Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Worki do ileostomii

Ileostomia polega na operacyjnym wyprowadzeniu kawałka jelita cienkiego. Najczęściej wykonuje się ją po usunięciu odbytnicy i jelita grubego w celu umożliwienia prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. U pacjentów z tego typu stomią stosuje się specjalne worki do ileostomii, które możesz zamówić w sklepie oddychasz.pl. Zachęcamy do poznania szczegółów.

Ileostomia – co warto wiedzieć przed zakupem worków iloestomijnych?

Zabieg ileostomii jest najczęściej wykonywany w przypadku pacjentów z nieswoistym zapaleniem jelit, rozległą endometriozą albo wieloogniskowym rakiem jelita grubego czy ze zrostami po wcześniejszych operacjach. Zazwyczaj stomia jest wyłaniania na stałe, dlatego tak ważne jest zapewnienie pacjentom maksymalnego komfortu codziennego funkcjonowania. Z pomogą przychodzą dostępne w naszym sklepie worki ileostomijne, które umożliwiają nieustanne i higieniczne odprowadzanie treści jelitowej. Dzięki temu, nawet po resekcji jelita grubego albo odbytnicy, pacjenci mogą normalnie funkcjonować. Wystarczy odpowiednie dobranie sprzętu stomijnego i jego pielęgnacja, aby móc ponownie korzystać w pełni z życia – uprawiać sport, kąpać się czy brać udział w spotkaniach towarzyskich.

Otwarte i zamknięte worki ileostomijne – które wybrać?

Pacjenci, u których niezbędne jest korzystanie z worków do ileostomii, mogą zdecydować się na jeden z dwóch rodzajów wyrobów medycznych – otwarty lub zamknięty. W pierwszym przypadku istnieje możliwość ponownego wykorzystania zbiornika, po wcześniejszym przepłukaniu. Tego typu worki iloestomijne są bezproblemowe w codziennej obsłudze, a ich opróżnianie wymaga jedynie otwarcia specjalnej zapinki. Z kolei zamknięte wyroby medyczne to artykuły jednorazowe, które po zapełnieniu należy odpowiednio zutylizować (najlepiej umieścić je w dodatkowym woreczku przed wyrzuceniem do śmieci). Wiele takich worków do ileostomii jest wyposażona w specjalny filtr, który dodatkowo zwiększa higienę i bezpieczeństwo oraz chroni przed nieprzyjemnym zapachem.

Co więcej, producenci worków do ileostomii oferują również modele jedno- i dwuczęściowe. Pierwszy rodzaj wymaga każdorazowej wymiany całego sprzętu stomijnego, podczas gdy drugi typ pozwala na zamianę wypełnionego worka na nowy bez konieczności odklejania całego mechanizmu (płytki stomijnej).

Sprawdź ofertę worków do ileostomii dostępnych w naszej ofercie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, w sklepie internetowym oddychasz.pl przygotowaliśmy bogaty wybór wyrobów medycznych dla pacjentów po zabiegu ileostomii. Worki są dostępne w formie otwartej i zamkniętej oraz pochodzą z oferty cenionych w branży medycznej marek – Convex, Mio i Concave. Możesz zamówić je w wersji cielistej, przezroczystej, szarej, z okienkiem i z ujściem. Dzięki temu mamy pewność, że wybierzesz z naszego asortymentu worek do ileostomii dopasowany do swoich indywidualnych preferencji i codziennego komfortu.

Do zalet proponowanych worków ileostomijnych możemy zaliczyć formę idealnie dopasowującą się do wypukłości ciała, elastyczny przylepiec, który pozostaje na swoim miejscu przez wiele godzin, oraz ochronę przed nieestetycznym fałdowaniem i marszczeniem się materiału, pozwalającą na zachowanie maksymalnej dyskrecji. Dostępne w naszym sklepie worki do ileostomii, zwłaszcza te z serii SenSura Click od marki Coloplast, są również wyposażone w możliwość zdejmowania z dwuwarstwowej płytki i niezawodne łączenie mechaniczne.