Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Kompresy jałowe

Kompresy jałoweto jeden z wielu artykułów jednorazowych, jakie znajdziecie Państwo w bogatej ofercie naszego sklepu internetowego oddychasz.pl. Jest to produkt, który doskonale sprawdzi się na bloku operacyjnym, w gabinecie zabiegowym oraz do domowego zaopatrzenia rany. W asortymencie uwzględniliśmy wiele sprawdzonych propozycji, które różnią się między sobą wielkością oraz rodzajem materiału niezbędnego do ich wykonania. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z przygotowanymi artykułami jednorazowymi, wśród których dostępne są dla naszych klientów kompresy jałowe z włókninyoraz kompresy z gazy jałowe


Kompresy jałowe z gazy i włókniny

W ofercie sklepu oddychasz.pl, przygotowaliśmy m.in. kompresy jałowe z włókniny. Dostępne są one w następujących rozmiarach: 5 cm x 5 cm oraz 7,5 cm x 7,5 cm, a także w wielu wariantach opakowaniowych. Kompresy powstały z materiału o gramaturze 30 g/m2, jakim jest hydrofilowa włóknina medyczna. Kompres składa się z 4 warstw. Ważną zaletą opisywanego produktu jest fakt, że wspomniany materiał ten nie strzępi się, jest wytrzymały i miękki. Dzięki temu jest przyjemny dla skóry i nie drażni jej w trakcie użytkowania.

Kolejną propozycją, jaką przygotowaliśmy dla Państwa, są kompresy jałowe z gazy. Zapakowane zostały one w praktyczne w opakowania, mianowicie po 10 sztuk w 40 pojedynczych, a zarazem zbiorczych opakowaniach. Kompresy z gazy zostały wyprodukowane z wysokiej jakości hydrofilowej gazy bawełnianej, którą dodatkowo wybielono wodą utlenioną. Najważniejszą zaletą tego produktu jest fakt, że posiada on podwójnie podwijane brzegi. Potocznie zwane jest to składaniem typu „ES”. Sprawia to, że z kompresu nie wysuwają się luźne nitki. Warto wspomnieć, że kompresy z gazy jałowemogą być wyposażone w nitkę kontrastującą, którą można wykryć przy użyciu promieniowania rentgenowskiego na bloku operacyjnym. Oczywiście dostępne są również kompresy z gazy bez wspomnianej nitki.


Kompresy jałowe - zastosowanie

Nawet małe otarcia i innego typu skaleczenia wymagają uwagi z naszej strony, aby nie wdało się w nie zakażenie. Dlatego w każdej apteczce powinny znaleźć się kompresy jałowe z gazy. Należy podkreślić, że dobrze oczyszczona i zabezpieczona rana znacznie szybciej się goi. 

Kompresy jałowe z włókniny znacznie częściej stosowane są na salach operacyjnych, gdzie wymagana jest precyzja oraz wysoka jakość oferowanego produktu. Związane jest to przede wszystkim z zabezpieczeniem brzegów, jakie gwarantuje składanie typu „ES”. Bez względu na wybór materiału opatrunkowego, kompresy jałowew odpowiedni sposób chronią ranę przed czynnikami z zewnątrz. Wśród nich należy wymienić drobnoustroje, kurz czy brud. Dodatkowo produkt ten zabezpiecza ubrania przed zabrudzeniami. Charakteryzują się one także dużą wytrzymałością oraz posiadają szerokie zastosowanie.