• Kategorie
  • Szukaj
  • Obwody oddechowe

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów przychodni, szpitali i innych placówek medycznych, w sklepie internetowym oddychasz.pl przygotowaliśmy różnorodny asortyment obejmujący przede wszystkim urządzenia i akcesoria przeznaczone do tlenoterapii. U nas możesz zaopatrzyć się w niezbędne wyroby medyczne, skorzystać z możliwości refundacji przez NFZ oraz uzyskać fachową pomoc profesjonalnych doradców, którzy służą poradą zarówno w naszym punkcie stacjonarnym, jak i przez telefon czy drogą mailową. Wśród wielu propozycji dostępnych w naszej ofercie znajdziesz także obwody oddechowe do respiratora dla dorosłych i dzieci. Proponowane artykuły są wykonane z trwałego i bezpiecznego tworzywa, mają różne rozmiary oraz są wzbogacone w port wydechowy, aktywną zastawkę czy pułapkę wodną. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami, a w przypadku pytań zespół oddychasz.pl pozostaje do Twojej dyspozycji.

Obwód oddechowy do respiratora – co warto o nim wiedzieć?

Na samym początek przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne informacje dotyczące obwodu oddechowego do respiratora. Czym tak właściwie jest? Produkty dostępne w tej kategorii można używać w połączeniu nie tylko ze wspomnianym respiratorem, ale także z aparatami do znieczulania. Dzięki temu znalazły zastosowanie między innymi na blokach operacyjnych czy w ratownictwie. Wszystkie artykuły w tej grupie są jednorazowe, czyli nie można używać ich więcej niż jeden raz, ponieważ grozi to zakażeniem. W zależności od wybranego rodzaju obwodu oddechowego dla dorosłych lub pediatrycznego maksymalny czas użytkowania wynosi do 7 dni. Po podłączeniu artykułu gazy oddechowe są dostarczane bezpośrednio do dróg oddechowych pacjenta. Oferowane obwody oddechowe są sprzedawane w ekonomicznych zestawach obejmujących nawet do 50 sztuk.

Dostępne obwody oddechowe dla dzieci i dorosłych

Jeśli szukasz pediatrycznego obwodu oddechowego do respiratora, to znakomitym wyborem będzie model z pułapką wodną Philips Respironics, który jest wyposażony w port sondy tymczasowej i pasywny obrotowy port wydechowy oraz ma średnicę 2,5'. Obwód 22-milimetrowy jest wykonywany z tworzywa, które nie zawiera lateksu. Jest również wolny od DEHP. Z kolei dla dorosłych polecamy propozycję tego samego producenta, na przykład z aktywną zastawką lub portem wydechowym. Dzięki wyprodukowaniu ich z wytrzymałego materiału można bez problemu wykonać dezynfekcję, podczas gdy jego elastyczność pozwala na bezproblemowe podłączenie. Łączna długość artykułów przeznaczonych dla dorosłych wynosi aż 180 cm! Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego obwodu oddechowego do respiratora, to zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dostępnych produktów lub skorzystania z pomocy naszego zespołu.