Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • DreamStation BiPAP S/T

Symbol: EUX1025S15
Produkt dostępny na zamówienie
10000.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier FedEx 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność Produkt dostępny na zamówienie
Zostaw telefon

DreamStation BiPAP S/T

Urządzenie przeznaczone do nieinwazyjnego wspomagania wentylacji DreamStation BiPAP S/T zapewnia komfortową i skuteczną terapię pacjentom z przewlekłą niewydolnością oddechową oraz obturacyjnym bezdechem sennym.

Urządzenie wspomaga długotrwałe użytkowanie przy zwiększonej wydajności. Prosty w obsłudze

Cechuje go intuicyjna obsługa urządzenia, ułatwiająca dostęp do wszelkich ustawień wentylacji.

Niewielkie, lekkie i ciche urządzenie BiPAP S/T posiada intuicyjny wyświetlacz, upraszczający dostęp do ustawień wentylacji. 

Dream Station BiPAP S/T zaopatrzony jest w unikalny pojemnik na wodę. Przy opcji z nawilżaczem, technologia DryBox przeciwdziała dostaniu się wody do wnętrza aparatu.

 

image


Innowacyjne algorytmy

• Cyfrowy system Auto-Trak zdolność urządzenia do rozpoznawania i kompensowania niezamierzonych wycieków powietrza oraz automatycznego modyfikowania jego algorytmów. System ten synchronizuje wentylację z naturalnym oddechem pacjenta.

• Automatyczne zarządzanie drogami oddechowymi (Automated Airway Management) — automatycznie i dynamicznie zarządza górnymi drogami oddechowymi pacjenta w każdym trybie wentylacji.


Monitorowanie przebiegu terapii

Ścisłe monitorowanie pacjentów jest kluczowe dla zapewnienia długoterminowej skuteczności. Aparat posiada wejście na kartę SD, co daje możliwość analizy przebiegu terapii. Dane te można monitorować za pomocą oprogramowania EncorePro 2 lub DirectView.

 

image

PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Bjeska sp. z o. o. sp. k.

  • Tryby wentylacji DreamStation BIPAP S/T

CPAP 

Stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych 

S 

Wentylacja spontaniczna 

S/T 

Wentylacja spontaniczna synchronizowana 

  • Wymiary

Wymiary 

15,7 x 19,3 x 8,4 cm 

Masa (z zasilaczem) 

1,28 kg 

  • Dokładność kontroli

Ciśnienie wentylacyjne 

od 4 do 30 cm H2O przyrost co 0,5  cm H2O

Częstość oddechów

od 0 do 30 BPM 

Czas wdechu 

od 0,5 do 3 sekund 

Czas narastania 

od 0,1 do 0,6 sekund 

  • Klasyfikacja 

IEC 60601-1 

Rodzaj ochrony przed porażeniem prądem 

Sprzęt klasy II 

Tryb działania 

Ciągły 

Pobór prądu przemiennego 

100-240 V AV, 50/60 HZ, 2,0-1,0 A 

Pobór prądu stałego

12 V DC, 6,67 A

Czym jest bezdech senny?

Zespół obturacyjnego bezdechu sennego to zaburzenie polegające na pojawianiu się okresowych przerw w oddychaniu podczas snu. Do bezdechu sennego dochodzi wówczas, gdy drogi oddechowe przestają być drożne - może to nastąpić na skutek spadku napięcia mięśni podniebienia, języczka, języka oraz tylniej ściany gardła, nadmiaru tkanki w tylnej części dróg oddechowych czy przez przerost migdałków. W zależności od stopnia upośledzenia napięcia mięśni dochodzi do zmniejszenia prześwitu gardła lub do jego całkowitego zamknięcia, co skutkuje czasowym brakiem przepływu powietrza i niedotlenieniem organizmu. Następuje stan, w którym mózg chorego przechodzi w stan czuwania, ale on sam nie jest świadomy przebudzenia.

