Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Worki do kolostomii

Dostępne w tej kategorii worki do stomii są przeznaczone dla pacjentów z wyłonioną stomią, na przykład w przypadku nowotworu jelita grubego czy guza w układzie moczowym. To specjalistyczne wyroby medyczne, które służą do gromadzenia kału (kolostomia) albo moczu (urostomia). W sklepie internetowym Oddychasz.pl zamówisz je z dostawą prosto do domu!

Brak produktów do wyświetlenia

Czym są worki do kolostomii?

Worki do kolostomii (stomii) zastępują pacjentom toaletę. W sytuacji, gdy z powodu choroby wydalanie kału lub moczu jest niemożliwe drogą naturalną – z pomocą przychodzą małe woreczki, które przymocowuje się do stomii, czyli malutkiego otworu, którego średnica wynosi maksymalnie 5 mm. Worki do stomii są specjalistycznymi pojemnikami, a tym samym muszą spełniać określone normy. Są szczelne, higieniczne i łatwe w wymianie. Dodatkowo są odporne na wodę, dzięki czemu pacjenci z wyłonioną stomią mogą korzystać z nich bez obaw zarówno w trakcie kąpieli w wannie, jak i nad morzem czy w basenie.

Z uwagi na miejsce noszenia przy ciele worków do kolostomii bardzo często pozostają one niewidoczne dla otoczenia. To dobra wiadomość dla osób, które chcą ukryć stomię przed otoczeniem. Co więcej, są delikatne dla skóry oraz nie powodują odparzeń i podrażnień. Co najważniejsze – worki do stomii pozostają zawsze na swoim miejscu, nie odklejają się, nie przeciekają i skutecznie chronią przed wydostawaniem się nieprzyjemnych zapachów na zewnątrz.

Różne rodzaje worków do stomii – co warto o nich wiedzieć?

Wyróżniamy kilka rodzajów worków do stomii. Pierwszy podział obejmuje pojemniki otwarte i zamknięte. Te otwarte są dedykowane pacjentom z ileostomią (z wyprowadzonym fragmentem jelita cienkiego), podczas gdy te drugie są rekomendowane osobom chorym z kolostomią. I to właśnie takie wyroby medyczne znajdziesz w tej kategorii. To jednorazowe worki, które po każdym napełnieniu należy wymienić na nowe. Nie musisz ich opróżniać, a jeśli zdecydujesz się na worki do kolostomii ze specjalnym filtrem na gazy – nie będziesz się musieć również przejmować ewentualnym pęcznieniem pojemnika.

Drugi podział worków do stomii obejmuje produkty jednoczęściowe i dwuczęściowe. Pierwsze z nich składają się tak naprawdę z jednego elementu – worka i płytki, które są ze sobą trwale połączone. Jeśli masz wyłonioną kolostomię, to właśnie one są uznawane za najlepszy wybór. Z kolei worki dwuczęściowe są rzadziej spotykane u pacjentów ze stomią wyłonioną z jelita grubego. Wyroby medyczne, które nie wymagają odklejania płytki (nie jest ona połączona z workiem), sprawdzają się o wiele lepiej w przypadku ileostomii albo urostomii.

Jakie worki do kolostomii oferujemy w Oddychasz.pl?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, przygotowaliśmy w asortymencie sklepu Oddychasz.pl worki do stomii Concave, Mio i Convex. Wszystkie produkty dostępne w tej kategorii są objęte refundacją NFZ, z której możesz skorzystać po uzyskaniu zlecenia od lekarza o odpowiedniej specjalizacji. Jakie wyroby medyczne znajdziesz w aktualnej ofercie? Obecnie proponujemy worki do kolostomii typu click, przezroczyste, otwarte, zamknięte, dwuczęściowe, z okienkiem, cieliste, z ujściem, szare i wiele innych. Dodatkowo każdy z produktów jest dostępny w kilku rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dobierzesz odpowiednią wielkość, aby zagwarantować bezkompromisową szczelność worka do stomii.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar worka do kolostomii?

Najlepiej zrobić to tuż po operacji i regularnie sprawdzać rozmiar stomii przy każdej zmianie sprzętu (przez około 6-8 tygodni). Wystarczy usunąć wcześniejszy pojemnik, wyczyścić i osuszyć skórę, a następnie przymierzyć worek do kolostomii w interesującym Cię rozmiarze lub skorzystać po prostu z miarki, którą dodaje się czasami do tego typu produktów. Najważniejsze, aby odległość między krawędzią worka/miarki a stomią wynosiła 1-2 mm.