Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • EasyLife, bez portu wydechowego, rozmiar P

Symbol: 1050030

EasyLife, bez portu wydechowego, rozmiar P. Samodopasowująca się silikonowa maska nosowa z technologią samouszczelniania: "Auto Seal".

Port oddechowy
Bez portu wydechowego
Produkt dostępny na zamówienie
0
Wpisz swój e-mail
Czas wysyłki 48 godzin
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
REFUNDACJA NFZ - Odbiór osobisty 0
REFUNDACJA NFZ - Kurier FedEx przelew bankowy 8
REFUNDACJA NFZ - Kurier FedEx pobranie 8
InPost Paczkomat 24/7 16
Kurier FedEx 17
Poczta Kurier 48 - odbiór w punkcie 17
Kurier FedEx za pobraniem 19
InPost Paczkomat 24/7 - pobranie 19
Poczta Kurier 48 - odbiór w punkcie + pobranie 26.8
Dostępność Produkt dostępny na zamówienie
Zostaw telefon

Maska jest integralną częścią systemu CPAP zapewniając połączenie między pacjentem a maszyną. Skuteczność CPAP zależy od zdolności pacjenta do korzystania z systemu przez cały czas trwania snu. Badania wykazują, że pacjenci nie zawsze stosują się do zaleceń lekarza dotyczących przebiegu terapii, a około 25% pacjentów dyskontuje terapię w ciągu pierwszego roku. Dodatkowo, tylko 50% pacjentów używa CPAP konsekwentnie przez średnio 6 godzin każdej nocy, a 50% używa go okresowo ze średnią 3,5 godziny na noc.

Źle dopasowana maska ​​może prowadzić do tego, że pacjent okresowo rezygnuje z terapii. Nadmierny wyciek z maski może zmniejszyć zdolność do zapewnienia skutecznego leczenia. Należy zwrócić szczególną uwagę łatwość obsługi, komfort oraz poziom emitowanego hałasu, pacjent nosi maskę przez kilka godzin każdej nocy, a wymienione czynniki mają znaczący wypływ na chęć korzystania z maski. W związku z tym producenci koncentrują obecnie swoje wysiłki na produkcji masek, które zapewniają dobre dopasowanie, uszczelnienie, są wygodne, ciche i łatwe w obsłudze i użytkowaniu.

image


Maska nosowa EasyLife niemal eliminuje potrzebę ręcznego ustawiania maski. Jej innowacyjna, lekka konstrukcja ma unikalną podwójną poduszkę - wewnętrzna poduszka tworzy samonastawne uszczelnienie, podczas gdy zewnętrzna poduszka zapewnia wygodne podparcie. Jedynym koniecznym krokiem w dopasowaniu jest intuicyjna regulacja uprzęży -dzięki temu dopasowanie jest tak proste, jak to tylko możliwe. Zagięty port wydechowy sprawia, że powietrze wydostające się z maski "pracuje" ciszej, co eliminuje poczucie dyskomfortu podczas zasypiania.

Dodatkową zaletą maski jest to, że elementy, które wchodzą w jej skład są całkowicie wymienne. W razie zużycia części nie ma potrzeby zakupu kolejnej maski. 

image

 

W naszej ofercie w zakładce "Akcesoria do masek" można znaleźć również wyżej wymienione akcesoria do maski.

 

image

PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Bjeska sp. z o. o. sp. k.

Najczęstsze problemy i pytania związane z użytkowaniem maski CPAP

Wymiana maski

Dobrze dopasowana i funkcjonująca maska jest kluczem do efektywnej terapii. Jeśli podczas korzystania maski zauważysz, że zaczęła ona gorzej przylegać do twarzy, jakoś uszczelnienia uległa pogorszeniu lub, że na masce pojawiły się pęknięcia albo rozdarcia, to znak, że maskę należy wymienić.

Nieszczelność maski

W przypadku zaobserwowania nieszczelności maski należy sprawdzić wszystkie połączenia. Najpierw należy sprawdzić ustawienie podpory czołowej oraz elementu regulacyjnego, jeśli to nie przyniesie rezultatu należy dopasować ponownie paski uprzęży. Należy pamiętać, że występowanie niektórych nieszczelności jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym, a zbyt mocne dopasowanie maski do twarzy może powodować fałdowanie się materiału maski i pojawienie się źródeł nieszczelności oraz dyskomfortu związanego ze zbyt mocnym przyleganiem do skóry.

Podrażnienia i odciśnięcia na skórze twarzy

Kiedy maska jest zbyt mocno przylega do twarzy, mogą pojawić się niekomfortowe odciśnięcia oraz podrażnienia. W takim wypadku należy sprawdzić ponownie ustawienia regulacji podpory czołowej (jeśli maska takową posiada) lub elementu regulacyjnego.  Odciśnięcia i podrażnienia mogą się pojawiać się również kiedy rozmiar maski nie został właściwie dobrany. W niektórych przypadkach może się okazać, że dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie terapii z wykorzystaniem maski ustno nosowej lub pełnotwarzowej.

Podrażnione, suche oczy

Jeśli podczas terapii masz uczucie, że Twoje oczy są suche, spuchnięte i bolą może to oznaczać, że powietrze wydostające się z maski ucieka wprost na nie, stąd poczucie dyskomfortu. Najlepiej spróbować zmienić położenie maski odciągając ją delikatnie od twarzy i poprawić jej umiejscowienia.

Przyczyną podrażnień może być również zbyt mocne dopasowanie i nadmierny nacisk na twarz, które może powodować fałdowanie się elementów maski, powodując nieszczelności i przepływ powietrza wprost na oczy- w takim wypadku warto ponownie sprawdzić dopasowanie pasków uprzęży i w razie konieczności ponownie je dostosować.

Wysuszone śluzówki gardła i nosa, niedrożny nos

Początkowo, rozpoczęciu terapii z wykorzystaniem maski CPAP mogą towarzyszyć objawy takie jak wysuszenie śluzówki gardła i nosa oraz niedrożny nos, które zmniejszają się po czasie. Polecamy skonsultować się z lekarzem w celu możliwości skorzystania z nawilżacza powietrza lub z aerozolu do nosa.

Suchość w ustach

Uczucie suchości w ustach często pojawia się kiedy śpimy z otwartymi ustami. Zastosowanie paska podbródkowego może pomóc w przespaniu nocy z zamkniętymi ustami i tym samym zmniejszyć dyskomfort z tym związany. Jeśli pasek podbródkowy nie pomoże warto zastanowić się nad zmianą modelu maski na ustno-nosową lub pełnotwarzową lub po konsultacji z lekarzem zastosować podgrzewany nawilżacz powietrza.

Poczucie klaustrofobii

Szczególnie przy rozpoczęciu terapii i korzystaniu z maski u niektórych osób może pojawić się poczucie klaustrofobii. W celu przyzwyczajenia się do maski, spróbuj założyć ją w ciągu dnia podczas wykonywania codziennych czynności. Jeśli uczucie klaustrofobii utrzymuje się nadal, skonsultuj się z lekarzem aby dobrać inny, odpowiedni dla Ciebie typ maski.

Czyszczenie maski

Codzienne czyszczenie maski jest bardzo ważne dla utrzymania jej we właściwym stanie. Przed umyciem należy odłączyć maskę i poduszki nosowe od uprzęży. Następnie maskę należy umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, wypłukać i pozostawić na powietrzu do całkowitego wyschnięcia. Należy unikać mydeł z dodatkiem kremu i substancji odżywczych. Do czyszczenia nie wolno stosować wybielacza, alkoholu lub innych środków zawierających alkohol, gdyż może to doprowadzić do zniszczenia i przedwczesnego zużycia maski.

Czyszczenie uprzęży

Uprząż należy czyścić do tydzień lub kiedy ulegnie zabrudzeniu. Można ją prać ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Po umyciu uprzęży należy ją wysuszyć na płasko bądź wieszając na lince na pranie. Uprzęży nie należy suszyć w suszarce.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie