Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Maski donosowe

Podstawową metodą leczenia bezdechu sennego jest stosowanie specjalnego wspomagania oddechu, poprzez zastosowanie aparatu i maski CPAP. Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje masek, które są stosowane do terapii. Maski donosowe, zakładane są na nos pacjenta, natomiast maski ustno-nosowe, obejmują jednocześnie jego usta i nos. Dzięki zastosowaniu maski, chory może spokojnie spać, gdyż właściwe ciśnienie jest utrzymywane poprzez zastosowana w aparacie pompę.

Maska donosowa CPAP na problemy z bezdechem

Przy wyborze maski donosowej CPAP należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Chodzi między innymi o to, w jaki sposób śpi chory. W przypadku problemów związanych z bezdechem sennym najczęściej wykorzystywane są maski donosowe. Jeśli jednak pacjent ma problemy związane z oddychaniem przez nos, można również zastosować maskę ustno-nosową. Może to wynikać na przykład z krzywej przegrody nosowej lub problemów związanych z występowaniem polipów. Maski donosowe zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby spełniać indywidualne oczekiwania pacjentów. Dlatego też doskonale dopasowują się, zapewniając wysoki poziom komfortu. Dostępny w zestawie komplet poduszek o różnych rozmiarach sprawia, że maska zawsze będzie doskonale trzymać się na twarzy pacjenta.

Komfortowe i wygodne maski donosowe

Maski dostępne w sklepie internetowym oddychasz.pl, są niezwykle lekkie i elastyczne. Zostały stworzone z myślą o zapewnieniu jak największego komfortu jej użytkownikowi. Maska jest wykorzystywana w trakcie snu, dlatego też musi odpowiednio dopasowywać się do pacjenta i stabilnie trzymać się na jego głowie, by móc dostarczać potrzebny tlen przez całą noc. Jednocześnie nie może w żaden sposób przeszkadzać, aby pacjent mógł obudzić się w pełni wypoczęty. Takie właśnie są maski donosowe dostępne w naszym asortymencie. Zastosowanie poduszek żelowych sprawia, że idealnie dopasowują się one do nozdrzy, a jednocześnie w żaden sposób nie podrażniają nosa. Już dziś pozbądź się swoich problemów z bezdechem. Dokonaj zamówienia wysokiej jakości masek donosowych CPAP i ciesz się spokojnym snem.