• Maski CPAP

Maska CPAP stanowi nieodłączny element aparatury używanej w leczeniu popularnej dolegliwości, jaką jest bezdech senny. Dzięki niej powietrze jest w stanie trafiać bezpośrednio do dróg oddechowych pacjenta. Wybór maski na bezdechy powinien być dokładnie przemyślany - stopień jej dopasowania decyduje bowiem o skuteczności tego typu terapii. Nie może ona wywoływać tak zwanych przecieków, czyli przepuszczać powietrza. Skutkiem tego jest wybudzenie się śpiącego. Równocześnie, maska na bezdech senny musi być idealnie dopasowana do kształtu twarzy, tak aby nie wywoływać ucisku czy otarć. Nasz sklep internetowy oddychasz.pl, oferuje różnego rodzaju maski do wentylacji. Z chęcią pomożemy w wyborze idealnego modelu.

Rodzaje masek CPAP

W jaki sposób działa maska na bezdechy? Sposób jej funkcjonowania jest bardzo prosty. Maska połączona jest poprzez rurę/obwód z urządzeniem typu, CPAP, BiPAP lub respiratorem. Wybierając produkt, jakim jest maska na bezdech senny, pod uwagę wziąć należy kilka kluczowych parametrów. Zalicza się do nich między innymi konstrukcję oraz sposób montażu i demontażu. Jednym z rodzajów maski do wentylacji jest maska pełnotwarzowa CPAP. Tym, co ją charakteryzuje, jest to, że obejmuje ona zarówno nos, jak i usta. Maska tego typu znajduje zastosowanie w szczególności wówczas, gdy pacjent oddycha przez otwarte usta. Przed jej zakupem warto sprawdzić, w którym miejscu znajduje się przyłącze do węża - w okolicy twarzy czy na szczycie głowy. Drugim rodzajem maski CPAP jest nosowa. Jest ona mniejsza od opisanej powyżej, a co za tym idzie - wygodniejsza i łatwiejsza w adaptacji. Dotyczy to w szczególności pacjentów borykających się z klaustrofobią. Na rynku spotkać można się z maskami na bezdechy, które obejmują cały nos, modelami podnosowymi oraz takimi, które posiadają poduszeczki dopasowujące się do wielkości nozdrzy (maski donosowe). Bardzo ważnym parametrem każdej maski jest materiał wykonania. Godne polecenia są w szczególności modele żelowe. Związane jest to faktem, że bardzo dobrze dopasowują się one do kształtu twarzy, tworząc stabilną, nieprzepuszczalną powłokę.

Godne polecenia maski na bezdechy z naszego asortymentu

W jakie rodzaju maski CPAP zaopatrzyć można się w naszym sklepie internetowym oddychasz.pl? Godna polecenia jest między innymi maska Amara Gel. To najmniejszy, a jednocześnie najlżejszy oferowany przez nas żelowy model ustno - nosowy. Podstawę maski stanową poduszki, wypełnione miękkim żelem, które w pozytywny sposób wpływają na komfort użytkowania produktu, gwarantując spokojny, nieprzerwany sen. Niezwykle innowacyjną maską do wentylacji jest natomiast Amara. To maska ustno - nosowa, która jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Na oddychasz.pl, znaleźć można także różnego rodzaju akcesoria do masek, ssaki medyczne czy komory inhalacyjne.