• Asystory kaszlu

Asystor kaszlu, nazywany również koflatorem, to nowoczesne urządzenie, które służy do nieinwazyjnego oczyszczania drzewa oskrzelowego z wydzielin u pacjentów z nieefektywnym odruchem kaszlowym oraz z osłabionymi mięśniami oddechowymi. Regularne korzystanie z kaszlatora pozwala skutecznie zredukować ryzyko zaostrzenia choroby, a także ilości pobytów w szpitalu. Urządzenie tego typu jest niezwykle łatwe w obsłudze i nie stwarza ono zagrożenia dla układu oddechowego. W naszym sklepie internetowym oddychasz.pl znaleźć możnaasystor kaszlu w przystępnej cenie. Z chęcią pomożemy Państwu w wyborze modelu dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Koflator - kto może go stosować?

Z kaszlatora korzystać mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Urządzenie to znajduje zastosowanie tak w szpitalu, jak i w warunkach domowych. Terapia z wykorzystaniem koflatora może być prowadzona przez maskę lub rurkę tracheostomijną. W jaki sposób działa asystor kaszlu? Jego praca bazuje na cyklach pracy. Każdy z nich zaczyna się od gwałtownego wdmuchiwania powietrza bezpośrednio do płuc. Efektem tego jest wzrost ich objętości oraz oderwanie się od flegmy od wewnętrznych ścian. Następnie kaszlator gwałtownie zasysa uprzednio wprowadzone do płuc powietrze, co sprawia, że oderwana flegma jest w naturalny sposób wyprowadzana z organizmu. Koflator znajduje zastosowanie w przypadku pacjentów borykających się z przewlekłą niewydolnością oddechową związaną z dystrofią mięśniową czy rdzeniowym zanikiem mięśni. Wykorzystuje się go także w celu wspomagania kaszlu u osób ze stwardnieniem zanikowym bocznym.

Wysokiej jakości asystory kaszlu

Jakiego rodzaju kaszlatory znaleźć można w bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego oddychasz.pl? Zaopatrzyć można się tutaj między innymi w model Cough Assist E70 marki Philips Respironics. Urządzenie to pomaga pacjentom w odrywaniu, przemieszczaniu oraz usuwaniu wydzieliny. Możliwe jest to dzięki zapewnieniu wibracji oscylacyjnych o wysokiej częstotliwości oraz jednoczesnemu, stopniowemu wywieraniu dodatniego ciśnienia na drogi oddechowe. Kolejny etap stanowi szybkie przejście do podciśnienia. Aby ułatwić sobie codzienne korzystanie z asystora kaszlu, zaopatrzyć można się w specjalny wózek transportowy. Posiada on mobilny, poręczny statyw, który pozwala na w pełni wygodne manewrowanie. Produkt znajduje zastosowanie zarówno w domu, jak i w szpitalu. Kolejne praktyczne akcesorium to pedał nożny ułatwiający obsługę opisanego powyżej koflatora. Znajduje on zastosowanie w czasie stosowania technik manualnych. Pedał podłączany jest przy pomocy znajdującego się z tyłu asystora kaszlu złącza zdalnego sterowania.

Na oddychasz.pl znaleźć można również inne praktyczne urządzenia, takie jak chociażby koncentratory tlenu czy respiratory.