Czynniki ryzyka wystąpienia przewlekłego bezdechu sennego

Czynnikami, które zwiększają ryzyko pojawienia się bezdechu sennego są między innymi krótka szeroka szyja, długie miękkie podniebienie, powiększone migdałki, długi języczek, polipy nosa, skrzywienie przegrody nosowej czy nieprawidłowości anatomiczne w budowie twarzoczaszki, takie jak mała i cofnięta żuchwa. Wystąpieniu bezdechu sprzyja również otyłość, kiedy to tkanka tłuszczowa odkłada się na szyi powodując ucisk gardła, oraz palenie tytoniu i stosowanie innych używek.

image

Objawy bezdechu sennego

Objawy bezdechu sennego obserwowane nocą to przede wszystkim głośne i nieregularne chrapania połączone z wielokrotną obserwacją bezdechu przez osoby trzecie. Chory śpi snem niespokojnym, przerywanym nagłymi przebudzeniami, którym może towarzyszyć uczucie braku tchu. Osoba dotknięta obturacyjnym bezdechem sennym może często budzić się w nocy aby oddać mocz, mogą również wystąpić zimne poty w obrębie górnej części ciała i lęk towarzyszący zasypianiu.

Objawy jakie chory może zaobserwować w ciągu dnia to nadmierna senność i brak wypoczynku mimo dużej ilości snu. Po przebudzeniu występuje suchość śluzówek jamy ustnej, bóle głowy oraz zmęczenie, które towarzyszy chorej osobie przez resztę dnia. Chory może mieć objawy depresji jest rozdrażniony, ma problemy z koncentracją, skupieniem uwagi oraz koncentracją, co wpływa na konflikty rodzinne oraz problemy w pracy.

Skutki nieleczonego bezdechu sennego

Bezdech senny może prowadzić do schorzeń niebezpiecznych dla zdrowia i życia takich jak udar, zawał serca, nadciśnienie tętnicze czy zaburzenia rytmu serca. Osoby z nieleczonym obturacyjnym bezdechem sennym stanowią również zagrożenie dla innych, ponieważ ryzyko doprowadzenia do groźnych wypadków komunikacyjnych (w tym zderzeń czołowych), spowodowanych zaśnięciem za kierownicą, wzrasta kilkukrotnie. Z tego powodu osoby nieleczące bezdechu sennego nie powinny prowadzić pojazdów mechanicznych.

Leczenie bezdechu sennego

U osób otyłych bardzo duże znaczenie ma zmiana nawyków oraz utrata wagi - utrata kilkunastu, a nawet kilku kilogramów przyniesie zauważalną różnice. W przypadku łagodnych objawów bezdechu sennego ważna jest regularna pora snu oraz przybranie korzystnej pozycji podczas zasypiania. Należy zrezygnować z leków nasennych, które obniżają napięcie mięśni i mogą powodować nasilenie się objawów bezdechu sennego. Korzystnie wpłynie też unikanie alkoholu oraz papierosów.

Do leczenia wykorzystuje się też aparaty do bezdechu sennego - BiPAP i CPAP. Ich działanie polega na wtłaczaniu przez maskę CPAP (donosową, nosową lub ustno-nosową) powietrza pod ściśle ustalonym niewielkim ciśnieniem, co zapobiega zapadaniu się gardła. Aprat BiPAP dodatkowo rozróżnia fazę wdechu od wydechu i dostosowuje ciśnienie (ciśnienie wydechowe jest mniejsze), co zwiększa komfort spania.

W przypadkach, kiedy do blokady swobodnego powietrza przez gardło dochodzi na skutek np. powiększonych migdałków czy skrzywionej przegrody nosowej, stosuje się zabiegi laryngologiczne w celu ich usunięcia, a w przypadku niewłaściwej budowy anatomicznej twarzoczaszki także aparaty i protezy dentystyczne.  

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie