Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Worki do urostomii

Zabieg urostomii polega umożliwieniu oddawania moczu bez użycia pęcherza moczowego. Zamiast tego wyłania się w brzuchu mały otwór, przez który płyn będzie wydalany do specjalnych, wymienianych regularnie zbiorniczków. To worki do urostomii, które znajdziesz w aktualnym asortymencie naszego sklepu internetowego. Sprawdź, jakie wyroby medyczne przygotowaliśmy w ofercie oddychasz.pl

Co warto wiedzieć o workach do urostomii?

Worki do urostomii to jednorazowe wyroby medyczne, które powstały specjalnie z myślą o pacjentach z usuniętym pęcherzem moczowym. W takich przypadkach na powierzchni brzucha zostaje wyłoniona stomia, która umożliwia higieniczne i bezproblemowe wydalanie moczu do worka do urostomii, którego regularna wymiana nie powinna sprawić Ci żadnego problemu. Tego typu wyroby medyczne są dostępne w dwóch wariantach – jednoczęściowym albo dwuczęściowym. Producenci wyposażają je również w praktyczny kranik, który pozwala szybko opróżnić zbiornik.

Jednoczęściowe worki do urostomii są połączone z płytką klejącą. Z kolei w przypadku dwuczęściowych obie części są mocowane oddzielnie. Dzięki temu worki urostomijne mogą być wymieniane bez konieczności odklejania wspomnianej płytki. To, który typ wybierzesz, jest uzależnione od Twoich indywidualnych preferencji.

Higiena i bezpieczeństwo – worki do urostomii w dobrej cenie

W naszym sklepie internetowym znajdziesz worki do urostomii w korzystnej cenie, podobnie jak i dedykowane im akcesoria, np. paski mocujące na nogę. Do wyboru masz wyroby medyczne takich marek jak Convex, Concave i Mio, a wśród nich modele przeznaczone do nocnej zbiórki moczu (pojemność 500, 600 i 800 ml albo 1,5 i 2 l) oraz przezroczyste, szare i cieliste worki do urostomii stworzone specjalnie z myślą o codziennym użytkowaniu. Proponowane produkty to jednoczęściowe artykuły z przylepcami płaskimi albo wypukłymi (Deep, Soft i Light). Są wyposażone w specjalne zawory antywzrotne, dzięki którym nie musisz się martwić o ewentualność cofania się moczu, co z kolei zmniejsza ryzyko powstawania infekcji dróg moczowych. Worki do urostomii mogą także pochwalić się wielokomorową konstrukcją, która odpowiada za dyskrecję noszenia i równomierne wypełnienie.

Worki urostomijne – wymiana

W momencie wyłonienia stomii każdy pacjent jest odpowiednio przeszkalany przez personel medyczny, który uczy go obsługi urostomii i pielęgnacji skóry w okolicach przylepianej płytki. Jeśli chodzi o worki urostomijne, to wymiana zazwyczaj odbywa się raz dziennie. Częściej należy opróżniać zbiornik, jednak sama częstotliwość tej czynności jest kwestią czysto indywidualną i uzależnioną od konkretnego przypadku. Zazwyczaj zaleca się zamianę wyrobu medycznego na nowy w godzinach porannych, po wcześniejszym przygotowaniu nowego worka do urostomii i wycięcia w nim otworu. Stary wyrób medyczny należy opróżnić i zutylizować (wyrzucić do pojemnika z odpadami zmieszanymi).