Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Pulsoksymetry dla dzieci

Pulsoksymetr dla dzieci to urządzenie medyczne zaprojektowane specjalnie z myślą o najmłodszych pacjentach, już od 1. dnia życia. To sprzęt umożliwiający na zmierzenie takich parametrów jak saturacja i puls. Jeżeli potrzebujesz właśnie takiego modelu, to zachęcamy do sprawdzenia, jakie pulsoksymetry dla dzieci przygotowaliśmy w aktualnej ofercie.

Pulsoksymetr dla dzieci – działanie i normy

Zanim przedstawimy Ci szczegóły naszego aktualnego asortymentu, warto zapoznać się z zasadami działania pulsoksymetru dla dzieci. Sprzęt medyczny działa na takiej samej zasadzie, co jego odpowiedniki przeznaczone dla dorosłych – w nieinwazyjny, bezbolesny, szybki i łatwy sposób pozwala monitorować saturację krwi (wysycenie jej tlenem) i częstotliwość pracy serca (puls). Jest lekki i kompatybilny, a wygodny klips po założeniu na palec nie powoduje dyskomfortu. Pomiar wymienionych parametrów przez pulsoksymetr dla dzieci jest wykonywany przy użyciu światła czerwonego i podczerwonego, które jest pochłaniane przez hemoglobinę.

Jeżeli chodzi o wynik pomiaru wykonanego przez pulsoksymetr dla dzieci, to normy wahają się w granicach od 95 do 98% w przypadku saturacji u najmłodszych pacjentów. Dla pulsu za prawidłowe uznaje się około 130 uderzeń na minutę u noworodków i około 100 uderzeń u dzieci.

Jak wybrać najlepszy pulsoksymetr dla dzieci?

Wybierając najlepszy pulsoksymetr dla dzieci, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jednym z nich jest sam rodzaj urządzenia. W tej kwestii dobrze sprawdza się sprzęt przenośny, czyli o małej, lekkiej konstrukcji. Ważne jest także, aby czujnik na palec była odpowiednio mały.

Równie ważne jest zdecydowanie się na pulsoksymetr dla dzieci będący wyrobem medycznym, mogący pochwalić się jak najwyższą dokładnością wykonywanego pomiaru (ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku sprzętu używanego w placówkach medycznych). Pomocne mogą okazać się takie dodatki jak funkcja zapisywania pomiarów, alarmy dźwiękowe albo wizualne oraz inne pomiary – krzywa Sp02 czy słupek pletyzmograficzny.

Zobacz pulsoksymetry dla dzieci dostępne w oddychasz.pl

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, w sklepie oddychasz.pl przygotowaliśmy różne rodzaje pulsoksymetrów dla dzieci. To przede wszystkim przenośne urządzenia, które sprawdzą się zarówno w placówkach medycznych, jak i w domach. Jednym z nich jest model M800 marki BLT Biolight sprzedawany samodzielnie lub w zestawie z praktyczną stacją ładującą. To sprzęt o kompaktowych rozmiarach, który może być stosowany nie tylko jako pulsoksymetr dla dzieci, ale także dla dorosłych. Do jego zalet zaliczamy kolorowy, czytelny wyświetlacz OLED, czujnik położenia, możliwość przechowywania danych w formie trendów tabelarycznych oraz 24-miesięczną gwarancję producenta. Pulsoksymetr dla dzieci M800 jest zasilany bateriami, które pozwalają nawet na 16 godzin nieprzerwanego monitorowania saturacji i tętna u noworodków oraz dzieci.

Akcesoria do pulsoksymetrów dla dzieci – jakie oferujemy?

W aktualnym asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz nie tylko pulsoksymetry dla dzieci, ale także dedykowane im akcesoria. Są to przede wszystkim czujniki w formie klipsów przeznaczone zarówno dla noworodków, jak i starszych małych pacjentów. Proponowane akcesoria są kompatybilne z pulsoksymetrem dla dzieci dostępnym w naszej ofercie. Szczegółowe informacje na temat możliwości używania z konkretnym modelem sprzętu medycznego znajdziesz w opisie wybranego produktu. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem, który nieustannie pozostaje do Twojej dyspozycji.