka jest jednak podtrzymywanie opatrunku gipsowego. Wśród ortez kończyn górnych przeznaczonych do stawu łokciowego znajdziesz nowoczesne modele z regulacją kąta zgięcia. Oferujemy również ortezy stawu nadgarstkowego, które znajdą zastosowanie jako ochrona dla sportowców. Sprawdzą się też w przypadku przewlekłej niestabilności nadgarstka czy urazów kciuka.

Odkryj zalety ortez kończyn górnych

W naszym asortymencie znajdziesz ortezy kończyn górnych wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są nie tylko wytrzymałe, lecz także przyjemne dla skóry. Pozwalają skórze oddychać, odprowadzają wilgoć, co przekłada się na komfort użytkowania. Przykładowo model przeznaczony na nadgarstek i kciuk jest wyposażony w aż trzy paski do regulacji, co gwarantuje doskonałe dopasowanie elementu do potrzeb. Ortezy stawu łokciowego występują w wersji, która daje możliwość unieruchomienia lub regulacji zakresu ruchomości stawu łokciowego.

Możesz zdecydować się również na kamizelkę ortopedyczną, która jest zapinana na rzepy, dzięki czemu z łatwością dopasujesz ją do ciała. Oferujemy modele dwustronne – mogą być stosowane zarówno na prawe, jak i lewe ramię. Dostępne są kamizelki wykonane z lekkiej, oddychającej pianki, która dodatkowo jest obszyta przyjemnym dla skóry materiałem. Dzięki temu ciepło i wilgoć są na bieżąco odprowadzane, a to ułatwia utrzymanie higieny i zapewnia komfort.

Orteza kończyn górnych to nie wszystko! Sprawdź inne stabilizatory z naszej oferty!

W naszym asortymencie znajdziesz nie tylko ortezy kończyn górnych, lecz także dolnych. Oferujemy produkty, które pozwolą Ci unieruchomić i odciążyć pewne partie ciała. Dostępne stabilizatory są przeznaczone do stawu skokowego i kolanowego. To produkty, które są odpowiednie do korygowania złej postawy wynikającej z nabytych lub wrodzonych problemów. Ortezy kończyn dolnych znajdą zastosowanie, jeśli podczas wykonywania jakiejś aktywności dochodzi do nadmiernego obciążenia stawu. Sprawdzą się również po zabiegach, ponieważ pozwolą utrzymać kończynę w takiej pozycji, która zapewni jej jak najlepszą regenerację.

Co jeszcze znajdziesz w ofercie sklepu Oddychasz.pl?

Ortezy kończyn górnych i dolnych to tylko część naszej oferty, w której znajdziesz produkty ułatwiające poruszanie się i przyspieszające dochodzenie do siebie po kontuzjach. Oferujemy między innymi przedmioty przeznaczone do ćwiczeń. Dzięki nim możesz korzystać z rehabilitacji pod okiem specjalisty, a dodatkowo ćwiczyć w domu. Jedną z propozycji są taśmy, które zwiększają zakres ruchu. Możesz zdecydować się też na piłkę z wypustkami, która świetnie sprawdzi się do masażu mięśni.

W naszym asortymencie znajdziesz przedmioty, które pozwalają dopasować przestrzeń w domu do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Trudności w poruszaniu się są szczególnie niebezpieczne w łazience, gdzie jest ślisko. Warto więc zdecydować się między innymi na wykorzystanie siedziska pod prysznic. Tego typu taboret jest wykonany z materiałów odpornych na działanie wody, a jego antypoślizgowe nóżki chronią przed niebezpiecznymi sytuacjami. Nie brakuje też rozwiązań odpowiednich do łazienek, w których są wanny. Możesz zdecydować się więc na siedzisko, które ułatwi osobom starszym i mającym trudności w poruszaniu się korzystanie z wanny.